back

Реабілітаційні путівки придбані за кошти Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

19 вересня 2016

Соціальне страхування – це важлива складова частина соціального захисту населення,центром якого є людина та її потреби, а якість їх задоволення впливає на соціально- кономічний розвиток держави.

Починаючи з 2014 року Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, який є гарантом соціального захисту працюючої особи, знаходиться в стадії реорганізації. Проте напротязі майже двох років своєчасно та в повному обсязі Фонд виконує свої зобов’язання, щодо фінансування витрат на матеріальне забезпечення (оплату листків непрацездатності) та продовжує роботу по виділенню путівок до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів.

У третьому кварталі 2016 року відповідно до договору з Чернігівською обласною виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності направлені путівки до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів безпосередньо на Ніжинську центральну міську лікарню ім.М.Галицького та Ніжинську центральну районну лікарню.

В зв’язку з чим, вважаємо за необхідне ще раз звернути увагу застрахованих осіб на порядок отримання путівок на реабілітаційне лікування після перенесених захворювань та травм.

Отримати путівку можуть хворі, які мають відповідні медичні показання для направлення на відновлювальне лікування (медичну реабілітацію) до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів після стаціонарного етапу лікування. При цьому медичний відбір та направлення застрахованих осіб та членів їхніх сімей на відновлювальне лікування здійснюється відбірковою комісією медичного лікувально-профілактичного закладу до складу якої входить представник Ніжинської міжрайонної виконавчої дирекції.

Фонд здійснює оплату відновлювального лікування хворих в наступних реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів:

– після гострого інфаркту міокарда, пролікованої нестабільної стенокардії, операцій на серці та магістральних судинах;

– після гострих церебральних порушень;

– після оперативних втручань на органах травлення;

– з порушеннями обміну речовин та захворюваннями ендокринної системи.

Рання санаторно-курортна реабілітація спрямована на відновлення здоров’я працездатної особи та повернення її до суспільно-корисної праці, профілактику ускладнень хвороб та зменшення витрат на допомогу по тимчасовій непрацездатності, оскільки вона здійснюється безпосередньо після стаціонарного лікування і хворий направляється в санаторій із відкритим листком непрацездатності. Медична реабілітація, як санаторно-курортний етап лікування, призначається пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та здійснюється за медичними показаннями.

На відновлювальне лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладах за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності мають право будь- які застраховані особи та члени їхніх сімей відповідно до Закону № 1105. Це право виникає з настанням страхового випадку в період роботи (включаючи час випробування та звільнення), якщо інше не передбачено законом.

Путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу видається безкоштовно лікувально-профілактичним закладом застрахованій особі, дитині або двом дітям у супроводі одного із застрахованих батьків або застрахованої особи, яка їх замінює (опікунові, піклувальнику), згідно з висновком відбіркової комісії лікувального закладу щодо направлення хворих до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів, у якому вона перебуває на лікуванні, за наявності довідки страхувальника.

Довідка заповнюється за основним місцем роботи застрахованої особи, завіряється у робочому органі Фонду, де підприємство, організація, установа перебуває на обліку у якості страхувальника, та дійсна протягом одного місяця. До путівки додається виписка з медичної карти хворого з висновком відбіркової комісії лікувально-профілактичного закладу та рекомендаціями щодо його подальшого лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу.

Термін лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу за путівками, придбаними за рахунок коштів Фонду, складає 24 доби, поділ путівки забороняється.

Застрахованій особі протягом календарного року за рахунок коштів Фонду може бути виділена лише одна путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

Після проведеного лікування застрахована особа, яка отримала путівку в реабілітаційне відділення санаторно-курортного закладу, зобов’язана повернути до лікувально-профілактичного закладу, що видав путівку, заповнений зворотний талон путівки або довідку про факт перебування в санаторно-курортному закладі, засвідчений підписом керівника та скріплений печаткою даного закладу, про що робиться відмітка у відповідному журналі обліку путівок до санаторно-курортних закладів.

Реабілітаційне лікування в умовах санаторно-курортних закладів є важливою та невід’ємною частиною комплексного лікування застрахованих осіб. Аналіз проведеної медичної реабілітації засвідчив велику користь такого етапу лікування в оздоровницях.

Встановлено, що працездатність хворих після реабілітаційного лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів відновлюється значно швидче, ніж при стаціонарному і наступному амбулаторному лікуванні без перебування в санаторії.

Наявність в санаторно-курортних закладах висококваліфікованого медичного персоналу, сучасних методів діагностики і лікування дозволяє значно розширити коло медичних показань для лікування застрахованих осіб і членів їхніх сімей у сучасних умовах.

Усе це разом із унікальними мінеральними водами та чудовими природними лікувальними факторами дає змогу забезпечити якісним та безкоштовним відновлювальним лікуванням (медичною реабілітацією) дорослих та дітей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду.

С.В.Гринь,провідний спеціаліст Ніжинської міжрайонної Виконавчої дирекції