20 червня 2018

 

В Україні змінили дату святкування Дня молоді

30 липня 2021 

Україна відзначатиме цей день разом з усім світом.

 

День молоді в Україні відтепер щороку відзначатиметься 12 серпня. Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський , 29 липня 2021 року.

 

Зазначається, що Україна відзначатиме цей день разом з усім світом у Міжнародний день молоді.

 

Глава держави підписав відповідний Указ № 333/2021 з метою підтримки прагнення української молоді до інтеграції у європейську спільноту, утвердження цінностей демократії та свободи, а також ураховуючи ініціативу молодіжних організацій та рухів, – йдеться у повідомленні.

 

Документ набирає чинності з 1 січня 2022 року.

 

Натомість чинність втратив Указ Президента України від 22 червня 1994 року № 323 «Про День молоді», відповідно до якого це свято відзначалося в Україні щороку в останню неділю червня.

 

 

 

Україна щорічно відзначатиме День відповідальності людини

19 липня 2021

Верховна Рада ухвалила постанову №5286 "Про встановлення Всеукраїнського Дня відповідальності людини".

Відповідне рішення підтримали 308 народних депутатів,передає "Укрінформ".

 

Так, постановою пропонується щорічно 19 жовтня відзначати Всеукраїнський День відповідальності людини. Зокрема, передбачається, що щороку в закладах освіти і культури проводитимуть тематичні заходи, бесіди про відповідальність людини відповідно до пунктів "Декларації відповідальності людини" Богдана Гаврилишина.

 

Як повідомлялося, у 2014 році відомий канадський, швейцарський економіст українського походження, громадський діяч та меценат Богдан Гаврилишин створив Декларацію відповідальності людини, яка складається з 15 пунктів.

 

Зокрема, вони стосуються чесності, законослухняності, бережного ставлення до довкілля та поважного ставлення до людей.

 

Восени 2020 року Фонд родини Богдана Гаврилишина розпочав кампанію по запровадженню Всеукраїнського Дня відповідальності людини щороку 19 жовтня у День народження Гаврилишина.

 

Свято 14 жовтня перейменували у "День захисників та захисниць"

16 липня 2021

Нардепи підтримали проєкт закону №2325 про внесення змін до статті 73 Кодексу законів про працю, яким перейменовується свято День захисника України.

 

Джерело: Верховна Рада

 

Деталі: Рішення підтримали 317 нардепів, 0 проти.

 

Після підписання закону президентом свято називатиметься Днем захисників та захисниць.

 

Згідно з пояснювальною запискою, метою проєкту є належне вшанування мужності та героїзму жінок та чоловіків – захисників незалежності і територіальної цілісності України.

 

Дослівно: "На наше глибоке переконання, нинішня назва свята "День захисника України" не повністю передає його суть та зміст. Адже поруч із чоловіками-захисниками Україну боронили також і жінки-захисниці.

 

Крім того, жінки-захисниці століттями поруч зі своїми побратимами-чоловіками боролися за незалежність України".

 

Уряд затвердив порядок надання відпустки при народженні дитини для чоловіків та інших членів сім’ї

 7 липня відбулося чергове засідання Уряду, на якому затвердили Порядок надання двотижневої відпустки при народженні дитини для чоловіків та інших членів сім’ї. Рішення Уряду спрощує процедуру отримання такої відпустки шляхом визначення чіткого механізму, умов та підстав її надання.

Так, до числа осіб, які мають право на таку відпустку, належать:

  • чоловік, дружина якого народила дитину;
  • батько дитини, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини, за умови що вони спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
  • баба або дід, або інший повнолітній родич дитини, які фактично здійснюють догляд за дитиною, мати чи батько якої є одинокою матір'ю (одиноким батьком).

 Оплачувана відпустка тривалістю до 14 календарних днів надається одноразово, але не пізніше трьох місяців з дня народження дитини.

 Також у Порядку наведено визначення термінів, якими слід керуватися при наданні відпустки («одинока мати», «одинокий батько», «інший повнолітній родич дитини») та визначено перелік документів для кожної категорії осіб.

 

В Україні відкрився ринок землі

З 1 липня 2021 року набрав чинності закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який скасовує мораторій на продаж сільгоспземлі.

Згідно з документом, з 1 липня 2021 року і до 1 січня 2024 року купувати землі сільгосппризначення зможуть тільки фізичні особи-громадяни України. У перші два роки одна фізособа зможе придбати тільки 100 га землі.

