26 червня 2019

23.09.2020

ТОП ЗМІН ДО КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ
2020

‼ Щодо термінології‼

Кримінальне правопорушення – це передбачене КК суспільно небезпечне винне діяння (дія або бездіяльність), вчинене суб’єктом кримінального правопорушення.

Кримінальним проступком передбачене КК діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у вигляді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (до 51 тис. грн) або інше покарання, не пов’язане з позбавленням волі.

‼ Зміни в класифікації‼

Кримінальні правопорушення поділяються на кримінальні проступки і злочини. Поняття "злочин середньої тяжкості" відсутнє, а всі злочини, які раніше так класифікувалися, вважатимуться нетяжкими.

‼ Злочини поділяються на :‼

- нетяжкі (основне покарання у вигляді штрафу в розмірі не більше ніж десять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 тис. грн) або позбавлення волі на строк не більше ніж 5 років);
- тяжкі (основне покарання у вигляді штрафу в розмірі не більше ніж двадцять п’ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 тис. грн) або позбавлення волі на строк не більше ніж 10 років);
- особливо тяжкі (основне покарання у вигляді штрафу в розмірі понад двадцять п’ять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (425 тис. грн), позбавлення волі на строк понад десять років або довічного позбавлення волі).

‼ Щодо інституту звільнення від кримінальної відповідальності:‼

Особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

‼ Основна відмінність між злочинами невеликої тяжкості і проступком у покаранні. Без тюремного терміну‼

 

‼ Оcобливості проступку‼:

Не є злочином, тому після відбуття покарання за нього у особи судимості немає.

Розслідуванням займається дізнавач, а не слідчий.

Під час розслідування можна проводити будь-які слідчо-розшукові дії, крім негласних. Зокрема, це можна робити до внесення інформації про проступок до ЄРДР

14.08.2020

Робоча зустріч з Ніжинським МВ УДМС України в Чернігівській області

    З метою налагодження спiвпраці уповноважених органів  з питань пробацii з пiдроздiлами мiграцiйноi служби за напрямом роботи з iноземними громадянами та особами без громадянства, 13.08.2020 начальником Ніжинського міськрайонного відділу філії державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області Олександром СОНЦЕМ було проведено інформативну зустріч з працівниками Ніжинського МВ УДМС України в Чернігівській області на чолі з начальником Світланою ІВАНЕНКО.

   Основним питанням зустрічі стало обговорення мiграцiйного законодавства Украiни щодо порядку перебування iноземних громадян та осiб без громадянства на територiї України, а також порядок здiйснення нагляду за вище вказаними категорiями осiб пiд час перебування на облiку в уповноважених органах з питань пробації.

Ніжинський міськрайонний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

 в Чернігівській області

 

 

 

 

 

 

 

21.07.2020

Ще раз про ВІЛ

За всю історію людства спостерігалося безліч найрізноманітніших вкрай негативних явищ. Якщо виключити згубні природні катастрофи, а так само нескінченну низку жорстоких кровопролить, які мільйонами забирали людські життя, то найпершим лихом є епідемії смертельних для людини хвороб. Одна з останніх епідемій нашої сучасності була прозвана чумою 20-го століття – синдром набутого імунного дефіцит  – СНІД. Не дивлячись на досягнення нашої прогресивної науки, ми змушені, на превеликий жаль, констатувати, що боротьба з нею ще далеко не закінчена. Факти вперто свідчать, що навіть численні міжнародні та урядові програми по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не дозволяють нам ще залишити цю епідемію в минулому.

 

Як відомо, ворога «потрібно знати на обличчя»… 

 

20.07.2020 на базі Ніжинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області в рамках проекту «Заради життя» соціальним працівником БО «Чернігівська мережа» Анною ЛАВРИК було проведено скринінгове анкетування та тестування на ВІЛ підоблікових даного відділу. Виявили бажання пройти анкетування 14 осіб, з них 5 – пройшли тест на ВІЛ.

 

Одночасно Анною було проведено бесіду з працівниками підрозділу, в якій наголошено на психологічних особливостях ВІЛ-позитивних, на особливостях спілкування та поводження в побуті з носіями та інфікованими.

07.07.2020

Ніжинський міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області вітає з Днем народження ЗАЙЦЕВА Віктора Олександровича, який обрав для себе нелегкий шлях волонтера пробації!!!

   Волонтер – та людина, яка готова до самопожертви задля допомоги іншому. У наш час досить рідко можна зустріти готовність поставити загальне у пріоритет над своїм особистим.

