back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

18 січня 2016

На минулому тижні виникло 4 пожежі:

Вночі 12 січня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку, за адресою: м. Ніжин, вул. Маяковського. Внаслідок пожежі вогнем частково знищено перекриття житлового будинку. Причина пожежі: неправильне влаштування та несправність нагрівальних печей та димарів. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

Вночі 15 січня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу легкового автомобіля, за адресою: м. Ніжин, вул. Незалежності. Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено кузов, відсік двигуна та салон легкового автомобіля. Причина пожежі: підпал. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

Ввечері 16 січня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі, за адресою: с. Кропивне, вул. Віталія Бойка. Внаслідок пожежі вогнем частково знищено перекриття, пошкоджено стіну та домашні речі. Причина пожежі: необережне поводження з вогнем. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

Вночі 17 січня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу лазні, за адресою: м. Ніжин, вул. Прирейкова. Внаслідок пожежі вогнем знищено дах та перекриття на всій площі, пошкоджено домашні речі. Причина пожежі: неправильне влаштування та несправність нагрівальних печей та димарів. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

• обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.

• виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.

• маленька іскорка може стати причиною великого лиха

• паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі.

Рятувальники застерігають громадян бути обережними під час святкування Водохреща

19 січня відзначається Водохрещення Господнє - велике християнське свято. За традицією, в цей день переважна більшість православних вирушають до водойм, щоб набрати освяченої води, а деякі аби скупнутися. Вважається, що на Водохреща, вода набуває цілющих властивостей, які зберігає протягом всього року.

Це святкування передбачає велике скупчення людей поблизу води, тому є ризик виникнення непередбачуваних ситуацій. Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області закликає мешканців та гостей області дотримуватись наступних заходів безпеки:

- купайтеся лише в спеціально обладнаних для цього місцях, де є рятувальні пости, а дно водойми перевірено та очищено від небезпечних предметів;

- перед зануренням в ополонку необхідно розігріти тіло, адже температура води значно нижча від температури тіла;

- занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку;

- ніколи не пірнайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення з головою не рекомендуються, адже це збільшує втрату температури й може призвести до шоку;

- не плавайте та не перебувайте в ополонці більше 1 хвилини, щоб уникнути загального переохолодження організму;

- не залишайте дітей без нагляду, постійно стежте за ними, проведіть з ними профілактично-роз`яснювальні бесіди;

- ні в якому разі не заходьте у воду після вживання спиртних напоїв;

- після занурення розітріть себе махровим рушником, одягніть сухий одяг та випийте гарячого чаю.

Шановні громадяни! Будьте уважними та обережними. Відповідально ставтеся до свого життя та життя своїх близьких. Не нехтуйте правилами безпеки.

Як уникнути переохолодження організму та обмороження частин тіла

За прогнозами Укргідрометцентру на території України спостерігатиметься холодна морозна погода, яка може стати причиною переохолодження організму та обмороження частин тіла людини. Ознаками переохолодження є озноб, тремтіння, блідість, а потім і посиніння шкіри, губ, біль у пальцях рук та ніг.

При тривалому переохолодженні розвивається обмороження (пошкодження тканин у результаті дії низьких температур). До обмороження більш схильні пальці, кисті, стопи, вуха і ніс. При першому ступені обмороження шкіра блідніє, знижується чутливість уражених ділянок, а після зігрівання спостерігається почервоніння та набряк. При другому ступені ураження шкіра набуває синьо-багрового відтінку і на її поверхні з’являються пухирі з прозорою рідиною.

Саме тому Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян з проханням дотримуватися елементарних правил аби уникнути переохолодження та обмороження:

-не вживайте алкогольних напоїв – алкогольне сп’яніння сприяє високій втраті тепла, в той же час викликає ілюзію тепла. Додатковим негативним фактором є неможливість сконцентруватися на перших ознаках обмороження:

-не паліть на морозі – паління зменшує периферійну циркуляцію крові і робить кінцівки більш уразливими до дії холоду;

-носіть просторий одяг – це сприяє нормальній циркуляції крові. Одягайтеся так, щоб між шарами одягу залишався прошарок повітря, який утримує тепло. Бажано носити верхній одяг, що не промокає. Тісне взуття, відсутність устілки можуть створювати передумови обмороження;

-не виходьте на мороз без рукавичок та шарфу. Найкращий варіант – рукавички з тканини, що відштовхують воду та не пропускають повітря, з хутром всередині. Рукавички зі штучних матеріалів погано захищають від морозу;

- у вітряну погоду відкриті ділянки тіла змащуйте спеціальним кремом;

-не носіть на морозі металевих (у тому числі золотих та срібних) прикрас. По-перше: метал охолоджується до низьких температур швидше, ніж тіло, внаслідок чого можливе «прилипання» цих предметів до шкіри з виникненням почуття болю та холодових травм. По-друге, каблучки на пальцях ускладнюють циркуляцію крові та сприяють обмороженню кінцівок;

-перед виходом на холод бажано поїсти – вам необхідна додаткова енергія;

-слід враховувати, що у дітей терморегуляція ще не налагоджена, а в осіб похилого віку при деяких хворобах порушена. Ці категорії найбільш піддаються обмороженню та переохолодженню, тому враховуйте це під час планування прогулянок узимку.

Пам’ятайте, що перебування дитини на морозі не повинно перевищувати 15-20 хвилин, потім потрібно зігріти її в теплому приміщенні.

І головна умова профілактики переохолодження – здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок та постійне загартовування організму.

Пам’ятайте: ваше здоров’я – у ваших руках.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області