back

З 6 січня 2025 року відкрито прийом заявок на участь у відборі на посади фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб

08 січня 2025

За ініціативи Міністерства у справах ветеранів, з метою запровадження в Україні професійного супроводу ветеранів й ветеранок війни, членів їхніх сімей,  родин загиблих воїнів та зниклих безвісти – на шляху переходу від військової служби до цивільного життя в Україні офіційно з'явилася професія «Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб» (далі – фахівець).

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №881 від 02 серпня 2024 року «Деякі питання забезпечення інституту помічника ветерана в системі переходу від військової служби до цивільного життя», яка визначає механізм забезпечення діяльності фахівців. Цей механізм є ключовою частиною системи переходу від військової служби до цивільного життя, що спрямований на всебічну підтримку ветеранів та їхніх сімей. 

Фахівець — це перша особа, яка зустрічає ветерана чи ветеранку після повернення в громаду, а також допомагає їхнім родинам, сім’ям полеглих героїв та безвісти зниклих. Забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, започаткування власної справи тощо.

З 6 січня 2025 року на платформі е-Ветеран знову відкрило прийом заявок на участь у відборі на посади фахівця відповідно до оновленого професійного стандарту.

Ознайомитися із оновленим професійним стандартом можна тут  https://register.nqa.gov.ua/uploads/0/706-ilovepdf_merged_13.pdf

Відбір на посаду фахівця проводиться на всій території України, окрім тимчасово окупованих територій України та територій, на яких ведуться активні бойові дії.

Кандидати на посаду можуть подати заяву тільки в електронній формі через платформу е-Ветеран https://eveteran.gov.ua/services/zaiava-na-uchast-u-vidbori-na-posadu-fakhivtsia-iz-suprovodu-veteraniv-viiny-ta-demobilizovanykh-osib

Терміни поетапної подачі заяв:

І етап – до 31 січня 2025 року;

ІІ етап – до 15 лютого 2025 року;

ІІІ етап – до 28 лютого 2025 року;

IV етап – до 15 березня 2025 року;

V етап – до 31 березня 2025 року.

Фахівцем можуть стати:

  • громадянин / громадянка України
  • ті, хто має рівень освіти не нижчий за бакалавра за такими галузями знань: «Освіта», «Культура, мистецтво та гуманітарні науки», «Соціальні науки, журналістика та інформація», «Бізнес, адміністрування та право», «Інформаційні технології», «Інженерія, виробництво та будівництво», «Охорона здоров’я та соціальне забезпечення», «Транспорт та послуги», «Безпека та оборона».

При рівній кількості балів перевагу надаватимуть кандидатам, які мають статус ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції Гідності, члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисника / Захисниці України та перебувають на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни. 

До комунальних закладів/установ 5 територіальних громад Ніжинського району вже працевлаштовано по 1 фахівцю. Це Ніжинська міська, Талалаївська, Новобасанська, Комарівська та Макіївська сільські ради.

У Мринській територіальній громаді теж відкрита вакансія, яка буде заповнена у 2025 році.

У Батуринській міській та Вертіївській сільській радах вже проведені сесії та з 01.01.2025 введено у штатний розпис комунальних установ по 1 штатній одиниці посади фахівця із супроводу.

За інформацією відділу з питань

ветеранської політики райдержадміністрації