back

Ювілей області

27 листопада 2012

23 листопада 2012 року у м. Чернігові пройшли урочисті заходи з нагоди 80-річчя утворення Чернігівської області та 210-ї річниці створення Чернігівської губернії. Почалися вони з Красної площі, де голова обласної державної адміністрації В. Хоменко, голова обласної ради А. Мельник, заступник Міністра культури України Т. Кохан, представники Адміністрації Президента України та інші гості свята оглянули виставку-ярмарок, презентацію районів і міст області, відвідали містечко майстрів. Після цього в обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г. Шевченка відбулися урочисті збори та святковий концерт.

Учасникам святкових зборів було зачитано привітання жителям Чернігівщини від Президента України В. Януковича. «У наші дні Чернігівщина будується і квітне, збирає рекордні врожаї та нарощує сучасну базу сільськогосподарського виробництва. На її теренах успішно втілюються інноваційно-інвестиційні проекти, впроваджуються новітні технології, реалізовується туристично-рекреаційний потенціал. Хай працелюбність і любов до рідної землі стануть запорукою зростання вашого добробуту та надійним підґрунтям подальшого процвітання Чернігівської області», — йдеться у вітальному слові Глави держави.

У своєму виступі голова облдержадміністрації В. Хоменко зазначив: «Ми з гордістю говоримо про здобутки і досягнення славного 80-річного шляху — шляху становлення та регіонального самовизначення, шляху випробувань часів Великої Вітчизняної війни та повоєнної відбудови, шляху поступу, врешті — розбудови Чернігівщини як невід’ємної частин незалежної Української держави».

Чернігівська область, як окрема адміністративна одиниця УРСР, була створена у жовтні 1932 року, згідно постанови Всеукраїнського Центрального Виконкому. І саме з 30-х років Чернігівщина, яка протягом століть була територією переважно сільськогосподарського виробництва, почала розвиватися як промисловий регіон: будуються підприємства меблевої, тютюнової, переробної та енергогенеруючої галузей.

Великі випробування випали на долю нашого краю в період Великої Вітчизняної війни. «Чернігівщині судилося пережити одну з найбільших трагедій Другої світової війни – знищення окупантами більше семи тисяч мирних жителів міста Корюківки. І лише зараз, через 70 років, завдяки підтримці Президента України Віктора Януковича, ми вшановуємо жертв цієї трагедії на державному рівні», — зауважив Володимир Хоменко.

Післявоєнний час — це роки відновлення мирного життя, відродження населених пунктів та будівництво нових промислових об’єктів, закладів освіти, культури, охорони здоров’я.

«Останні два десятиліття нашої історії — це роки демократичних, реформаторських перетворень задля утвердження незалежності країни, роки спільного будівництва з усіма регіонами країни сучасної Української держави. Перше двадцятиріччя незалежності України запам’ятається жителям Чернігівщини шанобливою увагою до національної історії – відродженням святинь та пам’яток архітектури світового значення, народженням та розвитком підприємницької ініціативи, появою нових інфраструктурних проектів та інноваційних підприємств. Його характерною ознакою стало залученням регіону до транскордонного співробітництва, участь у європейських інтеграційних економічних та культурних процесах», — відзначив голова облдержадміністрації.

Володимир Хоменко наголосив, що Чернігівська область на сучасному етапі має значні можливості для закріплення позитивних тенденцій у промисловому секторі економіки, продовження розбудови інфраструктури, реформування медичної та освітянської галузей, подальшого розвитку культурно-мистецьких надбань.

Сучасна промисловість області — це багатогалузевий комплекс, який об’єднує близько 250 великих та середніх підприємств та забезпечує роботою майже 50 тис. осіб, пріоритетними галузями є харчова, добувна, нафтопереробна, машинобудівна й металообробна, целюлозно-паперова, деревообробна й легка. Промисловість Чернігівської області забезпечує понад 80% від загальнодержавного випуску вовняних тканин і шпалер, пожежної техніки, 20 % видобутку нафти.

Основними ж складовими успішного розвитку є збільшення інвестиційної привабливості районів і міст, реалізація на території області інфраструктурних проектів, інтенсифікація зовнішньоекономічних зв’язків, підтримка малого та середнього підприємництва.

Дбаючи про розвиток гуманітарної сфери, обласна влада значну увагу приділяє удосконаленню системи надання освітніх послуг, медичної допомоги населенню, поліпшенню соціального захисту ветеранів війни та праці. Саме цій меті були підпорядковані всі проекти останніх років, спрямовані на зміцнення матеріальної бази лікувальних та профілактичних заходів, підвищення ефективності системи охорони здоров’я та поліпшення соціального забезпечення незахищених верств населення області.

Як зауважив Володимир Хоменко, сучасна Чернігівщина — це, насамперед, поліпшення якості життя наших людей. Тому, найголовнішим завданням органів виконавчої влади в області є сприяння соціально-економічному розвитку місцевих територіальних громад, турбота про добробут і гідні умови життя людей. Саме такими були пріоритети роботи влади за останні роки.

Складовими успіху цієї роботи є послідовна діяльність центральних та місцевих органів влади щодо модернізації економіки та розвитку сфери соціокультурних відносин, які викладені у президентській Програмі економічних реформ «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава».

Нові соціальні ініціативи Президента України стали основою організації роботи місцевих органів влади, головною метою якої вважаємо створення ефективної системи захисту населення від соціальних ризиків, утвердження довіри суспільства до державної політики, спрямованої на покращення життя громадян.

Упевнений, весь позитив, все корисне для людей, що вдалося нам зробити у регіоні за останні роки – лише початок великого шляху з відродження та розквіту нашого Придеснянського краю, всієї України», - підкреслив очільник області.