Черговий тріумф "Відродження" (с.Сальне)

27 березня 2013

Довгоочікуваний футбольний сезон району розпочато. Право відкривати його покладено на футзал. Ще напередодні турніру був великий ажіотаж, представницький склад очікувався рекордний, бажання боротися за кубок виявили 16 колективів з усіх куточків Ніжинського району. За три дні до змагання, 13 березня, пройшло жеребкування у приміщенні районної спортивної організації "Колос". Команди розподілялися на 4 групи, сіяними були ті футбольні колективи, які в минулому році дійшли до півфіналу і цього разу їх за жеребом розкинули у різні групи (ФК «Лосинівка», «Відродження» (с.Сальне), «Перемога» та «Гармащина»). Далі сліпим жеребкуванням вони дізналися своїх суперників, (Група А – ФК «Лосинівка», «Юність» (с.Шатура), «Фортуна» (с.Григоро-Іванівка), «Старт» (с.Талалаївка); Група В – «Гармащина», «Гермес» (с.Кукшин), «Сокіл» (с.Данине), «Фенікс» (смт.Лосинівка); Група С – «Перемога», «Динамо» МВС, ФК «Черняхівка», «БУК» (с.Крути); Група D – «Відродження» (с.Сальне), «Промінь» (с.Липів Ріг), «Блискавка» (с.Вертіївка), «Колос» (с.Безуглівка). Хотілось уже на груповому етапі подивитися на протистояння основних фаворитів. Да і жереб нам це подарував. Група D, як кажуть у футбольних колах, була "групою смерті". Одразу три команди претендували на завоювання кубку («Відродження», «Промінь», «Колос»), але і «Блискавку» не варто списувати з рахунку.

Всі чекали суботу, саме 16 березня мали пройти матчі групового турніру. Скільки ж цікавих поєдинків нам подарував цей день. Все почалося з групи В, де відразу намалювалися свої фаворити, «Фенікс» і «Гармащина», які легко перемогли «Гермес» (с.Кукшин) і «Сокіл» (с.Данине), а в очному протистоянні зіграли внічию (3:3), за кращою різницею м'ячів з першого місця потрапили до 1/4 лосинівські хлопці, але як на мене, це не грало великої ролі. Ця група в плей-офф виходила на "групу смерті".

В групі А всі свої поєдинки виграв «Старт» (с.Талалаївка), другим фінішувала ФК «Лосинівка», переможець футзалу в минулому році. Але, нажаль цього разу внутрішні конфлікти в команді розбалансували її. Вона не виглядала такою грізною, що і продемонстрував «Старт». Не буду зупинятися на подробицях їх конфлікту, але одне точно, турнір втратив дуже сильну команду. Що стосується «Фортуни» і «Юності», то ці команди не змогли протистояти більш досвідченим колективам, посіли відповідно третє і четверте місця.

Цікаво розгорталися події у групі С. «Перемога» була фаворитом, «БУК» (с.Крути) час від часу «вистрелювали» на турнірах, і чого очікувати від них цього разу ніхто не міг зпрогнозувати. До речі, крутівська команда отримала підтримку від ТОВ "Дружба Нова", що і дало їй змогу приймати участь у змаганнях, можливо це стане поштовхом до розвитку футболу у с. Крути. Приємно, що "Дружба Нова" допомагає розвивати спорт, а це дуже важливо з нинішнім станом фінансування. Про ФК «Черняхівку» я, чесно кажучи, нічого не знав. Минулого року вони дебютували у кубку з футболу, але вже в 1/8 поступилися 6:1 «Променю» (с.Липів Ріг), як вони покажуть себе у футзалі подивимось. Ще один дебютант – «Динамо» МВС, темна конячка, я бачив їхні ігри на міському чемпіонаті, досить пристойна команда. Тож інтрига в цій групі забезпечена. Як і годиться фавориту, всіх здолала «Перемога», спочатку важка гра з «Динамо» МВС (2:0), потім з «БУК» (с.Крути) (2:1), в матчі, який вже нічого не вирішував, здолали ФК «Черняхівку» 4:1, яка гарно грала, але в кожному поєдинку чогось бракувало, відсутність досвіду позначилася – поразка 8:3 від «БУК» і нічия 4:4 з «Динамо». Другу сходинку виборювали «БУК» і «Динамо», нервовий матч з купою фолів, в цій дуелі переможцем вийшов «БУК» (с.Крути) 3:1.

