back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

04 листопада 2019

 

На минулому тижні виникло 7 пожеж:

Ввечері 28 жовтня до чергової частини служби порятунку надійшло повідомлення про загорання сміття поблизу с. Яблуневе, Ніжинського району. Внаслідок пожежі вогнем знищено сміття на площі 0,05 га.

Вранці 29 жовтня до чергової частини служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу легкового автомобіля ЗАЗ 110307,  за адресою: Ніжинський район, с. Яблуневе, вул. Матросова. Внаслідок пожежі вогнем знищено легковий автомобіль.

Вдень 30 жовтня до чергової частини служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу прибудови навісу до літньої кухні за адресою: с. Крути, вул. Першотравнева. Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю навісу, пошкоджено дерев’яне риштування даху літньої кухні на площі 1 м.кв.

Ввечері 30 жовтня до чергової частини служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі за адресою: с. Хвилівка, дачний кооператив «Роднічок». Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю та перекриття по всій площі та 12 голів птиці (курей).

Ввечері 02 листопада до чергової частини служби порятунку надійшло повідомлення про загорання сухої трави поблизу с. Колісники, Ніжинського району. Внаслідок пожежі вогнем знищено суху траву на площі 2 га.

Ввечері 02 листопада до чергової частини служби порятунку надійшло повідомлення про загорання сухої трави поблизу с. Хвилівка, Ніжинського району. Внаслідок пожежі вогнем знищено суху траву на площі 0,05 га.

Ввечері 02 листопада до чергової частини служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі за адресою: с. Лісове, вул. Лісова. Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю на всій площі та майно в господарчій будівлі. Пошкоджені стіни на площі 4 кв.м.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

  • обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.
  • виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.
  • маленька іскорка може стати причиною великого лиха.
  • паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.              

 

В м. Ніжині та Ніжинському районі працівники ДСНС

проводять рейди по житловому сектору

Проблема виникнення пожеж у житловому секторі громадян викликає особливого занепокоєння у рятувальників ДСНС України. Слід зазначити, що з початку року в м. Ніжині та Ніжинському районі зареєстровано 173 пожежі. Внаслідок пожеж загинуло 4 особи та 3 особи отримали травми. Біда, у переважній більшості випадків, трапляється в оселях соціально незахищеної категорії населення. Самотні громадяни похилого віку, інваліди, багатодітні та неблагонадійні родини, люди, які зловживають алкогольними напоями не завжди в змозі підтримувати належним чином пожежну безпеку своїх помешкань.

З метою профілактики пожеж, інших надзвичайних подій 30 та 31 жовтня інспекторським складом Ніжинського міськрайонного відділу Управління ДСНС України у Чернігівській області спільно з представниками засобів масової інформації проведений профілактично-роз'яснювальний рейд на території м. Ніжина та Вікторівської сільської ради.

В ході роботи фахівці ДСНС у житлових будинках виявили порушення правил пожежної безпеки, зокрема пошкоджені дроти та скрутки електромереж, несправні пристрої обігріву і приготування їжі, тріщини у печах, а також відсутність металевого листа на дерев'яній підлозі перед топковим отвором тощо. Такі недоліки ставлять під загрозу життя власників осель та життя оточуючих. Співробітники ДСНС вказали господарям на наявні недоліки та провели роз`яснювальну роботу, під час якої довели вимоги заходів безпеки у побуті та першочергові дії у разі виникнення пожежі.

Зважаючи на те, що в Ніжинському районі виникають пожежі з причини дитячих пустощів з вогнем, особлива увага приділялась роз'яснювальній роботі серед батьків багатодітних родин щодо недопущення залишення дітей без нагляду, навчання підростаючого покоління правилам безпеки, зокрема як поводитись з сірниками, електроприладами, а також у разі виявлення вибухонебезпечних і підозрілих предметів.  Під час проведення профілактичної роботи рятувальники вручили мешканцям будинків листівки й пам'ятки з інструкціями з питань безпечного поводження у різних небезпечних ситуаціях.

 

Начальник Ніжинського МРВ

У ДСНС у Чернігівській області

Дмитро КРАВЦОВ

 

Служба порятунку інформує.

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.  Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

Шановні громадяни!

 У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

 

 

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області