back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

13 травня 2019

 

На минулому тижні виникла 1 пожежа:

Вдень 05 травня до чергової частини служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу сінника за адресою: с. Велика Дорога, вул. Гоголя. Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено покрівлю на площі 6 кв.м. та стіни на площі 8 кв.м. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

  • обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.
  • виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.
  • маленька іскорка може стати причиною великого лиха.
  • паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.                          

Піротехніки ДСНС знищили 2 вибухонебезпечних предметів

            10.05.2019 року о 12 годині 00 хвилин групою піротехнічних робіт  та підводного розмінування  АРЧ АРЗ СП Управління ДСНС України у Чернігівській області  було знешкоджено 1 (один) артилерійський снаряд калібром 76 мм та 1 (одну) мінометну міну калібром 82 мм часів Другої Світової війни, який було виявлено в Ніжинському районі, в полі між населеними пунктами Яблуневе та Мала Кошелівка.  

            Нагадуємо про важливість дотримання правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

 Категорично забороняється:

- торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
- заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
- здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
- намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
- розбирати вибухонебезпечний предмет.

             Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

ОБЕРЕЖНО, КЛІЩ !

     Що робити, якщо виявили кліща ?

     Кліщі залазять на верхні частини сухостою і приймають “позу очікування”. Коли поруч людина або тварина, кліщ чіпляється за одежу або шерсть. Присмоктується він частіше до волосяного покрову голови або до задньої поверхні шиї. У його слині присутня знеболююча речовина, тому укус залишається непомітним .

     Через 3-7 днів після нападу кліща у людини з’являється головний біль, різка слабкість, підвищується температура тіла. На тому місці, де присмоктався кліщ, утворюється інфільтрат – щільна частина шкіри бурого або коричневого кольору. Характерна ознака кліщового укусу – рожевий висип у вигляді плям.

     Але до лікаря треба звертатися не тоді, коли вже підвищується температура або з’являється висип, а одразу ж, як тільки ви помітили кліща, який присмоктався до вашого тіла.

     Захиститись від нападу кліща досить просто. Йдучи в ліс або інші місця, де можуть бути кліщі, одягайте куртку з довгими, щільними манжетами та високим комірцем, а ще краще з капюшоном .

     Місце, де присмоктався кліщ, змажте спиртовою настойкою йоду. Змажте кліща жиром – жир закупорить його дихальні отвори – і тоді він відпаде сам. Можливо видалити кліща пальцем або пінцетом, але робіть це обережно – не розчавіть його. Рану змажте йодом. Кліщів, яких ви видалили, обов’язково спаліть.

     Після прогулянки у лісі огляньте один одного на предмет відсутності кліщів на відкритих поверхнях тіла і в місця його можливого потрапляння до шкіри.

 

Начальник Ніжинського МРВ

У ДСНС у  Чернігівській області

Кравцов Д.С.

 

Необхідність влаштування систем раннього виявлення

надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення

В останні роки відмічається значний ріст кількості надзвичайних ситуацій техногенного характеру, пов'язаних з аваріями на промислових виробництвах. Засоби, що витрачаються на ліквідацію наслідків техногенних аварій, більш ніж на порядок перевищують видатки, що виділяються на забезпечення техногенної безпеки.

Одним з найбільш ефективних факторів зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру є створення і запровадження нових інформаційних технологій контролю за критичними параметрами технологічних процесів на об'єктах з небезпечною діяльністю на основі широкого використання автоматизованих і комп'ютерних засобів.

Вагомим кроком у цьому напрямку є впровадження в практичну діяльність на об'єктах підвищеної небезпеки систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення (далі - СРВ).

Відповідно до статті 53 Кодексу цивільного захисту України, протоколу №3 засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 14 жовтня 2013 року визначено завдання з обладнання об'єктів підвищеної небезпеки системами раннього виявлення.

На засіданні Чернігівської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянуто та затверджено план-графік впровадження систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення, згідно якого усі об'єкти підвищеної небезпеки області повинні були здійснити монтаж зазначених систем до кінця 2019 року. На необхідність влаштування СРВ неодноразово вказувалось в актах і приписах, які надавались керівникам  за результатами перевірок стану пожежної та техногенної безпеки. Але ця робота проведена не була.

Враховуючи вище викладене, Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області повідомляє про необхідність впровадження СРВ у визначений термін.

Начальник Ніжинського МРВ

У ДСНС у  Чернігівській області

Кравцов Д.С.

 

Служба порятунку інформує.

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.  Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

Шановні громадяни!

 У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області