На десерт залишив так звану «групу смерті». В ній грав основний фаворит – Відродження (Сальне), компанію йому склали срібний призер останньої першості з футболу Колос (Безуглівка) та багаторазовий призер різних чемпіонатів з футболу Промінь (Липів Ріг), а також непроста команда з Вертіївки. Можна проводити багато паралелей, історій протистоянь між цими командами в групі. Колос намагатиметься помститися за програш у чемпіонаті, коли фінішував на другому місці, те саме стосується і Променя. А Відродження навпаки довести невипадковість свого домінування у Ніжинському районі. Підлив масла у вогонь і міський чемпіонат з футзалу, де на стадії другого групового турніру зустрічалися Відродження (Сальне) із Дельфіном, за який грали гравці Безуглівки і Липового Рогу. Але організатори все зробили аби сільська команда не змогла продовжити боротьбу за трофей, мовляв багато підстав у складі команди, всі гравці з міста. А саме відношення до команди було упередженим. Навіщо тоді запрошувати сільські команди? Що ж, якщо злякалися організатори, і самі гравці команд суперників, що Сальне може завоювати міський кубок, то вже їхні проблеми. Ми бачимо і Відродженню є за що поквитатися з Колосом і Променем. Міський турнір ще більше розізлив команду із с. Сальне. Тепер до самих матчів цієї групи. Перший поєдинок між Відродження (Сальне) і Промінь (Липів Ріг) пройшов під диктовку сальнянців, проте забити довго не вдавалося, м'яч вперто не хотів залітати у ворота, натиск все збільшувався і це дало результат, два м'ячі за одну хвилину і вже 2:0. Чомусь після цього Сальне заспокоїлось, віддало ініціативу супернику, і спочатку це давало результат, довго Промінь не міг зламати оборону, але все ж за декілька хвилин до закінчення матчу один м'яч відквитав, що додало нервозності та напруги. Емоції вирували і на майданчику і серед вболівальників. Проте голів ми більше не побачили – (2:1) за Відродженням. Хто списав Блискавку з претендентів за вихід з групи після жеребкування, змінили свою думку після першого туру. Ех, хвилини не вистачило Вертіївці аби перемогти Колос (Безуглівку), нічия 3:3. Що і сказати, класний матч, а результат на руку суперникам. Інтрига закручується. Навіть після 2-го туру нічого не було ясно, всі мали шанси на вихід в 1/4. У другому турі пройшло найпринциповіше протистояння, аналог Мілан – Інтер чи Манчестерське дербі, Відродження (Сальне) – Колос (Безуглівка). Дійсно дві класні команди, які стали непримиренними ворогами на футбольному полі за останній рік. Відчувалося хвилювання на початку матчу, футбольні колективи грали обережно, гольових моментів бракувало. Але Колос зумів одну із атак завершити влучним ударом (1:0), що і принесло їм перемогу. Для мене досить несподіваний результат, який все рівно залишав непогані шанси на вихід з групи Відродженню. А Вертіївка схоже перегоріла після першого туру, ніякої боротьби не дала Променю, поразка 1:6. Останній тур мав розставити всі крапки. Сальне легко впоралося з Блискавкою (4:0), що гарантувало потрапляння в плей-офф, а от з якого місця - вирішувалося в матчі Колос – Промінь. Як не старалися гравці Променя, Колос був сильнішим (4:2), він же і очолив групу з сімома очками.

В неділю розпочалося найцікавіше – матчі на виліт. А якими ж інтригуючими виявилися ці двобої. Результати 1/4 фіналу несподіваними не стали. Можна хіба вважати дещо сенсаційним рахунок матчу БУК (Крути) – Старт (Талалаївка) 6:1, але результат не відображав того, що відбувалося на майданчику, Талалаївка весь матч контролювала гру, мала багато моментів, не було лише одного – забитих м'ячів, а Крути навпаки, реалізували, мабуть, все, що створили, і як наслідок фінальний свисток зафіксував саме такий рахунок.

