20 червня 2018

 

Спостережна комісія Ніжинської районної державної адміністрації

  Прагнучи до втілення європейських стандартів забезпечення прав людини при виконанні покарань, Уряд країни передбачив створення спостережних комісій, одним із завдань функціонування яких є здійснення громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених. Діяльність цієї інституції визначається відповідним Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України.

  У Ніжинському районній державній адміністрації створено спостережну комісію. Наявність такої інституції в Ніжинському районі можна вважати великим позитивом, адже надання дієвої допомоги особам , які звільнені з місць позбавлення волі, є підґрунтям їхньої соціальної адаптації в сучасному суспільстві, адже обсяг проблем, які спроможна вирішувати спостережна комісія, дуже великий.

 Одними із завдань комісії є:

— організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання;

— організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання;

— надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

До управління праці та соціального захисту населення Ніжинської районної державної адміністраії в поточному році особисто звернулось 2 особи, звільнені з місць позбавлення волі, з них 1 – звільнені умовно-достроково. Усім особам вказаної категорії надано консультативну допомогу щодо медичного обслуговування, працевлаштування, оформлення матеріальної допомоги.

З метою соціального захисту звільнених з місць позбавлення волі членами спостережної комісії прийняте рішення про продовження реалізації запланованих заходів у 2021 році. 

Юридичний сектор апарату райдержадміністрації