back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

16 червня 2020

 

На минулому тижні виникло 2 пожежі:

  Вдень 11 червня до чергової частини служби порятунку м. Ніжина надійшло повідомлення про пожежу легкового автомобіля за адресою: м. Ніжин, вул. Овдіївська. Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено моторний відсік. Ймовірна причина пожежі: коротке замикання електромережі.

  Вдень 12 червня до чергової частини служби порятунку м. Ніжина надійшло повідомлення про пожежу дровника за адресою: смт. Лосинівка, вул. Шкільна. Внаслідок пожежі знищено: дрова на площі 3 м.кв, пошкоджено дрова на площі 4 м.кв. Причина пожежі: необережне поводження з вогнем власниці дровника гр. Ж.

  З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

  • обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.
  • виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.
  • маленька іскорка може стати причиною великого лиха.
  • паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

Рятувальники нагадують правила безпечного поводження на воді під час спеки

  Спекотна погода змушує людей проводити дозвілля ближче до водойм. При цьому, вибір місця відпочинку найчастіше обирається найближчим до дому і не завжди облаштоване для безпечного купання.

Про наслідки такої легковажності нагадують рятувальники, які фіксують кожен випадок нехтування правилами безпеки: з початку місяця на водоймах країни потонуло вже більше 50 людей.

  Так, тільки на Хмельниччині рятувальники двічі впродовж 11 і 12 червня залучалися до вилучення з води потонулих дітей. Перший випадок стався в м. Нетішин, де під час купання в р. Горинь втопилась 10-річна дитина. Двоє братів 2010 та 2012 року потрапили у водоверть і почали тонути на очах у бабусі. Жінка кинулася рятувати дітей, однак і їй самій знадобилася допомога. Відпочивальники, які стали свідками події, встигли врятувати бабусю і молодшого брата. Інша дитина, на жаль, загинула. Наступного дня, 12 червня, з цієї ж річки було вилучено тіло 13-річного хлопчика, який із двома друзями ловив раків і потонув в м. Славута.

  На Київщині 11 червня рятувальники витягли з річки Трубіж тіло чоловіка. Загиблим виявився місцевий мешканець 1972 року народження, який пішов зранку купатись та не розрахував сил.

Тож, зважаючи на кількість надзвичайних подій на воді з початком весняно-літнього періоду, ДСНС закликає громадян суворо та неухильно дотримуватись правил безпеки на водних об’єктах!

Зокрема:

купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати;

купатися безпечно лише там, де є рятувальні пости, а отже обстежено дно водойми та є можливість своєчасно отримати допомогу;

не рекомендується плавати у воді більше 20 хвилин;

не варто входити та пірнати у воду після тривалого перебування на сонці;

не можна запливати далеко та не плавати наодинці, особливо якщо не впевнені у власних силах;

категорично заборонено купатися у стані алкогольного сп'яніння.

Дослухайтеся до застережень рятувальників і не нехтуйте рекомендаціями фахівців – відповідально ставтеся до свого життя та здоров’я і навчайте цьому своїх дітей!

 

Служба порятунку інформує.

  Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

  Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

  Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

  Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.  Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

 

Шановні громадяни!

 У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

 

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області