Сайт працює у тестовому режимі. Попередня версія - http://neadm.cg.gov.ua/old

26 червня 2019

29.11.2019

Якщо ми не зупинимо СНІД – СНІД зупинить нас!

   ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини. Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших  систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності  ефективної терапії, закінчується смертю хворого. 

   1 грудня Організація Обʼєднаних Націй відзначатиме Всесвітній День боротьби зі СНІДом. На жаль, Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оцінними даними, на початок 2018 року в країні проживало 244 000 ВІЛ-позитивних людей. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону.

   Епідемія ВІЛ-інфекції в Україні на сучасному етапі характеризується переважним ураженням осіб працездатного віку зі зростанням частки вікової групи старше 50 років серед нових випадків захворювання.

  Протягом 2018 року в Україні щодня реєстрували 50 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 — захворювання на СНІД і дев’ять випадків смерті від хвороб, зумовлених СНІДом.

  Згідно з офіційними статистичними даними за період 1987 — травень 2019 року, у країні офіційно зареєстровано 341 084 випадки ВІЛ-інфекції серед громадян України, зокрема 114 487 випадків захворювання на СНІД і 49 751 випадок смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

  Станом на 01.04.2019 у закладах охорони здоров’я під медичним наглядом перебувало 142 076 ВІЛ-інфікованих громадян України (показник 336,5 на 100 000 населення), зокрема 46 987 хворих із діагнозом «СНІД» (111,3).

  Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровано в Одеській (898,3 на 100 000 населення), Дніпропетровській (792,6), Миколаївській (743,5) областях, м. Київ (479,0), Київській (447,9), Херсонській (420,1) та Чернігівській (420,4) областях.

 

Тож хочемо нагадати:

ВІЛ передається трьома чітко визначеними шляхами:

  •  Статевий шлях передачі при стосунках  без засобів захисту або з засобами захисту низької якості.
  •  Внаслідок вживання ін’єкційних наркотичних речовин при використанні одних і тих же шприців і голок.
  •   Від матері до дитини під час вагітності, при народженні дитини  або грудному вигодовуванні.

Таким чином існує лише три шляхи зараження ВІЛ, а решта шляхів про які ви можете почути - лише домисли.

Шкіра нездоланний бар'єр для ВІЛ.

Такі комахи, як комарі, не переносять ВІЛ.

ВІЛ не можна вдихнути, не має його в сльозах, поту, слині, не можливо заразитися доторкнувшись до зараженої людини.

З метою запобігання  інфікування ВІЛ радимо:

  • не вживати наркотичні речовини, особливо ін’єкційним шляхом
  • не вступати в незахищені належним чином  статеві стосунки з випадковими партнерами
  • обстежуватись на ВІЛ чоловікам та жінкам перед створенням сім’ї
  • звертатись для проведення профілактичного лікування вагітним ВІЛ-інфікованим та дітям, народженим від таких матерів.

 

  Одним із найдоступніших методів виявлення вірусу ВІЛ – тести, які допомагають виявити ВІЛ за декілька років до того як зʼявляються ознаки СНІДу. В Ніжині є можливість зробити тест у «Кабінетах довіри», які функціонують при Ніжинських центральних міській та районній лікарнях.

  Знання про наявність хвороби дає можливість своєчасно почати адекватне лікування та попередити її розвиток і прогресування. Ефективність лікування полягає в тому, що зменшується кількість вірусу в крові. Таким чином, можна жити з вірусом і жити звичайним життям. Проте, важливо не забувати про заходи безпеки, про які вже йшла мова. Люди з вірусом імунодефіциту у крові можуть почувати себе здоровими  багато місяців і навіть років, так звана стадія безсимптомного носійства вірусу. Це залежить від  імунної системи організму, тому, якщо особа потрапила  в  ризикову  ситуацію необхідно обстежитись  на ВІЛ-інфекцію.

  ВІЛ може торкнутися кожного, тому важливо надавати ВІЛ-інфікованим психологічну підтримку. ВІЛ-позитивна людина має право: вести особисте життя, мати друзів, сімʼю, роботу, захоплення, одержувати інформацію і освіту…

Людина має право жити!

 

   

   Сучасний світ, на жаль, не дивлячись на швидкий розвиток науково технічних розробок та винаходів, які полегшують життєдіяльність, сповнений нещасть та недосконалостей, що всіляко дотичні до життя пересічного громадянина, який час від часу, втрапляючи до негараздів, потребує сторонньої участі і допомоги. Нехай не кваліфікованої та дипломованої, а такої людяної і теплої, що викликає почуття значущості та відштовхує самотність. Саме таку допомогу надають волонтери. Адже  це люди, які за покликом власної небайдужої душі, готові допомогти тим, хто цього потребує.

   Волонтерство – це не робота, за це не платять грошей, це  внутрішня здатність людей до співпереживання та підтримки іншого, нагородою за що є щасливий погляд тих, кому вдалося допомогти. Це рідкісна можливість допомагати людям, спілкуватися з ними, втілювати в життя ідеї та постійно діяти і йти лише вперед. Добровольці завжди активні, відповідальні і ініціативні особистості. Саме на таких чекає Ніжинський міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області. Чекає на людей, здатних робити добрі справи, розвивати себе духовно, брати участь у різноманітних проектах, спрямованих на допомогу тим, хто цього потребує.

    Волонтерство – це цікаве заняття, яке приносить задоволення, нові знайомства, а головне – прекрасні результати.

19.08.2019р.

Наркозалежність – гостра проблема самознищення нації!