back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

27 липня 2021

На минулому тижні виникла 2 пожежі

Вдень 24 липня 2021 року до служби порятунку м .Ніжина надійшло повідомлення про пожежу житлової квартири м. Ніжин, вул. Овдіївська. Внаслідок пожежі знищено диван, пошкоджено стіни на площі 10 кв.м. та домашнє майно Причина пожежі  – необережність під час куріння.

Ввечері 25 липня 2021 року до служби порятунку м .Ніжина надійшло повідомлення про пшениці на корені за адресою: Ніжинський район, поблизу с. Хомине. Внаслідок пожежі знищено: 55 гектарів пшениці на корені та 10 гектарів сухої трави та чагарників. Причина пожежі: встановлюється.

 З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинське РУ Головного управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

  • обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.
  • виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.
  • маленька іскорка може стати причиною великого лиха.
  • паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

Начальник Ніжинського  РУ ГУ ДСНС                                                 

України у Чернігівській області

Віктор КРАВЕЦЬ

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖ ПІД ЧАС ЗБИРАННЯ НОВОГО ВРОЖАЮ РАННІХ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР

Для хліборобів Ніжинщини настав найважливіший період - збирання врожаю. Жнива є причиною особливої турботи як для хліборобів, так і для рятувальників, бо через чиюсь прикру недбалість усе, що виростили люди, може бути втраченим.

Від того, як буде вирощений і збережений урожай, безпосередньо залежить добробут громадян. Уберегти хліб від пожеж — завдання для всіх жителів Ніжинщини.

Загрозливу обстановку для нового врожаю створюють спекотна погода, сухі хліба, несправний стан деяких хлібозбиральних агрегатів, а також людська недбалість та безвідповідальність. Тому у цей напружений період, аграріям, рятувальникам та усім громадянам необхідно об’єднати зусилля, аби не допустити вогонь на поля та у місця зберігання врожаю, забезпечити населення хлібом та до зернини зберегти вирощене.

Щоб уникнути пожеж під час зернозбиральної кампанії цього року, перед початком жнив інспектори державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки Ніжинського РУ ГУ ДСНС в Чернігівській області перевіряють готовність сільгосппідприємств, у тому числі зерноскладів, елеваторів та хлібоприймальних підприємств, а також складів паливно- мастильних матеріалів, отрутохімікатів та місць ремонту автотранспортної техніки до безпечної роботи під час збирання врожаю й подальшого його зберігання.

Основні недоліки під час перевірок - обладнання будівель зерноскладів системами автоматичної пожежної сигналізації, оброблення дерев’яних конструкцій вогнетривким розчином, встановлення блискавкозахисту, забезпечення приміщень, території та техніки необхідною кількістю первинних засобів пожежогасіння тощо. Тільки виконання запропонованих приписами державного нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки в повному обсязі убезпечить цьогорічну жнивну кампанію від прикрих та збиткбвйх несподіванок.

Ніжинського РУ ГУ ДСНС в Чернігівській області й надалі буде вживати вичерпних заходів до того, аби праця невтомних рук наших сельчан, їхні важкі жнивні будні увінчалися гідним результатом - багатим урожаєм, кожну зернинку якого буде збережено від вогню, щоб вона потрапила спочатку до комори, а затим і на наш стіл.

 

 

Шановні громадяни, пам’ятайте!

Випалювання стерні, сухої трави, поживних залишків соломи на полях може призвести до пожеж на сусідніх полях, на територіях приватних домоволодінь, лісопосадках, відключень повітряних ліній електропередач надвисокої напруги. Це завдає державі великі матеріальні та економічні збитки. Дим, який виникає внаслідок горіння та тління, потрапляє до населених пунктів, що викликає масове незадоволення громадян, алергічні захворювання, завдається шкода навколишньому середовищу.

Нагадуємо Вам, що палити, розводити багаття, застосовувати відкрите полум’я на хлібних масивах та поблизу них, а також біля скирт соломи та сіна заборонено. Туристичні намети не можна ставити ближче-100 метрів від поля. Під час жнив не ходіть по перекритим тимчасовим дорогам та стежкам. Дорослі повинні подбати, щоб діти не бавилися з вогнем поблизу хлібних масивів.

Сурове дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю - обов’язок кожного громадянина.

ДІЇ ПРИ ВИНИКНЕННІ ПОЖЕЖІ

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувального підрозділу за телефоном «101». До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння. Для обмеження розповсюдження вогню, зону горіння необхідно обов’язково оборати.

Приступити до гасіння пожежі шляхом збиття полум'я або засипанням полум'я землею. Після гасіння пожежі організувати спостереження спеціально виділеною групою людей до повної ліквідації усіх осередків горіння.

При виникненні пожежі на комбайні необхідно відключити молотарку, при нагоді вивести машину з масиву, заглушити двигун, відключити акумуляторні батареї і почати гасіння. Для цього в першу чергу требг використати вогнегасники, закидати вогонь землею.

Під час гасіння пожежі на зернотоку, складах із зерном треба враховувати, що вода і дим псують зерно. Тому не слід поливати водою зерно в тих місцях складу, яким вогонь безпосередньо не загрожує. Необхідні терміново вимкнути електрострум, зупинити роботу зерноочисних машин вентиляторів, переключити потокові гази в димову трубку, виключит розвантажувальне обладнання, потім приступити до гасіння вогню. Зерно, як зберігається в мішках, виносять із приміщення. Насамперед треба збити полум'я, а потім остаточно погасити вогонь розсіяним струменем води.

 

НА НІЖИНЩИНІ НАДЗВИЧАЙНИКИ ДСНС ЗАВЕРШИЛИ ПЕРЕВІРКИ ПРОТИПОЖЕЖНОГО СТАНУ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ

На виконання наказу Головного управління ДСНС України у Чернігівській області з метою здійснення контролю за виконанням вимог Кодексу цивільного захисту України, правил пожежної безпеки в Україні, інших законодавчих та нормативно-правових актів у сфері техногенної та пожежної безпеки в м. Ніжині та Ніжинському районі протягом червня та липня 2021 року проведені позапланові перевірки у сфері пожежної та техногенної безпеки навчальних закладів.

Співробітники Ніжинського РУ Головного управління ДСНС України у Чернігівській області ретельно інспектували наявність та справність первинних засобів пожежогасіння, комплектацію пожежних щитів протипожежним інвентарем, наявність та стан евакуаційних виходів, електрогосподарства, протипожежних джерел водопостачанням, систем протипожежного захисту. Також під час перевірок із персоналом проведені учбові евакуації з будівель та вивчено порядок дій у разі виникнення надзвичайної ситуації.

Загалом працівниками Ніжинського РУ в м. Ніжині перевірено 87 закладів освіти.

 

Ніжинське РУ ГУ ДСНС  України у Чернігівській області