back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

23 липня 2018

В м. Ніжині вогнеборці врятували 67-річного чоловіка!

20 липня о 10:56 до Служби порятунку "101" у м. Ніжині надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку в по вул. Франко. За викликом до місця події оперативно прибуло два відділення 16-ї державної пожежно-рятувальної частини. На момент прибуття вогнеборців спостерігалося щільне задимлення в житловому будинку. Зайшовши в апаратах захисту органів дихання в одну з кімнат рятувальники виявили господаря в непритомному стані після чого винесли його на свіже повітря та передали працівникам швидкої допомоги. З діагнозом отруєння чадним газом його доставлено до Ніжинської центральної міської лікарні. Злагодженими діями вогнеборців пожежу о 11:15 було локалізовано, а о 11:40 остаточно ліквідовано. Внаслідок пожежі вогнем знищено домашнє майно. Ймовірною причиною пожежі послужло необережність під час куріння власника житлового будинку.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

• обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.

• виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.

• маленька іскорка може стати причиною великого лиха.

• паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

ОБЕРЕЖНО НА ВОДІ!

З початку липня на водоймах України загинуло 140 людей. Цей показник суттєво перевищує минулорічні липневі показники. Проте, навіть така сумна статистика не зупиняє людей, які нехтують застереженнями співробітників Служби порятунку. Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані.

Варто пам’ятати, що:

1. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до м/сек, температурі води – не нижче + 18 0 С, повітря – не нижче + 24 0 С.

2. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.

3. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 год.

4. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

5. У воді варто знаходитись не більше 15 хв.

6. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити у тіні.

Щоб запобігти трагічним випадкам на водоймищах, не можна входити та пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферичні судини сильно розширені для тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м'язів, що введе за собою припинення дихання.

У міжсезоння, коли спостерігається перепад температур і води, купатися небезпечно. Вода ще не прогрілася до потрібного мінімуму (+ 180 С), і тих, хто необачно кидається у воду, підстерігає судома.

Якщо судома звела м’язи кисті, треба міцно стиснути руку в кулак, зробити нею різкий рух убік, а потім розкрити кулак.

У разі судоми м’язів стегон обхопіть ногу з внутрішнього боку гомілки (біля кісточки за підйом) і, зігнувши в коліні, із силою відтягніть ногу рукою назад до спини.

Якщо судома схопила у ділянці живота, переверніться на спину і, утримуючи тіло на поверхні води, рухами рук підтягніть коліна до живота, а потім випростайте ноги.

Дмитро Кравцов, начальник Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області

Служба порятунку інформує

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.

Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

Рейд. Чи готові до збирання та зберігання врожаю ?

Щороку з наближенням збирання врожаю посилюється небезпека виникнення пожеж на об’єктах сільського господарства.

Керівникам господарств, слід забезпечити надійну протипожежну безпеку, щоб зберегти поля та будівлі від знищення їх вогнем, адже відомо, що шкоди вогонь завдає там, де недбало ставляться до пожежної безпеки.

Нажаль не в усіх господарствах попередженню пожеж надають належного значення, що і показали перевірки.

Найгірше становище в сільгосппідприємствах району з забезпеченням первинними засобами пожежогасіння. Майже всі зерносклади, склади грубих кормів та склади ПММ (паливно-мастильних матеріалів) не забезпечені вогнегасниками. Не обладнані пожежною сигналізацією зерносклади, майстерні, автогаражі.

По декілька років не виконуються замір опору ізоляції електромереж та електроустановок. Відсутність лабораторних даних про стан ізоляції електромереж в зерноскладах, КЗС, складах ПММ, автогаражах не дає підстав стверджувати, що електромережі в вищеперерахованих господарствах знаходяться у пожежобезпечному стані.

Не обкошені та не оборані хлібні поля майже у всіх господарствах. Не забезпечені первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками техніка, що буде задіяна в збиранні врожаю. Не у всіх господарствах є в наявності пристосована для гасіння пожеж техніка, яка повинна перебувати на полі під час збирання врожаю.

У зв’язку з обставинами які склалися необхідно терміново прийняти ряд заходів по забезпеченню належного протипожежного захисту урожаю і грубих кормів від пожеж.

Рейдова бригада: провідний інспектор Заєць С.В., провідний інспектор Зарва Р.Ю. представники ЗМІ.

Шановні громадяни ! У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 8-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області