back

Питання передачі об’єктів комунальної власності та майна установ у власність територіальних громад на постійному контролі в РДА

23 грудня 2020

 

   Сьогодні про це говорили на нараді, котру провів голова райдержадміністрації Григорій Ковтун з керівниками структурних підрозділів РДА та керівником апарату Тетяною Липко.

   Григорій Ковтун наголосив на особистій відповідальності кожного керівника за своєчасну передачу до 01 січня 2021 року всіх установ та майна у власність територіальних громад. Окремо зауважив, що відповідно до законодавства не передбачено ніяких відмов громад у їх прийнятті.

  Районною державною адміністрацією  була проведена значна підготовча робота,  проведені консультації та перемовини з керівниками громад, підготовлена необхідна документація.

   Слід зазначити, що Лосинівська селищна, Вертіївська, Талалаївська та Крутівська сільські ради на своїх сесіях прийняли відповідні рішення про надання згоди на прийняття із спільної власності територіальних громад Ніжинського району комунальних закладів та майна у власність громад.  Зокрема, районної дитячої школи мистецтв, сільських бібліотек-філій Ніжинської районної ЦБС, районного будинку культури, освітніх закладів тощо.     Проте, ще залишається відкритим питання по інклюзивно-ресурсному центру, що знаходиться у приміщенні відділу освіти. Заробітна плата його працівникам виплачується з державного бюджету, а от оплата комунальних послуг ляже на плечі громад через співфінансування.

   Учасники наради також обговорили процедуру, алгоритм передачі та прийняття установ галузей освіти, культури, соціального захисту з майновим комплексом і працівниками. Крім того, значну увагу приділили вирішенню згідно чинного законодавства ряду проблемних питань, які можуть виникнути у процесі.

   На 24 грудня запланована сесія Ніжинської районної ради, на якій будуть прийняті рішення про передачу громадам установ та майна.

Відділ організаційної та інформаційної діяльності,

діловодства та контролю апарату Ніжинської РДА