   Зайцев Віктор Олександрович з 2012 року служить волонтером-капеланом, у 2016 році пройшов навчання за програмою спеціалізованого курсу навчання священнослужителів (капеланів) Української Міжконфесійної Християнської Місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі « у Білоцерківському училищі професійної підготовки персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, а вже із серпня 2019 року – за дорученням та уповноваженням ДЦ ХВЄ «Спасіння» несе душ-пастирське служіння в помісній новоствореній церкві «Спасіння» в м.Ніжині та служіння тюремного капелана особам, які відбули покарання та мають відстрочку покарання.

   Цілеспрямованістю та відповідними знаннями і вміннями Віктор Олександрович довів своє щиросердне прагнення допомагати особам, які мають проблеми із законом, та з 2019 року є волонтером Ніжинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області.

   Мудреці давним-давно говорили, що одного разу настане нова ера, в яку світ потихеньку почне змінюватися на краще, і нехай все станеться не в один день, але цей світ обов'язково настане! Ми віримо їм... Адже Ви саме така людина, що несе в собі добро і любов, і у Ваш День народження ми бажаємо Вам світлого щастя! Бажаємо, щоб з кожним сходом сонця ще одна задумана Вами мрія здійснювалася. І нехай нескінченним буде запас бажань, але кожне з них – заповітним!!!

МНОГАЯ ЛІТА, Вікторе Олександровичу!!!

Ніжинський міськрайонний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

в Чернігівській області

 

 

 

19.06.2020

Ресоціалізація неповнолітніх, звільнених від відбування покарання з випробуванням

  Значна кількість дітей в Україні понині живуть в особливо важких умовах. Неповнолітні потребують значної уваги, захисту і допомоги як з боку держави, сім’ї, так і всього суспільства. Вони мають бути об’єктом зусиль  на національному рівні. На жаль, дуже часто підлітки вступають у конфлікт із законом.

  Активне застосування щодо неповноліт­ніх правопорушників покарань, не пов'язаних із позбавленням волі, відпові­дає світовим стандартам правосуддя щодо неповнолітніх, викладеним у резо­люції 40/33 генеральної Асамблеї ООН 10 грудня 1985 р. ("Пекінські прави­ла"). Адже лише перебування у відкритому середовищі створює належні умо­ви для соціалізації підлітків. Проте застосування альтернативних покарань згідно з п. 23­25 Пекінських правил має бути пов'язане з наданням їм необхід­ної допомоги у вирішенні побутових проблем, навчанні та працевлаштуванні, із залученням до їх перевиховання соціальних служб.

  Ресоціалізація неповнолітніх, засуджених за скоєння злочину, є процесом реінтеграції їх у суспільство, під час якого неповнолітні мають відновити свій соціальний статус, набути якостей, необхідних для успішної правослухняної поведінки та розв'язання проблем, поновити або встановити позитивні соціальні зв'язки, включитися у навчальну й трудову діяльність. Досягнути таких результатів лише за допомогою контролю з боку уповноважених органів з питань пробації неможливо. Робота з ресоціалізації неповнолітніх, звільнених від відбуван­ня покарань з випробуванням, ускладнюється тим, що вони, як правило, зали­шаються у тому ж мікросередовищі, де сформувалася їх протиправна поведін­ка. Можливості для безпосереднього корекційного впливу на сім'ю, учнів­ський або трудовий колектив, неформальну групу підлітків, вирішення їх ма­теріально-­побутових проблем у працівників уповноважених органів з питань пробації обмежені.  Тож ними активно до її проведення залучаються як працівники служб пробації, так і співробітники інших соціальних служб, які працюють з неповнолітнім за спільним планом, між ними систематично відбувається обмін інформацією, налагоджена оцінка змін, що відбуваються в життєдіяльності і особистісному розвитку неповно­літнього. ­

  18.06.2020 начальником Ніжинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області Олександром СОНЦЕМ було проведено нараду з працівниками СПД  Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області про розробку плану спільних дій у вирішенні питань, пов᾽язаних із ресоціалізацією неповнолітніх, які мають проблеми із законом.

 Ніжинський міськрайонний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

 в Чернігівській області

 

27.05.2020

 

Ніжинський міськрайонний відділ провів онлайн заняття із судентами місцевого вишу

 

   У ситуації, в якій сьогодні опинилася Україна і весь світ, ми бачимо, наскільки важливо не втратити можливість «живого» спілкування. Це стосується не тільки побуту, а і робочих моментів, починаючи від освітньо-виховних закладів і закінчуючи управлінцями. З 13 березня 2020 року ми всі стали заручниками карантину, викликаного епідеміологічною ситуацією у світі.