Надзвичайно емоційним та видовищним вийшов поєдинок між Гармащиною і Колосом (Безуглівка), коли не бракувало ні голів, ні класних атак, не обійшлось і без вилучень у складі обох команд. Великим було бажання перемогти у кожної з команд. Початок матчу був за Колосом, два швидких голи дещо деморалізували Гармашів, але під кінець першого тайму гра вирівнялася. В середині другого тайму Гармащина рахунок зрівняла, і на куражі понеслася вперед, але пропустила дві контратаки (2:4), до завершення поєдинку ще залишився час, однак футболісти Гармащини зуміли відквитати лише один м'яч, а цього виявилось замало. У півфінал пройшов Колос.

Всі хотіли бачити, а чи зможе ФК Лосинівка, в дещо ослабленому складі боротися за трофей. В суперниках сильна команда Перемога. І можу сказати- гра, що була показана в цьому поєдинку була на високому рівні. Дві команди гарно грали, ніхто з них не володів ініціативою. Першими забили лосинівські футболісти, але їхня перевага тривала недовго, кілька хвилин і рахунок нічийний (1:1), який протримався і до фінального свистка. Глядачі були в очікуванні післяматчевої лотереї, яка завжди є видовищною. В кого виявляться сильніші нерви? Пробивши по три шестиметрових, переможець не визначився (2:2), почалися пробиватися додаткові удари, перший із них не забив гравець ФК Лосинівки, а Перемога завдала влучний удар (3:2), саме вона крокує далі. А ми констатуємо, в цьому році буде новий володар кубку Ніжинського району з футзалу. Основний фаворит турніру, Відродження (Сальне) в 1/4 грало з Феніксом (Лосинівка). Пам'ятаєте фінал 2011 року? Саме ці дві команди змагалися за звання володаря кубку з футзалу. І тоді обіграв своїх опонентів Фенікс, а рахунок був зафіксований 6:3. Тож цей матч також набирав принциповості. Не знаю, згадували гравці Відродження той фінал перед очним матчем чи ні, але вже з перших секунд показали, що цього разу перемогу не віддадуть. Швидко зробили рахунок 3:0 і мали ще кілька нагод аби збільшити перевагу. Хоча Фенікс і не думав складати зброю. Спочатку забили один, за кілька хвилин другий м'яч, що додало інтриги в цей матч. Ключовим моментом у поєдинку стала атака Фенікса під завісу другого тайму вже при рахунку 4:3 на користь Відродження, коли майбутнього чемпіона спочатку врятувала стійка, потім з лінії воріт виніс м'яч захисник, а третій удар відбив голкіпер, який почав результативну контратаку, а це 5:3. Як все швидко змінюється у футзалі, могли рахунок зробити нічийним, а в результаті – пропустили (6:3). Стало зрозуміло: Відродження (Сальне) крокує далі. Поквиталися з Феніксом за позаминулорічний фінал, перемогли з тим же рахунком.

