back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

14 липня 2020

Рейд. Чи готові до збирання та зберігання врожаю ?

 

Щороку з наближенням збирання врожаю посилюється небезпека виникнення пожеж на об’єктах сільського господарства.

Керівникам господарств, слід забезпечити надійну протипожежну безпеку, щоб зберегти поля та будівлі від знищення їх вогнем, адже відомо, що шкоди вогонь завдає там, де недбало ставляться до пожежної безпеки.

Нажаль не в усіх господарствах попередженню пожеж надають належного значення, що і показали перевірки.

Найгірше становище в сільгосппідприємствах району з забезпеченням первинними засобами пожежогасіння. Не всі зерносклади, склади грубих кормів та склади ПММ (паливно-мастильних матеріалів) забезпечені вогнегасниками. Не обладнані пожежною сигналізацією зерносклади, майстерні, автогаражі.

По декілька років не виконуються замір опору ізоляції електромереж та електроустановок. Відсутність лабораторних даних про стан ізоляції електромереж в зерноскладах, КЗС, складах ПММ, автогаражах не дає підстав стверджувати, що електромережі в вищеперерахованих господарствах знаходяться у пожежобезпечному стані.

Не обкошені та не оборані хлібні поля майже у всіх господарствах. Не забезпечені первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками техніка, що буде задіяна в збиранні врожаю.

Не у всіх господарствах є в наявності пристосована для гасіння пожеж техніка, яка повинна перебувати на полі під час збирання врожаю.

У зв’язку з обставинами які склалися необхідно терміново прийняти ряд заходів по забезпеченню належного протипожежного захисту урожаю і грубих кормів від пожеж.

Рейдова бригада:, Головний інспектор Зарва Р.Ю.., провідний інспектор Замурейко Д.Ю. представники ЗМІ.

 

Рятувальники нагадують громадянам правила безпечної поведінки в грозу.

Під час грози, якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть усі вікна та двері. В приміщенні не повинно бути протягу, що, як магніт, притягує кульову блискавку. Тримайтеся подалі від електроприладів, антен, проводів – всі вони притягують розряд.

Якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева.

Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя. Ні в якому разі не бігайте й не плавайте. Зверніть увагу на місцевість: якщо на деревах помітні сліди від потрапляння блискавки, отже, ґрунт навколо має високу провідність електрики, і блискавка б’є туди постійно. Дуб, тополя, сосна та ялина – найбільш уразливі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі.

Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику. Якщо поблизу немає сухого заглиблення, сховайтеся в мокрій землі, але не лягайте в повний зріст.

Якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться – це небезпечно. Коли ж ви знаходитеся в автомобілі, небезпека вам не загрожує. Але не забудьте зняти всі металеві антени з поверхні машини, які можуть притягувати розряди.

Запам’ятайте: всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози, натомість негайно їх вимкніть.

Будьте розсудливі! Бережіть себе, своїх рідних і друзів!

 

Служба порятунку інформує.

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.  Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

 

Шановні громадяни!

 У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

 

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області