back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

27 березня 2017

Внаслідок необережності при курінні в м. Ніжині загинув чоловік.

Вночі 25 березня ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: м. Ніжин, вул. Короленка. Внаслідок пожежі загинув гр. М. 1960 року народження. Причина пожежі: необережність при куріння гр. М. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

Також на минулому тижні виникло 3 пожежі:

Ввечері 22 березня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу в сухої трави за адресою: м. Ніжин, вул. Овдіївська. Внаслідок пожежі вогнем знищено суху траву на площі 2 га. Причина пожежі: необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

Вночі 23 березня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу сухої трави поблизу с. Низи. Ніжинського району. Внаслідок пожежі вогнем знищено суху траву на площі 2 га. Причина пожежі: необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області. Вночі 23 березня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі за адресою: м. Ніжин, Попудренка. Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю та пошкоджено стіни господарчої будівлі. Причина пожежі: необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

• обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.

• виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.

• маленька іскорка може стати причиною великого лиха.

• паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

На минулому тижні зафіксовано 2 випадки виявлення вибухонебезпечних предметів

20 березня мешканець села Вертіївка Ніжинського району на своєму приватному подвір'ї під час розбирання старого будинку натрапив на предмети, схожі за ознаками на боєприпаси. Про небезпечну знахідку чоловік повідомив рятувальників.

21 березня на місце події прибули фахівці групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Чернігівській області. Оглянувши вибухонебезпечні предмети, рятувальники встановили, що це 2 запалювальні авіаційні бомби ЗАБ-50 часів Другої світової війни. Під час додаткового обстеження прилеглої території піротехніки інших вибухонебезпечних предметів не виявили. Після проведення невідкладних робіт, небезпечні знахідки були вивезені спецавтомобілем у визначене безпечне місце та о 16:20 знищені.

24 березня о 06:50 до Служби порятунку «101» у м. Ніжин надійшло повідомлення про те, що під час земляних робіт на власній присадибній ділянці по вул. Овдіївській місцевий житель виявив предмет, схожий за ознаками на вибухонебезпечний. Про небезпечну знахідку чоловік одразу сповістив рятувальників. Місце виявлення вибухонебезпечного предмету було взято під охорону співробітниками Національної поліції.

Фахівці групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС у Чернігівській області, які прибули за викликом, ідентифікували небезпечний предмет, як ручну гранату РГД-5 часів Другої світової війни. Після проведення необхідних робіт та обстеження прилеглої території, вибухонебезпечний предмет вивезли спецавтомобілем у визначене безпечне місце та о 13:30 знищили.

Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до громадян з проханням дотримуватись правил безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Слід пам'ятати, що боєприпаси часів війни несуть загрозу життю і здоров'ю людей, тож їх знешкодженням мають займатися лише фахівці. У випадку виявлення вибухонебезпечних або схожих на них предметів необхідно негайно сповістити рятувальників за номером "101" або правоохоронців за номером "102"

Служба порятунку інформує.

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.

Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

В останні роки відмічається значний ріст кількості надзвичайних ситуацій техногенного характеру, пов'язаних з аваріями на промислових виробництвах. Засоби, що витрачаються на ліквідацію наслідків техногенних аварій, більш ніж на порядок перевищують видатки, що виділяються на забезпечення техногенної безпеки.

Одним з найбільш ефективних факторів зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру є створення і запровадження нових інформаційних технологій контролю за критичними параметрами технологічних процесів на об'єктах з небезпечною діяльністю на основі широкого використання автоматизованих і комп'ютерних засобів.

Вагомим кроком у цьому напрямку є впровадження в практичну діяльність на об'єктах підвищеної небезпеки систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення (далі - СРВ).

Відповідно до статті 53 Кодексу цивільного захисту України, протоколу №3 засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 14 жовтня 2013 року визначено завдання з обладнання об'єктів підвищеної небезпеки системами раннього виявлення.

На засіданні Чернігівської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянуто та затверджено план-графік впровадження систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення, згідно якого усі об'єкти підвищеної небезпеки області повинні були здійснити монтаж зазначених систем до кінця 2015 року. На необхідність влаштування СРВ неодноразово вказувалось в актах і приписах, які надавались керівникам за результатами перевірок стану пожежної та техногенної безпеки. Але ця робота проведена не була.

Враховуючи вище викладене, Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області повідомляє про необхідність впровадження СРВ у визначений термін.

Шановні громадяни ! У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області