back

Профорієнтаційна робота серед школярів

05 червня 2018

Життя – це ряд зусиль. Ми бачимо мету,

але не завжди бачимо дорогу.

В.Шкловський

У житті кожної людини вибір професії та місця роботи – серйозний та відповідальний крок. Від цього вибору залежатиме багато – власне благополуччя та добробут сім'ї, можливості реалізації інтересів, перспективи творчого зростання, нові дружні й ділові контакти.

Всі ми знаємо, як болюче буває виконувати роботу, яка не задовольняє та не дає можливості для самореалізації. Тому так важливо навчити молодь грамотно підійти до найважливішого вибору в їх житті - вибору майбутньої професії. Проведення виїзних акцій та профорієнтаційних уроків в загальноосвітніх школах – один з головних напрямків роботи фахівців Ніжинського міськрайонного центру зайнятості.

Мета цих заходів – дати орієнтири майбутнім випускникам для вибору професії. Фахівці центру зайнятості особливу увагу приділяють найрозповсюдженішим помилкам, які допускають учні при виборі професії.

Опрацьовуючи формулу “Хочу. Можу. Треба.”, школярі розуміють, що при виборі майбутнього шляху потрібно враховувати не лише бажання і свої можливості, а також затребуваність тієї чи іншої професії на ринку праці. Для визначення кола професійних інтересів учні проходять профорієнтаційне тестування.

Не менш важливими і популярними серед учнів стали Профі-квести, які систематично проводяться у центрі зайнятості для школярів міста та району.

Не припиняється профорієнтаційна робота серед школярів і влітку. Наші фахівці Ангеліна Кривошея та Ірина Бондаренко напередодні Дня захисту дітей влаштували свято для школярів Лосинівської ОТГ. Вони побували в обох школах селища. "В професії граємо - собі обираємо" - під таким гаслом дітлахи гралися, малювали, розгадували кросворди, проходили тестування. Обидва заходи пройшли цікаво, весело і корисно. Нагадувати про зустріч будуть призи, отримані від центру зайнятості.