back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

25 травня 2020

На минулому тижні виникла 1 пожежа:

Ввечері 19 травня до чергової частини служби порятунку м. Ніжина надійшло повідомлення про пожежу дачного будинку в обслуговуючому кооперативі «Райдуга», що в м. Ніжині. Внаслідок пожежі вогнем знищено другий поверх будинку по всій площі, перекриття по всій площі, майно що знаходилось на першому та другому поверхах, покрівлю по всій площі, пошкоджено внутрішнє облицювання стін на першому поверсі по всій площі. Ймовірна причина пожежі: необережне поводження з вогнем не встановленої особи

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

  • обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.
  • виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.
  • маленька іскорка може стати причиною великого лиха.
  • паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

В м. Ніжині та Ніжинському районі працівники ДСНС

проводять рейди по житловому сектору

Проблема виникнення пожеж у житловому секторі громадян викликає особливого занепокоєння у рятувальників ДСНС України. Слід зазначити, що з початку року зареєстровано 113 пожежі в м. Ніжині та Ніжинському районі. Біда, у переважній більшості випадків, трапляється в оселях соціально незахищеної категорії населення. Самотні громадяни похилого віку, інваліди, багатодітні та неблагонадійні родини, люди, які зловживають алкогольними напоями не завжди в змозі підтримувати належним чином пожежну безпеку своїх помешкань.

З метою профілактики пожеж, інших надзвичайних подій 21 та 22 травня, спільно з представниками засобів масової інформації, проведені профілактично-роз'яснювальні рейди на території с. Велика Кошелівка та м. Ніжина відповідно.

В ході роботи фахівці ДСНС у житлових будинках виявили порушення правил пожежної безпеки, зокрема пошкоджені дроти та скрутки електромереж. Такі недоліки ставлять під загрозу життя власників осель та життя оточуючих. Співробітники ДСНС вказали господарям на наявні недоліки та провели роз`яснювальну роботу, під час якої довели вимоги заходів безпеки у побуті та першочергові дії у разі виникнення пожежі.

Зважаючи на те, що на Ніжинщині виникають пожежі з причини дитячих пустощів з вогнем, особлива увага приділялась роз'яснювальній роботі серед батьків багатодітних родин щодо недопущення залишення дітей без нагляду, навчання підростаючого покоління правилам безпеки, зокрема як поводитись з сірниками, електроприладами, а також у разі виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів.  Під час проведення профілактичної роботи рятувальники вручили мешканцям будинків листівки й пам'ятки з інструкціями з питань безпечного поводження у різних небезпечних ситуаціях.

Начальник Ніжинського МРВ

У ДСНС у  Чернігівській області

Кравцов Д.С.

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ ПІД ЧАС ЛІТНІХ КАНІКУЛ!

            Літо – чудова пора ! Тут і захоплюючі подорожі з рідними, і веселі ігри з друзями в таборах відпочинку. А ще – цікаві пригоди під час прогулянок або риболовлі, несподівані зустрічі й нові знайомства. Відпочинок улітку завжди йде на користь, якщо, звичайно, постійно дбати про власну безпеку і безпеку рідних. Щоб відпочинок не приніс небажаних проблем, пропонуємо ще раз повторити правила безпеки.

Основні правила безпечної поведінки з вогнем:

Щоб не допустити пожежі, необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки: 

· зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;

· не дозволяти дітям розпалювати багаття;

· не дозволяти самостійно вмикати електронагрівальні прилади;

· не дозволяти користуватися газовими приладами;

· не допускати перегляд телепередач, користування комп'ютером за відсутності дорослих;

· не залишати малолітніх дітей без нагляду;

· не вмикати електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем;

· не нагрівати лаки та фарби на відкритому вогні;

· не зберігати на балконах легкозаймисті речовини (бензин, мастила, ацетон);

· не сушити речі над газовою плитою;

· не користуватися саморобними ялинковими гірляндами;

· не влаштовувати піротехнічні заходи з балкону та поряд з будівлею; 

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за номером 101

Правила безпечної поведінки на воді та біля води:

· діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих;

· вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків;

· не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях, це можна робити у спеціально відведених місцях;

· не можна запливати за обмежувальні знаки;

· слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо, коли є вітер або сильна течія;

· якщо течія вас підхопила, не панікуйте, треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега;

· не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження;

· не треба купатися довго, краще купатися кiлька разів по 20-30 хв.;

· не можна гратися на воді у такі ігри, які можуть завдати шкоди;

·· не подавайте без потреби сигналів про допомогу;

· не пірнайте під людей, не хапайте їх за ноги;

· купатися рекомендовано вранці i ввечері;

· не слід купатися наодинці;

· не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів;

· не стрибайте головою вниз у місцях, глибина яких вам невідома.

· не забувайте, що вода несе й небезпеку! Шторм на морі, повінь, сильна злива можуть завдати шкоди не тiльки навколишньому середовищу, але й людині!

Начальник Ніжинського МРВ

У ДСНС у  Чернігівській області

Кравцов Д.С.

Служба порятунку інформує.

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.  Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

Шановні громадяни!

 У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

 

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області