          Ніжинський міськрайонний відділ жодного дня не припиняв своєї роботи, адже категорія, з якою працюють співробітники, вимагає постійної уваги, підтримки та контролю.

          Не виключенням стало і спілкування з установами та організаціями міста і району. Прикладом є продовження традиції участі в освітньому процесі студентів факультету психології та соціальної роботи Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Начальником відділу Олександром Сонцем та фахівцем Наталією Кириченко було проведено заняття із студентами з метою популяризації діяльності уповноважених органів з питань пробації, використовуючи сучасні технології  дистанційного навчання, до яких відносяться:

 • кейс-технологія - заснована на використанні наборів (кейсів) текстових, аудіо-візуальних та мультимедійних навчально-методичних матеріалів та їх розсиланні для самостійного вивчення та організацією регулярних консультацій з викладачами (тьюторами) традиційним або дистанційним способом;
 • ТВ-технологія - базується на використанні систем телебачення для доставки навчально-методичних матеріалів та організації регулярних консультацій з викладачами (тьюторами);
 • Інтернет-мережева технологія - базується на використанні мереж Інтернет та телекомунікацій для забезпечення навчально-методичними матеріалами та інтерактивної взаємодії між суб`єктами навчання;
 • змішана технологія

У даному випадку було використано інтернет-мережеву технологію, під час якої учасники освітнього процесу спілкувалися у режимі реального часу, коли від  них вимагалася одночасна присутність у віртуальному середовищі. Зустріч була здійснена шляхом організації одночасної зустрічі учасників навчання через сервіс для on-line спілкування Zoom.

Ніжинський міськрайонний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

 в Чернігівській області

 

 

 

22.04.2020

Забезпечення безпеки громадян в умовах карантину є одним із важливих завдань, які виконують правоохоронні органи. Наразі персонал органів пробації як частина системи правосуддя продовжує нести службу в інтересах держави та кожного громадянина, виконуючи свої обов’язки та функції.

 

Заходи контролю за поведінкою суб’єктів пробації здійснюються з урахуванням карантинних обмежень та пов’язаних з ними об’єктивних обставин.

 

Реєстрація суб’єктів пробації здійснюється з урахуванням можливостей дістатися до підрозділу пробації. Допускається проведення реєстрації шляхом телефонної розмови чи інших засобів зв’язку з використанням  можливостей Інтернету.

 

Діяльність підрозділів пробації на даний час здійснюється з дотриманням заходів безпеки та профілактики щодо розповсюдження вірусу.

 

Складнощі з забезпеченням персоналу і суб’єктів пробації засобами захисту та дезінфекції приміщень допомагають вирішувати місцеві підприємства та організації. Ніжинський відділ дякує працівникам служб за участь у боротьбі з можливим поширенням вірусу.

 

Дбаємо про безпеку суспільства разом!

 

20.03.2020

До уваги суб’єктів пробації!

 

  Уповноважені органи з питань пробації переведено на особливий режим роботи з клієнтами в умовах загальнонаціонального карантину!

З 18 березня 2020 року:

 • скасовуються групові заходи;
 • відсутність транспортного сполучення буде визнаватися поважною причиною неявки на реєстрацію чи для участі в реалізації пробаційних програм за умови неможливості дістатися до органу пробації іншим способом;
 •  у разі неможливості особистої явки допускається проведення реєстрації шляхом телефонної розмови чи спілкування з працівником пробації з використанням інших засобів віддаленого зв’язку (в тому числі й за допомогою мережі Інтернет).
 • Водночас звертаємо увагу, що встановлені карантинні обмеження не передбачають можливості невиконання обов’язків, встановлених для суб’єктів пробації в рішеннях суду!

 

 

 

05.02.2020

П’ять років пробації України

         У нашому суспільстві головним чинником повноцінного і комфортного існування є безпека в усіх проявах цього поняття. Кожен намагається дотримуватися загально прийнятих норм та правил для убезпечення себе та своєї родини. На жаль у багатьох випадках не все залежить від людини, досить вагому частку становить суспільна безпека, до якої відноситься діяльність всіх без винятку правоохоронних органів та громадських організацій. Не винятком є і діяльність пробації. Так, це нове поняття для нашого суспільства, але воно має досить таки глибоке коріння ще з часів існування кримінально-виконавчих інспекцій, які мали на меті контроль осіб, засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі. Діяльність інспекцій була мало відома широкому загалу, але вони виконували свою основну функцію чітко та злагоджено, що дозволяло пересічному громадянину спокійно співіснувати у соціумі поруч з особами, які мали проблеми із законом.