Ринок сільськогосподарської землі: хто матиме право купувати ділянки Хто зможе купити сільськогосподарську землю в Україні з 1 липня і як відбуватиметься перевірка – на інфографіці.24 червня 2021, 16:08

З 2024 року сільгоспземлі зможуть купувати і юридичні особи з обмеженням до 10 тисяч гектарів. Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи отримають таке право тільки у тому разі, якщо українці проголосують за це на референдумі.

Будь-які іноземні громадяни навіть після референдуму не зможуть придбати земельну ділянку, якщо вона розташована ближче 50 км від державного кордону України.

Розрахунок за покупку ділянок відбуватиметься тільки в безготівковій формі. До 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення не може бути меншою їх нормативної грошової оцінки.

У разі відсутності у покупця землі документів, що підтверджують джерела походження коштів або інших активів, за які купується ділянка, її продаж буде заборонено.

Купити можна буде тільки приватні ділянки. Землі сільгосппризначення державної та комунальної власності продаватися не будуть.

Нагадаємо, Рада ухвалила закон про відкриття ринку землі 31 березня 2020 року. Пізніше були прийняті два закони для завершення земельної реформи - про е-аукціони і про земельну децентралізацію.

 

 

Суд скасував штраф поліції лише на тій підставі, що інспектор не вжив жодних заходів щодо надання водію можливості реалізувати своє право на отримання правової допомоги

 При розгляді на місці зупинки справи про порушення ПДР водій згідно зі статтею 268 КУпАП має право скористатись послугами юриста чи адвоката.

Право на правову допомогу гарантовано статтею 59 Конституції, де зазначено, що кожен має право на правову допомогу. Дане право є непорушним та не може бути обмежене

Для цього водій повинен повідомити інспектора про необхідність такої правової допомоги. Якщо на місці зупинки адвокат відсутній, то водій має право подати клопотання про відкладення розгляду справи на інший день.

Отримавши таке клопотання, інспектор повинен надати водію можливість реалізувати своє право на отримання правової допомоги. Якщо є інспектор відмовить у задоволенні клопотання, це може бути самостійною підставою для скасування штрафу.

У одній з таких ситуацій, водій порушив Правила дорожнього руху та був зупинений працівниками поліції. Інспектори повідомили водія про розгляд адміністративної справи. Водій наполягав на відсутності в його діях жодних порушень ПДР. Однак інспектори не врахували доводів водія та повідомили про неминучість штрафу.

Розуміючи, що інспектори мають намір винести постанову за будь-яких обставин, водій подав письмове клопотання. У цьому клопотанні водій просив надати можливість скористатися послугами адвоката. Інспектори відмовили у задоволенні даного клопотання та вручили водієві постанову про накладення штрафу.

Водій оскаржив штраф у суді. Розглядаючи матеріали справи суд наголосив на непорушному праві водія на захист юриста чи адвоката під час розгляду справи.

Суд зробив висновок, що у такій ситуації інспектори порушили права водія на правову допомогу. На цій підставі суд скасував штраф поліції (Рішення від 23.06.2021 у справі № 953/17324/20).

Таким чином, згідно з висновком суду, інспектор на прохання водія повинен забезпечити йому право на присутність при розгляді справи адвоката чи юриста. У інакшому випадку такий штраф буде незаконним та підлягатиме скасуванню.

Джерело: Дорожній адвокат

 

 

 

 

 

 МІН’ЮСТ працює над створенням безкоштовного сервісу інформування власників нерухомості про реєстраційні операції з їхнім майном

  Щоб убезпечити себе від підробки документів, які посвідчують право власності на нерухомість, та унеможливити «реєстраційне» рейдерство, потрібно завчасно потурбуватися про оцифрування відповідних відомостей — внесення їх до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Для цього необхідно звернутися до найближчого державного ресторатора чи нотаріуса, або скористатися новою «пілотною» послугою Мін’юсту, яка була запущена у Харкові, та оцифрувати відомості про право власності онлайн. Про це заступниця Міністра юстиції України з питань державної реєстрації Ольга Оніщук повідомила в інтерв’ю на телеканалі «Дом».

 «Завдяки новому пілотному проєкту ви, лежачи на дивані, зможете зі свого смартфона відправити заявку на внесення даних до реєстру, яку отримає та обробить реєстратор. Далі реєстратор направить запит до Бюро технічної інвентаризації. Тільки після того, як БТІ надасть відповідь, що право власності зареєстровано за вами, державний реєстратор завершить таку реєстрацію», — пояснила Ольга Оніщук.

 Вона зазначила, що підробка документів залишається найбільшою проблемою з-поміж тих,  з якими щодня стикається Міністерство юстиції під час розгляду скарг у сфері державної реєстрації нерухомості. Це пов’язано, перш за все, із відсутністю оцифрованих відомостей про речові права в реєстрі та неналежною поінформованістю самих власників. Ольга Оніщук нагадала: платні послуги щодо інформування власників майна про будь-які реєстраційні операції з майном вже надає низка приватних сервісів, але сьогодні Мін’юст працює над тим, щоб відповідне повідомлення міг отримати кожен громадянин через застосунок «Дія» абсолютно безкоштовно. «Мін’юст працює над створенням безкоштовного сервісу інформування власників нерухомості про початок проведення реєстраційних дій з їхнім майном.  Поінформований — значить озброєний! Якщо  відомості про ваше майно внесені до державного реєстру, і ви встановите щодо нього «маячок», то щойно реєстратором буде розпочато будь-яку дію — вам відразу ж прийде повідомлення. Це означає, що ви зможете відреагувати на спробу проведення реєстраційної дії щодо вашої нерухомості, наприклад, на підставі підроблених документів, і звернутися до суду для встановлення відповідної заборони на певний строк», — розповіла заступниця Міністра, вкотре наголосивши, що відомості про право власності і похідні від нього речові права на нерухомість — право оренди, право власності на землю або на квартиру — обов’язково мають бути відображені реєстрі. Це допоможе максимально убезпечити вашу власність від шахрайських дій!

 

 

 

 

Боржникам не можуть заарештувати кошти на рахунку понад суму боргу – Мін'юст

Виконавців уповноважили накладати арешт на кошти боржників, але тільки на суму існуючої заборгованості. Іншими грошима боржник може розпоряджатися на свій розсуд.

Про це йдеться в роз'ясненні Міністерства юстиції.

  Ще у квітні Мін'юст дозволив банкам в автоматичному режимі арештовувати кошти на рахунках боржників. Під арешт можуть потрапити кошти боржника в національній та іноземній валютах, інші цінності, в тому числі на кошти на рахунках боржника в банках та інших фінансових установах. Примусове списання коштів з банківського рахунку боржника відбувається на підставі платіжної вимоги виконавця.

 

Валютні кредити: які зміни чекають українцівРада прийняла закони для захисту боржників за валютними кредитами. Що зміниться для українців – на інфографіці.

 Зараз банки масово приєднуються до системи автоматичного арешту боржників. Передбачається, що після приєднання до системи більшості українських банків, боржникам буде дуже складно уникнути відповідальності. Проте навіть в рамках системи арешту рахунків банки-виконавці можуть заарештувати тільки суму заборгованості, не маючи права заарештовувати абсолютно всі кошти.

Нагадаємо, Міністерство юстиції України дало дозвіл і приватним і державним виконавцям накладати автоматизований арешт на кошти боржників, які перебувають на рахунках у банках. При цьому такий арешт загрожує всім боржникам, включаючи неплатників аліментів.

 Українські банки отримали можливість автоматично списувати з рахунків українців борги на вимогу державних і приватних виконавців. Зараз до системи автоматичного списання вже приєдналося сім банків, серед яких - державний банк Приватбанк і monobank.

 

 

Спостережна комісія Ніжинської районної державної адміністрації

  Прагнучи до втілення європейських стандартів забезпечення прав людини при виконанні покарань, Уряд країни передбачив створення спостережних комісій, одним із завдань функціонування яких є здійснення громадського контролю за дотриманням прав і законних інтересів засуджених. Діяльність цієї інституції визначається відповідним Положенням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України.

  У Ніжинському районній державній адміністрації створено спостережну комісію. Наявність такої інституції в Ніжинському районі можна вважати великим позитивом, адже надання дієвої допомоги особам , які звільнені з місць позбавлення волі, є підґрунтям їхньої соціальної адаптації в сучасному суспільстві, адже обсяг проблем, які спроможна вирішувати спостережна комісія, дуже великий.

 Одними із завдань комісії є:

— організація та здійснення громадського контролю за дотриманням прав, основних свобод і законних інтересів засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання;

— організація виховної роботи з особами, умовно-достроково звільненими від відбування покарання, та громадського контролю за їх поведінкою протягом не відбутої частини покарання;

— надання допомоги у соціальній адаптації особам, звільненим від відбування покарання.

До управління праці та соціального захисту населення Ніжинської районної державної адміністраії в поточному році особисто звернулось 2 особи, звільнені з місць позбавлення волі, з них 1 – звільнені умовно-достроково. Усім особам вказаної категорії надано консультативну допомогу щодо медичного обслуговування, працевлаштування, оформлення матеріальної допомоги.

З метою соціального захисту звільнених з місць позбавлення волі членами спостережної комісії прийняте рішення про продовження реалізації запланованих заходів у 2021 році. 

Юридичний сектор апарату райдержадміністрації