back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

07 грудня 2020

 

На минулому тижні виникло 2 пожежі:

 Вранці 03 грудня до чергової частини служби порятунку м. Ніжина надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: м. Ніжин, вул. Євлашівська, . Внаслідок пожежі знищено стіну жилового будинку площею 1м2,,підлогу на площі 5 м2, пошкоджено внутрішнє облицювання стін на площі 25 м2 майно на площі 20 м

На місці пожежі виявлено тіло гр. 1957 року народження Причина пожежі: необережність під час куріння.

Ввечері 06 листопада до чергової частини служби порятунку м. Ніжина надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: м. Ніжин, вул. Панталеймона Куліша. Внаслідок пожежі вогнем знищено: покрівля по всій площі та майно яке знаходилось на другому поверсі.. Причина пожежі: встановлюється.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

  • обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.
  • виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.
  • маленька іскорка може стати причиною великого лиха.
  • паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

Звернення до мешканців та гостей Ніжинщини

   З настанням холодів до Служби порятунку "101" значно більше стало надходити повідомлень про пожежі та трагічні випадки на них. Це є результатом того, що рятуючись від холоду, люди інтенсивно використовують прилади опалення, електрообігрівачі та газове обладнання й при цьому не приділяють належної уваги дотриманню протипожежних вимог. Основними причинами лиха є: відсутність безпечної протипожежної відстані від дерев’яних стін, перекриття будинків до печей чи димарів, наявність у їх цегляній кладці тріщин, надмірне перегрівання або залишення без нагляду опалювальних приладів, розміщення впритул до них дров, занавісок, меблів тощо, випадіння жарин з топкових дверцят печей, користування саморобними електрообігрівачами. 

 Також, у цей період особи, які зловживають алкогольними напоями, часто їх розпивають у домівках, а потім допускають необережне поводження з вогнем, кидають непогашені недопалки або курять у ліжку.

 У зв’язку з цим, рятувальники звертаються до всіх мешканців і гостей Ніжинщини з наполегливим проханням буди вкрай обережними та уважними при експлуатації приладів опалення, електрообігрівачів. Дбаючи про тепло у домівках, не забувайте дотримуватися правил пожежної безпеки. Періодично перевіряйте, щоб у печах та димарях не з’явилися тріщини. В опалювальний сезон очищуйте димарі від сажі не рідше одного разу на три місці. Ні в якому разі надмірно не перегрівайте печі, не залишайте вогонь без нагляду та не розпалюйте його за допомогою горючих рідин. Не зловживайте алкоголем. Будьте обережними під час куріння. Не кидайте непогашені сірники або недопалки на підлогу або у смітник. Ні в якому разі не паліть у ліжку. Цінуйте власне життя та не втрачайте пильності. Дбайте про безпеку і пам’ятайте, що вогонь вмить може знищити роками накопичене майно!

 

РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАКЛИКАЮТЬ ГРОМАДЯН НЕ ВИХОДИТИ НА ТОНКУ КРИГУ

У зв'язку із пониженням температурних показників та морозною погодою на водоймах України сформувався льодовий покрив, товщина якого в деяких місцях є небезпечною. Саме тому Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області закликає громадян не виходити на тонку кригу на ставках, річках та інших водоймах. Адже необдумана та необережна поведінка загрожує вашому життю.

 Що робити, якщо ви провалилися в холодну воду:

 - не піддавайтесь паніці, не кричіть, якщо поруч нікого немає - ви тільки даремно витратите сили, не робіть різких рухів, стабілізуйте подих, уникайте занурення з головою;

 - розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину;

 - спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід;

 - вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега.

            Враховуючи високу ймовірність нещасних випадків на льоду, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян України утримуватись в такі дні від виходу на тонкий лід, який утворився на маленьких озерах та затоках річок, і застерегти від цього своїх дітей. Завзятим рибалкам також слід пам’ятати, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходження на льоду.

Вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14 грудня в Україні відмічається День Вшанування пам'яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. На ліквідацію наслідків аварії піднялася вся Україна, жителі багатьох областей Росії, Білорусії. Можна уявити, які випробування  лягли на плечі пожежників. Про їхні подвиги, а вони були на кожному кроці, писала преса не лише нашої країни, а й усього світу.

Для участі у ліквідації аварії на ЧАЕС та забезпечення протипожежного захисту об'єктів міст Прип'яті і Чорнобиля, 30-ти кілометрової зони було задіяно загони Київської, Чернігівської, житомирської та інших областей, кожний з яких налічував більше 170 співробітників і ніс службу протягом місяця. В ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС брали участь більше 200 працівників пожежної охорони Чернігівської області, 27 з них було нагороджено державними нагородами.

Одним з перших участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС приймав наш пенсіонер колишній працівник  Ніжинського районного відділу головного управління МНС України в Чернігівській області – начальник відділення наглядово – профілактичної діяльності майор служби цивільного захисту Кравченко В.І., а також Лохвицький Ю.І., Чекменко Д.В., Маценко О.С., Пасік І.А., Кресан О.І., Степанюк В.В., Постол М.М.

Колишній начальник Ніжинського районного відділу головного управління МНС  України у Чернігівській області майор служби цивільного захисту Кравченко Віталій Іванович,1966 року народження, в пожежній охороні з 20.01.1994 року учасник ліквідації наслідків на Чорнобильській АС ( друга категорія) З 27.08.1986 року по 25.09.1996 року, під час строкової служби в в/ч 335 проводив роботи по обладнанню та обслуговуванню системи сигналізації на Чорнобильській АС.

        Колишній заступник начальника Ніжинського районного відділу головного управління МНС України в Чернігівській області  підполковник внутрішньої служби Пасік Ігор Анатолійович, 1966 року народження, в пожежній охороні з 1983 року. Учасник ліквідації наслідків на Чорнобильській АС (третя категорія). З 20 жовтня 1988 року по 20 квітня 1989 року , інспектором ДПН проводив нагляд за пожежною безпекою на другій черзі Чорнобильської АС.

Колишній командир відділення СДПЧ-15, лейтенант внутрішньої служби Степанюк Василь Віталійович, 1962 року народження, в пожежній охороні з 1987 року. Учасник ліквідації наслідків на Чорнобильській АС (третя категорія). З 20 жовтня 1988 року по 20 квітня 1989 року командиром відділення в складі відділення чергової варти ніс службу в пожежній частині по охороні ЧАС в м. Чорнобилі, без виїздів на гасіння пожежі та ліквідації наслідків.

Колишній старший пожежний СДПЧ -15, лейтенант внутрішньої служби Постол Михайло Миколайович 1964 року народження, в пожежній охороні з 1985 року в пожежній охороні з 1985.

Старшина СДПЧ-15, лейтенант внутрішньої служби Кресан Олексій Іванович 1963 року народження, в пожежній охороні з 1984 року. Учасник ліквідації наслідків на Чорнобильській АС (друга категорія). З 12 травня 1986 року по 16 травня 1986 року в складі сил протипожежної служби Чернігівської області прийняли участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АС і виконували роботи по дезактивації житлових будинків та інших споруд.

Завдяки висококваліфікованим діям командирів, офіцерів професіоналів, усіх пожежників – стихію було приборкано. На жаль, дуже дорогою ціною – ціною людських життів. Загалом суворий урок і випробування атомом дістали вогнеборці, особливо ті, хто першими вступили у двобій із ядерною стихією.

Тим часом минають роки, сивіють ветерани. Та час невладний над звитяжцями, які здійснили подвиг, врятували від страшної катастрофи не лише Україну, а й людство.

 

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області