      Вже п’ять років в Україні плідно працює Державна установа «Центр пробації», яка ніби отримала естафету від кримінально-виконавчих інспекцій, але набула ширших повноважень. На плечах молодої служби тепер не  тільки контроль засуджених до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, але і участь у досудовій пробації, коли на етапі обвинувачення ти знайомишся з правопорушником, вивчаєш його особистісні характеристики, з’ясовуєш можливі причини протиправної поведінки, чинники,  ризики та захисні фактори, доходячи до висновку, чи може така людина виправитися без ізоляції від суспільства. Далі починається етап складний як для порушника, так і для інспектора, що взяв його на поруки, - наглядова пробація. Дійсно, етап досить складний, адже він полягає не лише у контролі за дотриманням вимог суду та закону, а і у мотивації особи змінити себе, своє оточення, звички, свій стиль життя, залучаючи до цього процесу не лише власні ресурси, а і ресурси громади, яка не завжди готова не те, що допомогти правопорушнику, а просто прийняти його з усіма негараздами. Шлях важкий, але вартий того, щоб його пройти, якщо не хочеш опинитися за ґратами. Якщо вже сталося, що позбавлення волі або обмеження волі ніяк не оминути, то доходить черга до пенітенціарної пробації, яка має за мету підготовку засуджених осіб до звільнення, їх ресоціалізацію та адаптацію, адже основна мета пробації – безпека суспільства.

     У нашому місті функціонує Ніжинський міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області, досвідчений колектив якого стоїть на сторожі охорони громади шляхом контролю та перевиховання осіб, які мають проблеми із законом. Протягом п’яти років працівники відділу провели безліч робочих зустрічей та нарад, брали участь у конференціях та круглих столах. Написано сотні досудових доповідей відносно обвинувачених, долі яких пройшли через серця колективу, ведеться безкінечна профілактично-виховна робота із особами, які перебувають у конфлікті із законом, із забезпеченням надання їм кваліфікованої соціальної допомоги у співпраці із відповідними службами, центрами та організаціями.

      Дякуємо всім за розуміння, підтримку та плідну співпрацю і маємо надію на подальшу спільну роботу, спрямовану на покращення діяльності, націленої на створення законослухняного соціуму!

Ніжинський міськрайонний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

 в Чернігівській області 

 

 

 

22.01.2020

Ніжинський міськрайонний відділ в черговий раз піднімає питання соціальної адаптації осіб,  перебуваючих у конфлікті із законом

    Соціальна адаптація осіб, звільненх з місць обмеження волі або позбавлення волі, є одним із важливих напрямів не тільки профілактики вчинення нових злочинів даною категорією осіб, а і  профілактики злочинності загалом. Вкрай необхідна увага не тільки з боку держави, а і суспільства до вирішення проблем даної категорії осіб.

   Саме тому, 22 січня 2020 року, начальником Ніжинського міськрайонного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області Олександром СОНЦЕМ було проведено робочу зустріч з начальником Управління праці та соціального захисту населення Ніжинської міської ради Чернігівської області Валентиною КУЛІНІЧ, в ході якої було обговорено питання налагодження співпраці при здійсненні пенітенціарної пробації, зокрема допомоги звільненим з місць позбавлення (обмеження) волі у побутовому влаштуванні та, за необхідності, організації соціального патронажу.

 

 

 

29.11.2019

Якщо ми не зупинимо СНІД – СНІД зупинить нас!

   ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини. Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших  систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності  ефективної терапії, закінчується смертю хворого. 

   1 грудня Організація Обʼєднаних Націй відзначатиме Всесвітній День боротьби зі СНІДом. На жаль, Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб. За оцінними даними, на початок 2018 року в країні проживало 244 000 ВІЛ-позитивних людей. Кожен сотий громадянин України у віці від 15 до 49 років інфікований ВІЛ, що є одним із найвищих показників серед країн регіону.

   Епідемія ВІЛ-інфекції в Україні на сучасному етапі характеризується переважним ураженням осіб працездатного віку зі зростанням частки вікової групи старше 50 років серед нових випадків захворювання.

  Протягом 2018 року в Україні щодня реєстрували 50 випадків захворювання на ВІЛ-інфекцію, 24 — захворювання на СНІД і дев’ять випадків смерті від хвороб, зумовлених СНІДом.

  Згідно з офіційними статистичними даними за період 1987 — травень 2019 року, у країні офіційно зареєстровано 341 084 випадки ВІЛ-інфекції серед громадян України, зокрема 114 487 випадків захворювання на СНІД і 49 751 випадок смерті від захворювань, зумовлених СНІДом.

