back

Розпочато роботу над пілотними проектами ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”

01 грудня 2014

26 листопада в обласній раді відбувся вступний семінар-презентація по впровадженню спільного проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”, для трьох районів Чернігівщини - Семенівського, Сосницького та Ніжинського. Ці райони визначені пілотними по впровадженню проекту у відповідності до Закону України “Про співробітництво територіальних громад” за підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства.

Ніжинський район на заході представляли голова Ніжинської районної ради Олег БУЗУН та перший заступник голови Ніжинської РДА Сергій БАТРАК.

До представників органів місцевого самоврядування названих районів звернувся заступник голови обласної ради Валентин МЕЛЬНИЧУК. Керівник назвав цей проект та подібні до нього програми, що вже реалізуються в області, важливим фактором, який активізує ініціативу громад на місцях. Самоорганізація мешканців населених пунктів, які беруть участь у вирішенні місцевих проблем, важлива ще й тому, що Чернігівщина визначена пілотною областю по запровадженню реформи місцевого самоврядування.

Валентин МЕЛЬНИЧУК побажав успіху учасникам проекту, назвавши їх першопрохідцями в реформі місцевого самоврядування. Їх досвід буде корисним для інших територіальних громад, бо сприятиме поширенню методів самоорганізації та впровадженню відповідних законодавчих та адміністративних змін.

Старший програмний менеджер проекту ЄС/ПРООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду” Оксана РЕМІГА презентувала учасникам семінару третю фазу Проекту. За її словами, метою проекту є сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом посилення спільного управління та заохочення громадських ініціатив.

Про умови дії проекту, механізми розробки, управління та впровадження стратегій місцевого розвитку розповіли координатори цього проекту Олена РУДІЧ і Владислав СИЛА. Зокрема, Олена РУДІЧ повідомила, що, загальна квота на три райони Чернігівщини визначено в межах 250 тисяч доларів у гривневому еквіваленті.

Йшлося також і про очікувані результати, зобов'язання та пріоритетні напрямки залучення інвестицій. Обговорено правові аспекти проекту та організаційні питання реалізації програми. Семінар відбувся за участю міжнародного менеджера проекту Джейсінгха САХА.

За інформацією відділу інформаційного забезпечення та зв'язків з

громадськістю виконавчого апарату

Чернігівської обласної ради