back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

18 листопада 2019

НІЖИНСЬКІ РЯТУВАЛЬНИКИ НАВЧАЮТЬ МЕШКАНЦІВ ПРИВАТНОГО

ЖИТЛОВОГО СЕКТОРУ ПРАВИЛАМ БЕЗПЕКИ У ПОБУТІ.

В умовах осіннього періоду зростає загроза виникнення пожеж в приватному житловому секторі громадян. Пов'язано це, насамперед, з використанням пічного опалення, про справність та відповідність правилам пожежної безпеки якого заздалегідь не подбали господарі. Крім того, в цей період розповсюдженими причинами виникнення пожеж і трагічних випадків на них є необережність громадян у поводженні з відкритим вогнем, зокрема під час паління, а також порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електромереж та електронагрівальних приладів.

З метою профілактики пожеж, надзвичайних подій, випадків загибелі і травмування людей на них у приватному житловому секторі, рятувальники Ніжинщини щотижнево здійснюють профілактичні відпрацювання населених пунктів шляхом подвірних обходів та інструктажів з громадянами. Так 14 листопада фахівці Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області разом з представниками служби у справах дітей виконавчого комітету Ніжинської міської ради Чернігівської області провели профілактичні заходи в оселях багатодітних сімей м. Ніжина. Даний захід буде неодноразово проводитися протягом всього опалювального сезону.

Надзвичайники довели до громадян основні вимоги пожежної безпеки у побуті, зокрема нагадали про необхідність обов'язкового очищення димарів від сажі та приведення приладів опалення й електромереж у безпечний протипожежний стан, недопустимість паління у приміщеннях та обережного поводження з вогнем. Крім того, рятувальники звернули увагу дітей не влаштовувати небезпечні розваги з вогнем, іншими небезпечними предметами, а батькам нагадали не залишати дітлахів без належного нагляду. Також фахівці Ніжинського МРВ розповіли про першочергові дії у разі виникнення пожежі та виявлення вибухонебезпечних предметів. Для ознайомлення із заходами безпеки надзвичайники надали громадянам профілактичні пам’ятки.

 

Начальник Ніжинського МРВ

У ДСНС у  Чернігівській області

Дмитро КРАВЦОВ

 

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ З ПОБУТОВИМ ГАЗОМ

15 листопада о 08:41 до Служби порятунку "101" у Менському районі надійшло повідомлення про вибух з подальшим горінням в приватному житловому будинку по вул. 1-го Травня, що в районному центрі. Всього для проведення аварійно-рятувальних робіт оперативно на місце події від Управління ДСНС України у Чернігівській області було залучено 32 чоловіки особового складу та 5 одиниць спеціальної техніки. Крім того, було задіяно кран та два трактори від суб`єктів господарювання. Пожежно-рятувальними підрозділами о 09:00 пожежу локалізовано, а о 16:30 проведення невідкладних робіт остаточно закінчено. Жертв та постраждалих немає. Причина вибуху наразі встановлюється правоохоронними органами.

Якщо ви відчули запах газу в під’їзді, негайно зателефонуйте в аварійну газову службу ! Разом із сусідами спробуйте виявити місце й джерело його витоку. Якщо необхідно проникнути в квартиру, звідки йде газ, ламайте двері. Оголосіть про небезпеку всім мешканцям будинку, переконайте їх не користуватися електричними дзвінками й відкритим вогнем. Повідомте диспетчеру ГРЕП про те, що трапилося, і попросіть тимчасово відключити ліфт у під'їзді (попередньо вивівши звідти людей). Евакуюйте мешканців із найближчих до джерела витоку газу квартир, виведіть на вулицю дітей і літніх осіб, дихаючи через мокру хустинку. Розчиніть у під’їзді вікна й двері, ретельно його провітріть. Після прибуття фахівців газової служби вкажіть їм джерело витоку тазу і виконуйте їхні вказівки.

Якщо стався вибух газу, негайно викличте аварійну газову службу, рятівників, міліцію та "швидку допомогу", по можливості рятуйте сусідів з-під уламків стін і перекриттів, застосовуючи підручні засоби (ломи, лопати, автомобільний домкрат) і гасіть пожежу. Будьте гранично обережні: вибухи можуть повторитися. Якщо під час вибуху в сусідів ви перебуваєте в квартирі, перекрийте подачу газу і вимкніть усю електрику, негайно залишіть квартиру, закривши за собою двері. Якщо ви незайняті гасінням пожежі або порятунком людей; вийдіть на вулицю і, залишаючись до прибуття рятувальників, надайте першу медичну допомогу постраждалим.

 

Начальник Ніжинського МРВ

У ДСНС у  Чернігівській області

Дмитро КРАВЦОВ

 

УВАГА! ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНІ ПРЕДМЕТИ!

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знищення вибухонебезпечних предметів часів минулих війн. Громадяни продовжують знаходити застарілі снаряди під час господарських робіт та на відкритих територіях.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
- розбирати вибухонебезпечний предмет.

             Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

Начальник Ніжинського МРВ

У ДСНС у  Чернігівській області

Дмитро КРАВЦОВ

 

Служба порятунку інформує.

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.  Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

Шановні громадяни!

 У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

 

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області