  Станом на 01.04.2019 у закладах охорони здоров’я під медичним наглядом перебувало 142 076 ВІЛ-інфікованих громадян України (показник 336,5 на 100 000 населення), зокрема 46 987 хворих із діагнозом «СНІД» (111,3).

  Найвищі рівні поширеності ВІЛ-інфекції зареєстровано в Одеській (898,3 на 100 000 населення), Дніпропетровській (792,6), Миколаївській (743,5) областях, м. Київ (479,0), Київській (447,9), Херсонській (420,1) та Чернігівській (420,4) областях.

 

Тож хочемо нагадати:

ВІЛ передається трьома чітко визначеними шляхами:

 •  Статевий шлях передачі при стосунках  без засобів захисту або з засобами захисту низької якості.
 •  Внаслідок вживання ін’єкційних наркотичних речовин при використанні одних і тих же шприців і голок.
 •   Від матері до дитини під час вагітності, при народженні дитини  або грудному вигодовуванні.

Таким чином існує лише три шляхи зараження ВІЛ, а решта шляхів про які ви можете почути - лише домисли.

Шкіра нездоланний бар'єр для ВІЛ.

Такі комахи, як комарі, не переносять ВІЛ.

ВІЛ не можна вдихнути, не має його в сльозах, поту, слині, не можливо заразитися доторкнувшись до зараженої людини.

З метою запобігання  інфікування ВІЛ радимо:

 • не вживати наркотичні речовини, особливо ін’єкційним шляхом
 • не вступати в незахищені належним чином  статеві стосунки з випадковими партнерами
 • обстежуватись на ВІЛ чоловікам та жінкам перед створенням сім’ї
 • звертатись для проведення профілактичного лікування вагітним ВІЛ-інфікованим та дітям, народженим від таких матерів.

 

  Одним із найдоступніших методів виявлення вірусу ВІЛ – тести, які допомагають виявити ВІЛ за декілька років до того як зʼявляються ознаки СНІДу. В Ніжині є можливість зробити тест у «Кабінетах довіри», які функціонують при Ніжинських центральних міській та районній лікарнях.

  Знання про наявність хвороби дає можливість своєчасно почати адекватне лікування та попередити її розвиток і прогресування. Ефективність лікування полягає в тому, що зменшується кількість вірусу в крові. Таким чином, можна жити з вірусом і жити звичайним життям. Проте, важливо не забувати про заходи безпеки, про які вже йшла мова. Люди з вірусом імунодефіциту у крові можуть почувати себе здоровими  багато місяців і навіть років, так звана стадія безсимптомного носійства вірусу. Це залежить від  імунної системи організму, тому, якщо особа потрапила  в  ризикову  ситуацію необхідно обстежитись  на ВІЛ-інфекцію.

  ВІЛ може торкнутися кожного, тому важливо надавати ВІЛ-інфікованим психологічну підтримку. ВІЛ-позитивна людина має право: вести особисте життя, мати друзів, сімʼю, роботу, захоплення, одержувати інформацію і освіту…

Людина має право жити!

 

   

   Сучасний світ, на жаль, не дивлячись на швидкий розвиток науково технічних розробок та винаходів, які полегшують життєдіяльність, сповнений нещасть та недосконалостей, що всіляко дотичні до життя пересічного громадянина, який час від часу, втрапляючи до негараздів, потребує сторонньої участі і допомоги. Нехай не кваліфікованої та дипломованої, а такої людяної і теплої, що викликає почуття значущості та відштовхує самотність. Саме таку допомогу надають волонтери. Адже  це люди, які за покликом власної небайдужої душі, готові допомогти тим, хто цього потребує.

   Волонтерство – це не робота, за це не платять грошей, це  внутрішня здатність людей до співпереживання та підтримки іншого, нагородою за що є щасливий погляд тих, кому вдалося допомогти. Це рідкісна можливість допомагати людям, спілкуватися з ними, втілювати в життя ідеї та постійно діяти і йти лише вперед. Добровольці завжди активні, відповідальні і ініціативні особистості. Саме на таких чекає Ніжинський міськрайонний відділ філії Державної установи «Центр пробації» в Чернігівській області. Чекає на людей, здатних робити добрі справи, розвивати себе духовно, брати участь у різноманітних проектах, спрямованих на допомогу тим, хто цього потребує.

    Волонтерство – це цікаве заняття, яке приносить задоволення, нові знайомства, а головне – прекрасні результати.

19.08.2019р.

Наркозалежність – гостра проблема самознищення нації!