back

Городнянщина – маленька частинка України

26 лютого 2010

Городнянщина – маленька частинка України, красивий і самобутній куточок її, багатий на славних людей. Бібліотечні працівники нашого краю різними формами і методами намагаються донести відомості про славні імена в історії району до користувачів. Не знаючи минулого своєї малої Батьківщини, не можна стати досвідченою людиною, патріотом Батьківщини великої.

Ще у 2001 році була розроблена краєзнавча програма „Городнянщина — гордість моя!”. Складовими її стали: пошукова робота, популяризація краєзнавчої літератури, видавнича робота. За час реалізації програми накопичено багато друкованих матеріалів. Було видано дайджести: „Стародавні страви Городнянщини”, „Вулиці Городні розповідають”, інформаційно-бібліографічний путівник „Золоті перлинки Городнянщини”, збірники «Мій рідний край у піснях і віршах», «Легенди, казки та перекази Городнянщини».

Отримали визнання малі форми бібліографії – це закладки та буклети до ювілеїв письменників, художників, інформаційні – до виходу нових краєзнавчих книг чи знаменних подій.

Серед цих форм помітне місце займає щорічне видання «Знаменні і пам’ятні дати Городнянщини», воно користується попитом у наших читачів, особливо вчителів, студентів та учнів. Започаткувала складання «Календаря знаменних дат» в 1997 році завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки Н.В. Чередниченко. З тих пір він виходить уже більше 10 років. Зараз його укладає Н.І.Лутченко.

Помічником у складанні календаря є «Словник видатних імен Городнянщини», укладений вже покійним М.І.Євсієнком. Інформацію та матеріали надають також Чернігівський державний архів, краєзнавчий відділ Чернігівської ОУНБ ім. В.Г.Короленка. Звертаємось за допомогою і до І.П. Дудка – краєзнавця-бібліофіла, до друкованих матеріалів районної газети «Новини Городнянщини».

Серед багатьох знаменних і пам“ятних дат 2010 року — 50-річчя з дня народження талановитого самобутнього поета Олега Мартиненка (він народився 24 січня 1960 року), 85-річчя від дня народження відомого українського живописця Олександра Лопухова (12 вересня), 35-річчя відкриття Монументу дружби народів поблизу Сеньківки та інші.

За всією справою по вивченню минулого Городнянщини стоять наші бібліотечні працівники – творчі і самовіддані обраній професії люди. Їх праця сьогодні стає заставою завтрашнього великого майбутнього.

М.ОВСІЄНКО. Директор централізованої бібліотечної системи району.