back

Організація роботи з протидії незаконній вирубці лісів та надання освітніх послуг дітям з особливими потребами

25 лютого 2020

Про це говорили сьогодні під час розширеного засідання Колегії райдержадміністрації, яке провів очільник району Вячеслав Івашин.

 

Начальник відділу житлово-комунального господарства, містобудування, архітектури, енергетики та захисту довкілля Марія Носенко інформуючи з першого питання, повідомила, що користувачами земель лісогосподарського призначення у районі є державне підприємство «Ніжинське лісове господарство» (площа 8324,34 га на території 11-ти сільських рад) і дочірнє підприємство «Ніжинрайагролісництво» (площа 6163 га. розміщена на території 14-ти сільських рад). Вона детально зупинилась на роботі, що проводиться даними підприємствами по збереженню лісів, забезпеченню раціонального використання лісових ресурсів, протидії незаконним рубкам і нелегальному обігу деревини.

 

Так, за інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство» для оперативного реагування у потенційно небезпечних місцях можливого здійснення незаконних рубок, використовуються «фотоловушки», які миттєво передають фотознімок на мобільний пристрій в разі якогось руху в зоні дії камери. Також з метою попередження фактів лісопорушень, по всій території лісового фонду підприємства організовано цілодобове чергування рейдових бригад у складі лісової охорони лісництв. Крім того, організована відокремлена «група оперативного реагування» у складі 3-х чоловік, яка забезпечена всюдихідним автомобілем УАЗ «Хантер», мобільними радіостанціями, електронними картами, мобільними пристроями, які дають змогу відстежувати об’єкти обладнані GPS-приймачами, що задіяні на охороні лісу.

 

По ДП «Ніжинський лісгосп» ще у 2012 році було введено електронний облік деревини. На всі відведені ділянки рубок головного користування, рубок формування та оздоровлення лісів видається дозвіл, який оформляється лісорубним квитком.

 

Під час обговорення питання голова райдержадміністрації наголосив, що для припинення порушень у сфері лісового господарства, у тому числі незаконних вирубок лісів, необхідно усім лісокористувачам перейти на електронний облік деревини, а контролюючим органам системно вести роботу з виявлення та припинення нелегальної роботи лісозаготівельних, деревообробних підприємств. Продовжити роботу з проведення рейдів для виявлення правопорушників, а також призначити керівника у ДП «Ніжинрайагролісництво», який би налагодив ефективну роботу на підприємстві у цьому напрямку.

 

Присутні на Колегії головний лісничий КП «Чернігівоблагроліс» Олександр Єрмоленко та головний лісничий ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Костирко переконані, що незаконна вирубка лісів не така масштабна, як здається, а лісова охорона працює ефективно. Так, у минулому році працівниками ДП «Ніжинський лісгосп» було здійснено 1057 рейдів. Куди важливіша проблема – безкарність, найчастіше порушники не притягуються до кримінальної відповідальності.

 

Про організацію надання освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами у 2019-2020 роках доповідала начальник відділу освіти Леся Лозова. За її словами у навчальних закладах району освіту одержують діти з порушенням опорно-рухового апарату, порушенням мовлення, затримкою психічного розвитку, порушеннями інтелектуального розвитку. Відповідно до заяв батьків для трьох дітей організовано індивідуальне навчання за формою педагогічного патронажу, для двох – інклюзивне навчання та виховання.  Створено Комунальну установу «Ніжинський районний інклюзивно-ресурсний центр». До штатних розписів закладів, в яких організовано інклюзивне навчання, введені посади асистента вчителя та асистента вихователя. Освітній процес дітей в інклюзивному класі здійснюється у комплексному поєднанні з корекційно-розвитковою роботою відповідно до особливостей їх психофізичного розвитку. Проблемним є питання створення відповідної матеріально-технічної бази, створення ресурсної кімнати та забезпеченість її навчально-дидактичними засобами.

 

Інклюзивного класу у Веріївській ЗОШ І-ІІІ ст. немає, проте двоє дітей з особливими освітніми потребами відвідують дошкільний заклад, - повідомила начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Вертіївської ОТГ Людмила Савченко. Вона також розповіла про те, яка корекційна робота проводиться з такими дітьми, успіхи й проблеми, з якими довелось зіткнутися.

 

Обговорюючи це питання, усі посадовці були переконані головне завдання – допомогти дітям з особливими потребами стати повноцінними членами соціуму, виявити їх здібності та таланти і допомогти віднайти шлях у житті.

Відділ організаційної та інформаційної діяльності, діловодства та контролю РДА