back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

26 березня 2018

На минулому тижні виникла 1 пожежа:

Ввечері 23 березня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: с. Безуглівка, вул. Шевченко. Внаслідок пожежі вогнем частково пошкоджено перекриття. Причина пожежі: недолік конструкції, порушення правил монтажу нагрівальних печей та димарів. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

• обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.

• виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.

• маленька іскорка може стати причиною великого лиха.

• паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

Рятувальники закликають громадян не виходити на тонку кригу

22 березня о 18:20 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про те, що у Чернігові на річці Десна в районі "переправи" на відстані близько 20 м від берега провалилися під тонку кригу двоє чоловіків 1975 та 1986 років народження. Після провалу їх понесло вниз за течією. Чоловіки почали кликати на допомогу. Двоє юнаків, які прогулювались по берегу річки, почули крики та відразу кинулися на допомогу, одночасно викликавши рятувальників та швидку медичну допомогу. Палицею хлопці допомогли одному з постраждалих, 1986 року народження дістатися кромки криги, але виповзти на лід з води він так і не зміг. В цей час інший чоловік потонув на очах у свідків.

Оперативно на місце події прибули рятувальники 1-ої Державної пожежно-рятувальної частини та відділення Аварійно-рятувального загону спецпризначення У ДСНС України у Чернігівській області. За допомогою рятувального круга, рятувальної мотузки та нош один з рятувальників дістався до постраждалого та витяг його з крижаної води. Після огляду медпрацівниками, чоловіка каретою швидкої медичної допомоги з діагнозом переохолодження доставлено до лікувального закладу.

23 березня для проведення пошукових робіт були залучені водолази відділення підводного розмінування групи піротехнічних робіт, фахівці групи аварійно-рятувальних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення У ДСНС України у Чернігівській області та співробітники Чернігівської обласної водолазно-рятувальної станції. Загалом для проведення пошукових та інших невідкладних робіт залучено 6 водолазів та 14 фахівців залучених служб, 3 одиниці спеціальної техніки, 2 човни та глісер "ТОРНАДО" на повітряній подушці . Станом на 12:00 23 березня обстежено понад 100 тис. кв. м. акваторії річки Десна та 2000 кв. м. берегової лінії. Пошукові роботи тривають.

Щоб зберегти своє здоров’я слід пам’ятати наступне:

- перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі, виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см; для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см; масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 см; масове катання – 25 см; для переправи вантажного автомобіля – 35-55 см, трактора – 40-60 см;

- виходити на лід і йти по ньому безпечніше там, де вже пройшли люди (по їх слідах чи стежках). Якщо на лід виходите першим, необхідно глянути чи не просів лід, бо він завжди тонший там, де впадають теплі стічні води промислових підприємств, ростуть кущі чи очерет, де швидка течія та б’ють джерела;

- робити лунки для риболовлі варто на безпечній відстані один від одного;

- обов’язково майте при собі міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем - на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся. Не виходьте на лід поодинці і у нічний час. Вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете;

- перші кроки треба робити не відриваючи ноги від льоду, при переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду;

- слід особливо обережно спускатися з берега, тому що лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря;

- слід остерігатись місць, де лід покритий снігом. Сніг, який покрив лід, діє як ковдра, під снігом лід наростає повільно. Іноді буває так, що по всій водоймі товщина відкритого льоду становить 10 см, а під снігом усього 3 см;

- забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці;

- категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини.

Що робити, якщо ви провалилися в холодну воду:

- не піддавайтесь паніці, не кричіть, якщо поруч нікого немає - ви тільки даремно витратите сили, не робіть різких рухів, стабілізуйте подих, уникайте занурення з головою;

- розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину;

- спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід;

- вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега.

Враховуючи високу ймовірність нещасних випадків на льоду, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян України утримуватись в такі дні від виходу на тонкий лід, який утворився на маленьких озерах та затоках річок, і застерегти від цього своїх дітей. Завзятим рибалкам також слід пам’ятати, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходження на льоду.

Начальник Ніжинського МРВ У ДСНС у Чернігівській області Кравцов Д.С.

Служба порятунку інформує

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

В останні роки відмічається значний ріст кількості надзвичайних ситуацій техногенного характеру, пов'язаних з аваріями на промислових виробництвах. Засоби, що витрачаються на ліквідацію наслідків техногенних аварій, більш ніж на порядок перевищують видатки, що виділяються на забезпечення техногенної безпеки.

Одним з найбільш ефективних факторів зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру є створення і запровадження нових інформаційних технологій контролю за критичними параметрами технологічних процесів на об'єктах з небезпечною діяльністю на основі широкого використання автоматизованих і комп'ютерних засобів.

Вагомим кроком у цьому напрямку є впровадження в практичну діяльність на об'єктах підвищеної небезпеки систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення (далі - СРВ).

Відповідно до статті 53 Кодексу цивільного захисту України, протоколу №3 засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 14 жовтня 2013 року визначено завдання з обладнання об'єктів підвищеної небезпеки системами раннього виявлення.

На засіданні Чернігівської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянуто та затверджено план-графік впровадження систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення, згідно якого усі об'єкти підвищеної небезпеки області повинні були здійснити монтаж зазначених систем до кінця 2015 року. На необхідність влаштування СРВ неодноразово вказувалось в актах і приписах, які надавались керівникам за результатами перевірок стану пожежної та техногенної безпеки. Але ця робота проведена не була.

Враховуючи вище викладене, Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області повідомляє про необхідність впровадження СРВ у визначений термін.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області