1/4

БУК (Крути) – Старт (Талалаївка) 6:1

Гармащина – Колос (Безуглівка) 3:4

ФК Лосинівка – Перемога 1:1, пенальті 2:3

Відродження (Сальне) – Фенікс (Лосинівка) 6:3

У групі Колос (Безуглівка) обіграв сальнянців 1:0, як же інтригував цей поєдинок. Чи вийде повторити успіх Колосу, чи все-таки Відродження підтвердить статус головного фаворита і завдасть поразки безуглівським футболістам. Що і говорити, матч обіцяв бути цікавим. Початок зустрічі був обережним, з мінімумом моментів. Відродження почало нервувати, коли кілька гарних випадів у воріт суперника не вдалося втілити у голи, а контргра Колоса ставала все гострішою. Тримався рахунок 0:0 до останніх хвилин другого тайму, стало ясно, що при такій грі пройде далі той, хто першим зможе забити. Ним стало Відродження, що завдало результативного удару за кілька хвилин до фінального свистка. А спроби Колоса, навіть замінивши голкіпера на п'ятого польового гравця, нічого не дали. Тільки спричинили до двох голів у власні ворота. Да, третій фінал поспіль і якщо попередні в суперниках були команди з Лосинівки (ФК Лосинівка і Фенікс), то тепер сальнянці чекали на свого суперника у матчі між БУК (Крути) та Перемогою. Гра між цими командами не відзначилася видовищністю, БУК швидко забив і по рахунку грав до кінця матчу, не підпускаючи опонента до своїх воріт, а на швидких переходах від оборони до атаки зуміли ще двічі вразити ворота Перемоги. Не думаю, що Відродження хотіло саме БУК отримати у суперники по фіналу. Команда стабільно дійшла до вирішального матчу, протягом турніру показуючи максимум концентрації і дисципліни. Хоча можливо і не вистачить сил, адже грали одним, без замін, складом всі свої поєдинки. Фінал покаже.

1/2

Колос (Безуглівка) – Відродження (Сальне) 0:3

БУК (Крути) – Перемога 3:0

Що стосується Перемоги, то як і в минулому році, поступившись у півфіналі, змушені боротися за почесне третє місце. Якщо тоді перемогли Гармащину 3:1, то цього разу у феєричному матчі здобули звитягу над Безуглівкою (3:3 в основний час і 7:6 по пенальті). Буду сподіватися, що в наступних турнірах все ж зможуть дійти до фіналу, адже рівень їх гри зростає.

Залишився останній поєдинок – фінал. Хто стане новоспеченим чемпіоном Ніжинського району з футзалу? Я чесно кажучи не очікував бачити у фіналі команду з Крут, Але вона дійсно заслужила на це. А Відродження третій фінал поспіль сподіватиметься нарешті виграти. Вся грай шла під диктовку БУК, який володів ініціативою, створював момент за моментом, Але або каркас воріт, або голкіпер не дозволяли відкрити рахунок. А Відродження реалізував єдині два моменти у першому таймі (2:0). У другому таймі малюнок гри не змінився, БУК атакував, а Відродження забивало. Після рахунку 3:0 вважалось гра зроблена, Але ні, БУК за одну хвилину відквитав два голи і був дуже близьким аби зрівняти рахунок, Але тут знову на допомогу сальнянцям приходив каркас воріт. Великий нефарт для Крут продовжувався. Спрацювало правило, не забиваєш ти, забивають тобі. Так і сталося. Сальне забило ще два голи (5:2). Пролунав фінальний свисток. Нарешті, з третьої спроби Відродження (Сальне) стало володарем кубку Ніжинського району з футзалу. Цілком заслужено. Три роки вони йшли до цього. Останній рік – це панування Відродження (Сальне) не тільки у великому футболі, а і у футзалі. Команда зросла, зміцніла за останній рік. Помітний так званий team spirit – командний дух. Раніше памятаю, якщо пропускали першими, хвилювання, нервозність виходили на перший план, але зараз команда настільки прогресує, що навпаки виникає спортивна злість і витримка. Відродження на класі, на досвіді вигравала матчі на цьому турнірі. Це стабільний склад, який протягом минулих чемпіонатів тільки награватися. Я не сумнівався, що Відродження забере цей трофей, і нехай фортуна у фіналі їм допомогла, але значить так мало бути. Вони заслужили на цю перемогу. А після фінального свистка в очах гравців чемпіона бачилась радість, мовляв нарешті. А які вболівальники у команди? Найвідданіші. Приїздили здалеку аби підтримати своїх улюбленців. А у фінальному матчі не змовкали ні на хвилину, а після – долучилися до святкування. Що ж, перший трофей у руках, а попереду ще три турніри. Найближчим часом відбудеться суперкубок Ніжинського району.

Зазначу, це був перший турнір під егідою Федерації футболу Ніжинського району за підтримки Ніжинської районної спортивної організації "Колос" та відділу у справах сім'ї молоді та спорту Ніжинської районної державної адміністрації, і який пройшов на високому організаційному рівні.