back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

14 листопада 2017

У с. Хвилівка під час пожежі житлового будинку загинув господар

08 листопада о 00:48 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку у с. Хвилівка.

За викликом до місця події оперативно прибуло два відділення 16-ї Державної пожежно-рятувальної частини та місцева пожежна команда села Талалаївка. На час їх прибуття вогнем був охоплений майже весь будинок. Спільними діями вогнеборців пожежу о 01:30 було локалізовано та о 03:25 остаточно ліквідовано. Під час гасіння в одній з кімнат оселі вогнеборці виявили тіло чоловіка без ознак життя. Ним виявився 81-річний господар помешкання. Вогнем знищено покрівлю на площі 40 м. кв., перекриття на площі 5 м. кв., пошкоджено стіни та речі домашнього вжитку.

Причина пожежі та збитки встановлюються.

До гасіння пожежі залучалось 8 чоловік особового складу та 2 одиниці спеціальної техніки.

В Ніжинському районі працівники ДСНС проводять рейди по житловому сектору

Проблема виникнення пожеж у житловому секторі громадян викликає особливого занепокоєння у рятувальників ДСНС України. Слід зазначити, що з початку року зареєстровано 78 пожеж в м. Ніжині та 51 пожежа на території Ніжинського району. В м. Ніжині та Ніжинському районі на пожежах загинуло 4 людини. В Ніжинському районі внаслідок пожеж травмовано 2 людини. Біда, у переважній більшості випадків, трапляється в оселях соціально незахищеної категорії населення. Самотні громадяни похилого віку, інваліди, багатодітні та неблагонадійні родини, люди, які зловживають алкогольними напоями не завжди в змозі підтримувати належним чином пожежну безпеку своїх помешкань. З метою профілактики пожеж, інших надзвичайних подій 07 листопада спільно з представниками засобів масової інформації проведений профілактично-роз'яснювальний рейд на території В. Дорізької сільської ради.

В ході роботи фахівці ДСНС у житлових будинках виявили порушення правил пожежної безпеки, зокрема пошкоджені дроти та скрутки електромереж, несправні пристрої обігріву і приготування їжі, тріщини у печах, а також відсутність металевого листа на дерев'яній підлозі перед топковим отвором тощо. Такі недоліки ставлять під загрозу життя власників осель та життя оточуючих. Співробітники ДСНС вказали господарям на наявні недоліки та провели роз`яснювальну роботу, під час якої довели вимоги заходів безпеки у побуті та першочергові дії у разі виникнення пожежі.

Зважаючи на те, що в Ніжинському районі виникають пожежі з причини дитячих пустощів з вогнем, особлива увага приділялась роз'яснювальній роботі серед батьків багатодітних родин щодо недопущення залишення дітей без нагляду, навчання підростаючого покоління правилам безпеки, зокрема як поводитись з сірниками, електроприладами, а також у разі виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів. Під час проведення профілактичної роботи рятувальники вручили мешканцям будинків листівки й пам'ятки з інструкціями з питань безпечного поводження у різних небезпечних ситуаціях.

Дмитро Кравцов, начальник Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області

НЕ ДОПУСТІТЬ ЛИХО В ДІМ

Осінні дні. Термометр поки що не «зашкалює», а в квартирах уже нібито пройшовся легенький морозець: холодно. Добрий господар до зими, правда, підготувався завчасно. Поклеїв та утеплив вікна, перевірив справність парового опалення. У приватних будинках ще затепла почищені димарі, перевірені плити та печі... Проте, саме зараз співробітники державного пожежного нагляду виявляють максимум пильності. Чому ? Ну, хоч би з такої причини: щодоби у державі виникає понад 120 пожеж, половина з яких спричинена необережністю при користуванні вогнем, а до 75 % - як правило, у житловому секторі. Причини трагедій рік у рік повторюються: несправність пічного опалення, порушення правил експлуатації побутових електроприладів, використання саморобних обігрівачів тощо. Через це горять будинки, господарські приміщення, а найстрашніше, - що у вогні гинуть люди.

Пожежа - страшне лихо, яке, проте, стихійним не назвати. Як правило, до неї призводять необачність, недбалість та нехлюйство самих людей. Прикро, що від цього часто-густо потерпають інші.

Тож не зайвим буде ще раз звернутися із запитанням до тих, хто має печі, плити, каміни. Ви готові до опалювального сезону ? Не за були, що сажу слід трусити регулярно, не рідше одного разу на квартал ? Коли ж надумаєте перекинути піч чи обладнати нову, ні в якому разі не запрошуйте майстрів-любителів, які нічого не знають про протипожежний розрив між поверхнею горіння та опалювальним приладом, про оті обов'язкові 38 сантиметрів, за відсутності яких швидко згорять перегородки в печі, а за ними - й вся хата. Якщо ж у вас піч стоїть давно, перевірте наявність металевого килимка на підлозі. Він має бути розміром 57x70 см, щоб якась жаринка, що випала з печі, не наробила лиха.

Ні в якому разі не можна сушити біля печі або плити дрова, білизну тощо. Не можна присувати близько до них дивани, ліжка, шафи. Категорично забороняється розпалювати вогонь за допомогою легкозаймистих речовин - як правило, наслідком цього стають опіки рук, обличчя тощо.

Припустимо, у вас усе гаразд: металевий лист на підлозі прибитий, димар почищений, сажа потрушена, вугілля й дрова сухі. Весело миготить вогонь у грубці, тепло і затишно у хаті. Дорослі натопили, аби діткам було добре, та й пішли у своїх справах, залишивши малечу наодинці з вогнем, поки що «замкненим» у печі. Та не слід забувати, що полум'я, мов магніт, притягує до себе малюків, зачаровує їх, примушує забувати про всі батьківські заборони та накази. Тож, шановні батьки, ніколи, ні за яких обставин не залишайте малюків на самоті!

Це основні застереження для жителів сільської місцевості. Проте в містах виникає не менша кількість пожеж. Тож нагадаємо основні правила пожежної безпеки, яких слід дотримуватися у побуті городянам. Ні в якому разі не користуйтесь саморобними електроприладами, а лише заводського виготовлення. Не ставте їх біля легкозаймистих предметів, не залишайте без нагляду ввімкненими у мережу. Якщо системи опалення чи інші комунікації замерзли, не допускайте їх відігрів відкритим вогнем.

Ці нескладні, але такі необхідні вимоги допоможуть вам уникнути лиха.

Служба порятунку інформує.

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.

Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

Шановні громадяни ! У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області