back

3 грудня –Міжнародний день осіб з інвалідністю

18 листопада 2019

В цивілізованих демократичних країнах з високою культурою людських відносин до осіб з інвалідністю ставляться, як до людей з особливими потребами, які потребують додаткової уваги суспільства.

 

Мета, заради якої цей день був проголошений – це дотримання прав людини і участь осіб з інвалідністю в житті суспільства. Ця мета була поставлена у Всесвітній програмі дій відносно осіб з інвалідністю, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 3 грудня 1992 року.

 

Проведення Міжнародного дня осіб з інвалідністю спрямовано на привернення уваги до проблем цієї категорії суспільства, захист їх гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі осіб з інвалідністю в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

 

Зазвичай, цей день не можна назвати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав осіб з інвалідністю і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день осіб з інвалідністю – день підведення підсумків зробленого для цієї категорії громадян, фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

 

В Україні за рахунок коштів державного бюджету здійснюється реалізація програми соціального захисту осіб з інвалідністю, а саме: забезпечення протезно-ортопедичними виробами, технічними засобами реабілітації, спеціальним автотранспортом, виплата грошових компенсацій на бензин, санаторно-курортне оздоровлення, надання матеріальної допомоги, соціальна, трудова та професійна реабілітація осіб з інвалідністю.

 

У Ніжинському районі  проживає 1380 осіб з інвалідністю, з них:

Осіб з інвалідністю внаслідок війни – 112;

Осіб з інвалідністю загального захворювання – 952;  

Осіб з інвалідністю з дитинства – 242;

Дітей з інвалідністю – 75.

 

З початку 2019 року була проведена робота щодо надання одноразової матеріальної допомоги 6 особам з інвалідністю на загальну суму 4592,00 грн.

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 №321, 20 осіб з інвалідністю отримали протезно-ортопедичні вироби через державні та приватні протезні підприємства на загальну суму 343 846,00 грн. Забезпечено 96 осіб з інвалідністю технічними виробами реабілітації на загальну суму 628 430,00 грн.

 

Протягом поточного року 23 особи отримали санаторно-курортне лікування у різних санаторіях України  на загальну суму 106 619,00 грн.

 

2 дітей з інвалідністю з ДЦП пройшли курс реабілітації у реабілітаційних установах на загальну суму 24 400,00 грн. та 11 дітей пройшли реабілітацію на безкоштовній основі у комунальній установі «Обласний центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження» Чернігівської обласної ради.

 

24 особи з інвалідністю внаслідок війни та 1 особа з інвалідністю загального захворювання, які не оздоровлювалися протягом 2017-2018 років, отримали грошову компенсацію вартості санаторно-курортного лікування.

 

17 осіб з обмеженими фізичними можливостями мають у своєму користуванні спецавтотранспорт та отримують компенсацію на бензин. 165 особи з інвалідністю користуються візками, в тому числі 10 – з електричним приводом.

 

164 осіб є під опікою соціальних робітників, які постійно дбають про забезпечення прожиття цих громадян.

 

Відзначення Міжнародного дня осіб з інвалідністю – справедлива шана суспільства та нагадування всім про обов’язок перед особами з обмеженими фізичними можливостями, що потребують захисту та підтримки у цей непростий час. Адже інвалідність – це не вирок, як показує практика, що особи з інвалідністю можуть бути і стають повноцінними і високо ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, в тому числі і абсолютно здорових членів нашого суспільства.