back

Обережно: вірус грипу птиці!

13 січня 2021

Згідно із повідомленнями Головних управлінь Держпродспоживслужби в Миколаївській та Київській областях на їхній території зареєстровано 3 спалахи вірусу грипу птиці типу А1 субтипу Н5.

 Звертаємо увагу суб'єктів господарювання та громадян, що утримують птицю, на необхідності дотримання вимог Ветеринарно-санітарних правил для птахівницьких господарств і вимог до їх проектування, затверджених наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 03.07.2001 №53, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.07.2001 за № 565/5756, Ветеринарно-санітарних вимог утримання птиці в особистих селянських господарствах, затверджених наказом Державного департаменту ветеринарної медицини України від 19.12.2006 №100, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19.01.2007 за № 42/13309.

  З метою профілактики  грипу   птиці   керівники та спеціалісти   птахогосподарств   незалежно від форми власності зобов'язані суворо  дотримуватись ветеринарних   правил і нормативів, передбачених нормативно-правовими актами, у тому числі Ветеринарно-санітарними правилами для птахівницьких господарств і вимогами до їх проектування, затвердженими наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 3 липня 2001 року №53 (z0565-01) та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 5 липня 2001 року за №565/5756 (далі - Ветеринарно-санітарні правила для птахівницьких господарств).

 

З метою профілактики захворювання птахогосподарство має дотримуватися таких вимог:

  • Птахогосподарство повинно працювати в закритому режимі.
  • До ввезення у птахогосподарство допускаються добовий молодняк та інкубаційне яйце, що виходять з благополучних птахогосподарств (інкубаторів) та перебувають поза неблагополучною зоною щодо заразних хвороб птиці.
  • Завезення птахопродукції дозволяється після вивчення епізоотичної ситуації щодо  гострозаразних  та  хронічних   хвороб   птиці   у господарстві-постачальнику  шляхом  виїзду  до  нього спеціалістів ветеринарної медицини.
  • Завезена жива птиця, добовий та ремонтний молодняк підлягають обов'язковому профілактичному карантину.

 За невиконання заходів щодо карантину птиці або карантинних обмежень суб'єкти господарювання несуть відповідальність згідно із законодавством України.

  При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку її масової загибелі необхідно терміново сповістити Ніжинське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.