back

Уряд затвердив стратегію розвитку системи публічних закупівель на 2024 – 2026 роки

07 лютого 2024

Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію розвитку системи публічних закупівель на 2024 – 2026 роки та затвердив операційний план її реалізації у 2024 – 2025 роках. Відповідне рішення було прийняте на урядовому засіданні 2 лютого 2024 року.

«Важливим напрямом розвитку системи публічних закупівель є підвищення оперативної ефективності процесу закупівель, гармонізація нашого законодавства з директивами ЄС, підвищення професіоналізації закупівель, запровадження інструментів сталого розвитку. Також Стратегія передбачає розширення повноважень контролю за державними фінансами, а також удосконалення електронних аналітичних інструментів, які дозволять підвищити ефективність відбору ризикових закупівель для здійснення їх моніторингу. Система закупівель має трансформуватися в інструмент, в якому більша частина інформації стане машиночитаємими даними, адже саме в глибшій діджиталізації закупівельного процесу лежить ключ до реального зменшення зловживань. У суспільства та влади має бути вільний доступ до інформації про товари, роботи та послуги, які закуповуються замовниками за рахунок відповідних бюджетів. Такі можливості сприятимуть прозорому моніторингу здійснення публічних закупівель», – наголосила Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Прийнята урядом Стратегія спрямована на подальшу гармонізацію законодавства України та Європейського Союзу. До розробки стратегії були активно залучені експерти та представники наших партнерів, і ми вдячні партнерам і перш за все делегації ЄС за активну участь в цій роботі. Документ визначає сім стратегічних цілей реформування системи публічних закупівель:

  • гармонізація законодавства України у сфері публічних закупівель з відповідними Директивами ЄС;
  • розвиток інституційної структури публічних закупівель;
  • реалізація проектів відбудови України;
  • професіоналізація публічних закупівель;
  • розвиток електронної системи закупівель;
  • залучення громадянського суспільства до розвитку сфери публічних закупівель;
  • міжнародне співробітництво у сфері публічних закупівель.

Реалізація, методологічна та інформаційна підтримка Стратегії буде здійснюватись Мінекономіки за участю інших міністерств, в також центральних та місцевих органів виконавчої влади.