back

Майже пів сотні медалей різного ґатунку: про олімпійські (і не тільки) досягнення спортсменів Чернігівщини у 2022 році

06 січня 2023

Минулого року спортсмени з Чернігівської області здобули 13 золотих, 4 срібних, 10 бронзових медалей з олімпійських видів спорту (біатлону, стрільби кульової та з лука, лижних перегонів, плавання, дзюдо, боксу, важкої атлетики). Зокрема:

Дмитро Суярко – чемпіон та триразовий бронзовий призер 13-х зимових Паралімпійських ігор (біатлон, лижні перегони);

Владислав Адамович – дворазовий чемпіон 24-х літніх Дефлімпійських ігор (плавання);

Олексій Коломієць – п’ятиразовий чемпіон та срібний призер 24-х Дефлімпійських ігор (плавання);

Інна Афонченко – триразова чемпіонка 24-х літніх Дефлімпійських ігор (стрільба кульова);

Арсеній Ковальов – срібний та бронзовий призер Чемпіонату Європи з плавання серед юніорів;

Олександр Криворучко – бронзовий призер Чемпіонату Європи зі стрільби з лука серед юніорів;

Олена Костевич – бронзова призерка Чемпіонату світу зі стрільби кульової;

Раїса Піскун – бронзова призерка Чемпіонату Європи з боксу серед жінок (еліта);

Микита Рубановський – чемпіон Європи з важкої атлетики серед юніорів;

Наталія Чистякова – бронзова призерка Чемпіонату Європи з дзюдо серед спортсменів до 23 років.

Маємо досягнення і в неолімпійських видах спорту – 22 медалі різного ґатунку.

Так, збірна команда Чернігівської  області в складі національної збірної команди  України з кікбоксингу ICKA показала гідний  результат, здобувши 19 медалей: 5 золотих, 6 срібних та 8 бронзових.

Так, Роман Власенко зібрав весь комплект нагород – «золото», «срібло» і «бронзу» у різних розділах змагань, став удесяте чемпіоном світу.

Роман Луданик – «золото», «срібло» і «бронзу».

Сергій Кужельний – «срібло».

Богдан Аллахвердієв – «золото» й «бронзу».

Ярослав Москаленко – «золото» та «бронзу».

Максим Лисиця – «золото».

Дмитро Лисиця – «срібло» й «бронзу».

Антон Дока – «срібло» та «бронзу».

Антон Антоненко – «бронзу».

Іван Романов – «срібло» й «бронзу».

Чемпіонат світу з кікбоксингу ІСКА проходив з 31 жовтня по 6 листопада у турецькому місті  Кемер, зібравши  майже тисячу файтерів з 31 країни.

А ще Назарій Остапчук виборов золоту медаль на Чемпіонаті світу з параармреслінгу серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями зору (Анталія, Туреччина, 14–21 жовтня).

Золоту медаль виборола Юліана Лисенко на Чемпіонаті світу з Комбат Дзю Дзюцу, що проходив у грудні в іспанському місті Малграт де Мар.

Зазначимо, що загалом до складу національних збірних команд України входять 224 спортсмени (з олімпійських видів спорту – 106 та неолімпійських – 118). Маємо четверо кандидатів на участь в олімпійських іграх – Олена Костевич (стрільба кульова), Раїса Піскун (бокс), Наталія Чистякова (дзюдо) та Микита Рубановський  (важка атлетика).

Стипендії для провідних та перспективних спортсменів в області отримують 20 осіб. Грошові винагороди за високі досягнення на міжнародних змаганнях з олімпійських видів спорту у 2022 році отримали 13 спортсменів та 13 тренерів на загальну суму понад мільйон гривень.

До слова, на кінець минулого року в області працювали 40 спортивних шкіл. Дві школи тимчасово призупинили свою діяльність, ще дві – на простої (40-кілометрова прикордонна зона). Станом на 1 вересня налічувалося 11 835 вихованців, з них тренувалися за місцем розташування закладу – 10 617. Через бойові дії в області повністю зруйновано три спортивні споруди, частково – сім.

На Чернігівщині розвивається 87 видів спорту, з яких 28 – олімпійських (26 – літніх та 2 – зимових). Різними видами спорту у профільних школах, секціях, клубах систематично займаються більш ніж 28 тисяч людей.