back

Фольклорно-мистецьке свято "Скарбниця зоряних талантів" відбулось на батьківщині Марії Заньковецької

05 серпня 2019

  04 серпня  село Заньки, батьківщина першої Народної артистки України Марії Заньковецької, нашої славетної землячки, гостинно зустрічало учасників та гостей фольклорно-мистецького свята «Скарбниця зоряних талантів», присвяченого 165-ій річниці з дня її народження. Свято уже стало традиційним і проводиться  втретє на теренах Ніжинського району, є справжньою його окрасою і гордістю, адже з кожним роком збирає все більше учасників.

   Щедра наша ніжинська земля, але найбільший її скарб – це люди: творчі, роботящі, талановиті та співучі. Від Галиці до Кукшина, від Дуболугівки і Бурківки до Заньок і Колісників - скрізь є самобутні зоряні таланти. А цього святкового дня зустрічала Ніжинщина таланти з Бобровицького, Бахмацького, Сосницького, Прилуцького та Носівського районів, а також Лосинівської, Вертіївської та Мринської об’єднаних територіальних громад.

  А зібрали їх у скарбницю на цьому святі організатори заходу: Ніжинська районна державна адміністрація, відділ культури Ніжинської РДА, Меморіальний музей Марії Заньковецької.

   Дійство розпочалось з урочистої ходи колективів до Меморіального музею М. К. Заньковецької. Затишне подвір'я музею прикрасили виробами ручної роботи народні майстри Ніжинщини – це вишивка, в'язання, орігамі, живопис, бісероплетіння тощо.
   Відкрили фестиваль та привітали учасників та гостей свята голова районної державної адміністрації Вячеслав Івашин, староста села Заньки Любов Сацюк, директор Меморіального музею М. К. Заньковецької Ольга Новак, а також почесні гості: голова Спілки підприємців-поляків України  Володимир Щепаняк, його заступник Сергій Палащенко, президент ніжинської Спілки поляків Астер Вероніка Мандрика, ніжинський міський голова Анатолій Лінник.
   У своєму виступі голова райдержадміністрації Вячеслав Івашин  подякував усім, хто працює на збереження та розвиток мистецьких традицій Ніжинського району, хто примножує безцінну спадщину наших предків. Адже тільки любов до культури й мистецтва здатна підняти народ з колін, знання своєї історії та шанування традицій можуть зберегти націю і не зламати її волю до перемоги. Очільник району запевнив, що виконавча гілка влади і надалі буде робити все для того аби наблизити діяльність закладів культури до сучасних вимог, покращити їх інфраструктуру, підтримати талановитих митців і забезпечити нашим громадянам доступ до надбань культури і мистецтва нашого краю.

 Зі словами великої вдячності звернулись Вячеслав Івашин та директор музею Ольга Новак до представників Спілки підприємців-поляків України, за сприяння якої було відремонтовано рояль, подарований Марії Заньковецькій композитором Миколою Лисенком. 

 Після урочистої церемонії відкриття фестивалю господарі та гості свята поклали квіти до пам'ятника Марії Заньковецької та вклонилися світлій пам’яті цієї величної жінки. Директор музею Ольга Новак провела для присутніх гостей та всіх бажаючих пізнавальну екскурсію закладом, під час якої вони також мали змогу насолодитись звучанням відреставрованого роялю та улюбленими піснями Марії Заньковецької у виконанні заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сікори, Ярослава Йотки та інших співаків.
   А тим часом на імпровізованій сцені демонстрували свої неперевершені таланти творчі художні та аматорські колективи, які прибули на свято з різних куточків Чернігівщини:

вокальний колектив «Вербиченька» Заньківського сільського клубу

вокальний ансамбль народної пісні  «Душі криниця» Лосинівського Будинку культури Лосинівської селищної ради

аматорський вокальний жіночий ансамбль «Феєрія» Переволочнянського сільського Будинку культури Прилуцького району

народний аматорський хор ветеранів Бахмацького районного будинку культури

народний аматорський театр естради «Хлібодар» Сосницького Будинку культури Сосницької селищної ради

фольклорний колектив «Бурківчанка» із с. Бурківка

народний фольклорно-етнографічний колектив «Браничанка» Браницького сільського Будинку культури Бобровицького району

фольклорний колектив «Берегиня» Плосківського Будинку культури  Мринської об’єднаної територіальної громади

народний ансамбль троїстих музик «Перець» та Народний аматорський молодіжний ансамбль «Калинонька з перцем» Ніжинського районного будинку культури

автентична група народного аматорського фольклорно-обрядового  ансамблю «Берегиня» Пісківського сільського Будинку культури Бахмацького району

народний аматорський фольклорний колектив «Мальви» Макіївського будинку культури Носівського району

народний аматорський фольклорний колектив «Криниці» Сосницького Будинку культури Сосницької селищної ради

фольклорне тріо Бобровицького районного Будинку культури у складі Катерини Калініченко, Галини Синиці та Людмили Костенко,

жіночий вокальний ансамбль «Мальви» з села Бахмач-ІІ

народний аматорський драматичний колектив «Пілігрим» Бобровицького районного Будинку культури

фольклорний  ансамбль «Терешків’янка» Терешківського сільського клубу Терешківської сільської ради Лосинівської об’єднаної територіальної громади

народний фольклорний колектив «Берегиня» Оленівського Будинку культури

вокальний ансамбль «Журавка» Великокошелівського сільського клубу

аматорський колектив «Любисток» Бобрицького сільського клубу відділу культури і туризму Вертіївської сільської ради

вокальний ансамбль «Червона калина» Кукшинського Будинку культури

вокальний ансамбль «Вербиченька»  Колісниківського сільського клубу

народний аматорський фольклорний ансамбль «Червона калина» Ніжинського міського Будинку культури

а також солісти Антоніна Залозна, Богдана Марченко, Ярослав Йотка, Ірина Шевченко, Сергій Юскевич, автор та виконавець своїх пісень Юрій Кобзаренко.

Ведучими заходу були Світлана Мунтянова, Сергій Юскевич та Артур Тищенко.

Всі учасники були відзначені Подяками голови районної державної адміністрації.
Незабутні враження, неперевершені емоції, радість спілкування з прекрасним та чудовий настрій отримали всі присутні цього дня на фольклорно-мистецькому святі «Скарбниця зоряних талантів».


 
Сектор інформаційної діяльності

та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації