back

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час

24 травня 2024

Зауважив Надзвичайний і Повноважний  Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

«Мене дуже тішить, що Чернігівщина так продуктивно реалізовує проєкти в культурній сфері. Адже культура – це потужна зброя», - акцентував Мартін Єгер. – «Наразі триває боротьба не лише за територію України. Це боротьба за національну ідентичність».

В’ячеслав Чаус детально розповів про роботу Єдиного мистецького простору Чернігівщини у час активних бойових дій.

Також дипломата цікавила безпекова та економічна ситуація в регіоні.

«Прикордоння області живе в режимі регулярних обстрілів. Наразі ми працюємо над тим, щоб відселити людей на більш безпечні території, однак ніхто не поспішає покидати власні домівки навіть через високу загрозу», - зауважив В’ячеслав Чаус.

Також голова ОДА розповів основні показники економічної ситуації регіону. Дипломата вразила стійкість місцевих підприємців, які не релокуються та знаходять ресурс відновлюватися.

Після спілкування з командою ОДА делегація відвідала низку об’єктів, зокрема оглянули одну з потужних модульних котелень, яку Німеччина надала для медичних закладів.  

«Німеччина залишається непохитною у своєму прагненні підтримати Україну в цей складний період. Допомагаючи забезпечити лікарні модульними котельнями, ми прагнемо забезпечити безперервне надання важливих медичних послуг у суворі зимові місяці. Ця ініціатива не лише задовольняє нагальні потреби, але й зміцнює стійкість української системи охорони здоров’я в довгостроковій перспективі», – зазначив Мартін Єґер.

Візит відбувся в рамках діяльності Регіонального офісу міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації