back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

28 грудня 2021

 

На минулому тижні виникло 1 пожежа

 22 грудня до служби порятунку надійшло повідомллення про пожежу дачного будинку за адресою: м. Ніжин, вул. Синяківська. У результаті пожежі вогнем знищено: покрівлю та перекриття по всій площі, майно розташоване в будівлі. Пошкоджено стіни дачного будинку по всій площі. Ймовірна причина пожежі- підпал.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинське РУ ГУ ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

  • обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.
  • виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.
  • маленька іскорка може стати причиною великого лиха.
  • паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС НОВОРІЧНИХ СВЯТ!

На передодні Новорічних свят, потрібно нагадати, що красуня ялинка крім радощів і подарунків несе з собою велику пожежну небезпеку. Справа в тому, що її хвоя швидко висихає і може спалахнути наче порох. Також ми звикли прикрашати ялинку целулоїдними, паперовими іграшками та ватою. Тож, якщо запалити поблизу ялинки бенгальський вогник, або скористатися хлопавкою чи петардою, від іскор чи полум'я може статися пожежа.

Лихо можуть заподіяти і піротехнічні вироби, які являються дуже небезпечними іграшками. Траплялись непоодинокі випадки, коли бавлячись, діти кидали з балкону, або запускали у дворі петарди, феєрверки та ракетки. Проте останні залітали у вікна, на балкони квартир. Як наслідок - виникала пожежа, а батькам доводилося відшкодовувати спричинені нею збитки. Саме небезпечне те, що пожежа може спалахнути як миттєво, що може призвести до травмування людей, так і непомітно через декілька годин після процесу тління, коли у приміщенні нікого не буде, або люди ляжуть відпочивати.

Тому, Ніжинське РУ ГУ ДСНС України у Чернігівській області нагадує!

Особи, яким доручено проведення святкових заходів, перед їх початком зобов'язані ретельно оглянути приміщення і переконатися у повній готовності останніх із протипожежного погляду, зокрема, в забезпеченості необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння, справності засобів зв'язку, пожежної автоматики та сигналізації. В приміщеннях, де проводяться новорічні заходи, слід обов'язково організувати чергування членів ДПД, або працівників місцевої пожежної охорони об'єкта, або відповідальних осіб.

Не дозволяється заповнення приміщень людьми понад установлену норму, зменшення ширини проходів між рядами, розміщення в проходах додаткових крісел, стільців тощо, повне вимикання під час заходів світла, застосування дугових прожекторів, свічок, бенгальських вогнів, відкритого вогню, феєрверків, а також включення до програми номерів (виступів) з використанням вогневих ефектів та палінням.

Під час проведення Новорічних свят:

  • ялинка має встановлюватися на стійкій основі ;
  • якщо в приміщенні немає електричного освітлення (під час можливого вимкнення тощо) святкування слід проводити тільки протягом світлового дня;
  • ялинку не слід встановлювати в проходах, біля виходів, на шляхах евакуації;
  • ілюмінація повинна бути виконана з дотриманням правил улаштування електроустановок (ПУЕ); у разі використання електричної освітлювальної мережі без понижувального трансформатора на ялинці можуть застосовуватись гірлянди тільки з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12 В, потужність лампочок не повинна перевищувати 25 Вт, електропроводка до лампочок ялинкової ілюмінації повинна бути виконана гнучкими проводами з мідними жилами, підключення гірлянд до мережі можна виконувати тільки за допомогою штепсельних з'єднань;
  • при виявленні несправності в ілюмінації (нагрівання проводів, блимання лампочок, іскріння тощо) її слід терміново вимкнути;
  • не дозволяється прикрашати ялинку целулоїдними іграшками, а також марлею і ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, застосовувати для ілюмінації ялинки свічки, одягати дітей у костюми з легкозаймистих матеріалів .

Будьте уважні та обережні. Захоплюючись своїми справами, не забувайте про дітей, які залишившись без нагляду можуть вигадати небезпечні ігри з вогнем, або самостійно вмикати електроприлади. Та ще одне - після святкового столу перед сном не куріть у ліжку, бо це також може призвести до пожежі.

Отже, як видно, основні вимоги пожежної безпеки при влаштуванні новорічної ялинки та проведенні святкових заходів нескладні й не вимагають особливих матеріальних витрат, але суворе їх дотримання дозволить не затьмарити веселе Новорічне свято, уникнути всіляких неприємностей, пов'язаних з пожежею.

 

       Обережно, небезпечна піротехніка!

Наближаються Новорічні та Різдвяні свята, коли біля яскраво вбраної ялинки збирається вся родина, а до щедрого столу запрошують близьких та друзів. Нині вже звичними атрибутами таких свят є хлопавки, петарди, салюти, ракети, феєрверки, бенгальські вогні та інші піротехнічні засоби, які напередодні можна придбати не лише у спеціалізованих магазинах, а й у непристосованих закладах торгівлі, на ринках, тощо – у місцях, де продавці не несуть відповідальності за якість товару, тож купуючи в них піротехніку, зазвичай несертифіковану, ви наражаєте на небезпеку не лише себе, а також дітей.  

Категорично забороняється:

  • розбирати, ремонтувати піротехнічні вироби, а також використовувати їх не за призначенням або в умовах, непередбачених експлуатаційною документацією;
  • запускати піротехнічні вироби з рук (крім хлопавок);
  • нахилятися над виробом під час запуску;
  • находитися після підпалу вогнепровідного шнуру (сповільнювача) у небезпечній зоні;
  • направляти або кидати піротехнічний виріб у бік людей, ударяти по них будь-якими предметами;
  • кидати приведені в дію піротехнічні вироби під ноги перехожих з вікон та балконів, запускати феєрверки з дахів будинків та проводити інші дії, від яких можуть постраждати люди або майно;
  • носити піротехнічні вироби у кишенях одягу;
  • запускати піротехнічні вироби з видимими механічними пошкодженнями;
  • залишати побутові піротехнічні вироби без нагляду та у місцях вільного доступу до них неповнолітніх дітей;
  • використовувати побутові піротехнічні вироби особам, які знаходяться у нетверезому стані;
  • використовувати піротехнічні вироби, які створюють світлові та шумові ефекти, на відстані ближче 100 м від будинків, лікарень, дитячих закладів тощо;
  • проводити запуск виробів при сильному вітрі;
  • також, необхідно уникати можливості випадкового спрацювання піротехнічних виробів унаслідок використання відкритого вогню, куріння, дії нагрівальних приладів тощо.

            Правила поводження із найбільш популярними піротехнічними виробами:

  • Хлопавки. Це одна з найулюбленіших новорічних забавок. Але варто пам’ятати, що не можна направляти хлопавку в обличчя або освітлювальні прилади, застосовувати її поблизу полум’я свічок або розпечених спіралей. Дітям можна користуватися хлопавками тільки в присутності дорослих.
  • Петарди. Категорично забороняється носити їх у кишенях і без упаковки, не можна розбирати їх, затримувати в руках після підпалу. Слід одразу кинути запалену петарду від себе на відстань 5-6 метрів.
  • Бенгальські вогні рекомендується використовувати тільки у великих приміщеннях з вентиляцією або на вулиці. При використанні цих і багатьох інших феєрверків необхідно пам’ятати, що неправильне поводження з ними може спричинити пожежу або завдати шкоди здоров’ю.

Нагадуємо вам, що дотримуючись цих правил, ви зможете уникнути багатьох неприємностей, вберегти своє здоров’я та не наражати на небезпеку оточуючих, аби свята принесли вам задоволення та багато приємних вражень.

Ніжинське РУ ГУ ДСНС України у Чернігівській області