back

Служба “101” застерігає!!!

31 жовтня 2017

Під час ліквідації пожежі в м. Ніжині вогнеборці врятували 89-річну жінку.

27 жовтня о 08:41 до Служби порятунку "101" у м. Ніжині надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку по вул. Молодогвардійців.

За викликом на місце події оперативно прибуло 2 відділення 16-ї Державної пожежно-рятувальної частини. На цей час в будинку спостерігалось сильне задимлення. Рятувальники в апаратах захисту органів дихання та зору о 09:00 локалізували та о 09:40 остаточно ліквідували пожежу. Під час гасіння пожежі вогнеборцями в одній з кімнат будинку біля дивану було виявлено 89-річну господарку. Надзвичайники винесли жінку у безпечне місце на свіже повітря та передали її медичним працівникам. Після огляду лікарів жінку було доставлено до Ніжинської міської лікарні з попереднім діагнозом - отруєння чадним газом. Вогнем пошкоджено речі домашнього вжитку. Ймовірною причиною пожежі послужило необережне поводження з вогнем господарки.

До ліквідації пожежі було залучено 8 чоловік особового складу та 2 одиниці спеціальної техніки.

Також на минулому тижні виникла 1 пожежа:

Вдень 23 жовтня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: с. Світанок, вул. Гоголя. Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю та перекриття житлового будинку, пошкоджено стіни та майно. Причина пожежі: порушення правил монтажу електроустановок та електромереж. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

• обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.

• виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.

• маленька іскорка може стати причиною великого лиха.

• паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

НЕ ДОПУСТІТЬ ЛИХО В ДІМ

Осінні дні. Термометр поки що не «зашкалює», а в квартирах уже нібито пройшовся легенький морозець: холодно. Добрий господар до зими, правда, підготувався завчасно. Поклеїв та утеплив вікна, перевірив справність парового опалення. У приватних будинках ще затепла почищені димарі, перевірені плити та печі... Проте, саме зараз співробітники державного пожежного нагляду виявляють максимум пильності. Чому ? Ну, хоч би з такої причини: щодоби у державі виникає понад 120 пожеж, половина з яких спричинена необережністю при користуванні вогнем, а до 75 % - як правило, у житловому секторі. Причини трагедій рік у рік повторюються: несправність пічного опалення, порушення правил експлуатації побутових електроприладів, використання саморобних обігрівачів тощо. Через це горять будинки, господарські приміщення, а найстрашніше, - що у вогні гинуть люди.

Пожежа - страшне лихо, яке, проте, стихійним не назвати. Як правило, до неї призводять необачність, недбалість та нехлюйство самих людей. Прикро, що від цього часто-густо потерпають інші.

Тож не зайвим буде ще раз звернутися із запитанням до тих, хто має печі, плити, каміни. Ви готові до опалювального сезону ? Не за були, що сажу слід трусити регулярно, не рідше одного разу на квартал ? Коли ж надумаєте перекинути піч чи обладнати нову, ні в якому разі не запрошуйте майстрів-любителів, які нічого не знають про протипожежний розрив між поверхнею горіння та опалювальним приладом, про оті обов'язкові 38 сантиметрів, за відсутності яких швидко згорять перегородки в печі, а за ними - й вся хата. Якщо ж у вас піч стоїть давно, перевірте наявність металевого килимка на підлозі. Він має бути розміром 57x70 см, щоб якась жаринка, що випала з печі, не наробила лиха.

Ні в якому разі не можна сушити біля печі або плити дрова, білизну тощо. Не можна присувати близько до них дивани, ліжка, шафи. Категорично забороняється розпалювати вогонь за допомогою легкозаймистих речовин - як правило, наслідком цього стають опіки рук, обличчя тощо.

Припустимо, у вас усе гаразд: металевий лист на підлозі прибитий, димар почищений, сажа потрушена, вугілля й дрова сухі. Весело миготить вогонь у грубці, тепло і затишно у хаті. Дорослі натопили, аби діткам було добре, та й пішли у своїх справах, залишивши малечу наодинці з вогнем, поки що «замкненим» у печі. Та не слід забувати, що полум'я, мов магніт, притягує до себе малюків, зачаровує їх, примушує забувати про всі батьківські заборони та накази. Тож, шановні батьки, ніколи, ні за яких обставин не залишайте малюків на самоті!

Це основні застереження для жителів сільської місцевості. Проте в містах виникає не менша кількість пожеж. Тож нагадаємо основні правила пожежної безпеки, яких слід дотримуватися у побуті городянам. Ні в якому разі не користуйтесь саморобними електроприладами, а лише заводського виготовлення. Не ставте їх біля легкозаймистих предметів, не залишайте без нагляду ввімкненими у мережу. Якщо системи опалення чи інші комунікації замерзли, не допускайте їх відігрів відкритим вогнем.

Ці нескладні, але такі необхідні вимоги допоможуть вам уникнути лиха.

Дмитро Кравцов, начальник Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області

Служба порятунку інформує.

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань. Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

Шановні громадяни ! У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області