back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

08 липня 2019

 

На минулому тижні виникло 3 пожежі:

Вранці 04 липня до чергової частини служби порятунку надійшло повідомлення про загорання торфу на площі 2 га за адресою: Ніжинський район, поблизу с. Кукшин. Станом на 21:00 годин 05.07.2019 року ліквідовано загорання на площі 1,1 га (залишилось 0,9 га.) – гасіння триває. 07 липня о 22 год. 15 хв. було ліквідовано загорання торфу.

Вдень 06 липня до чергової частини служби порятунку надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі за адресою: м. Ніжин, вул. Красна. Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю на площі 40 кв.м. та майно в господарчій будівлі. Пошкоджені стіни на площі 40 кв.м.

Вдень 07 липня до чергової частини служби порятунку надійшло повідомлення про  пожежу житлового будинку за адресою: м. Ніжин, вул. Шепелівська. Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю на площі 30 кв.м. домашнє майно. Пошкоджено перекриття на площі 20 кв.м. та стіни на площі 28 кв.м. На місці пожежі виявлено тіло гр. Н.

Перевірку по вищевказаним фактам пожеж проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

  • обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.
  • виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.
  • маленька іскорка може стати причиною великого лиха.
  • паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.              

З початку тижня на водоймах країни загинули 22 людини.

             22 українці загинули на водоймах країни лише з початку тижня, - з 1 по 4 липня. Однак, навіть така статистика не лякає людей, які нехтують застереженнями співробітників Служби порятунку. Рятувальники зазначають, що найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані. Щодо надзвичайних подій за участю дітей, то нещасні випадки стаються зазвичай через те, що дорослі залишають малечу без нагляду поблизу місць з підвищеним рівнем небезпеки, або ж дозволяють дітям старшого віку самостійно відвідувати водойми.

             Тож, особливо прикро, коли саме маленькі громадяни травмуються або гинуть внаслідок необережності або неуважності дорослих. Так, 3 липня на Волині, а саме поблизу с. Світязь Шацького району, під час купання в озері без нагляду батьків потонули 2 хлопчики 2010 та 2009 років народження. Спілкуючись з батьками, рятувальники завжди наголошують на необхідності враховувати те, що дитяча поведінка є часто непередбачуваною,тож у жодному разі не можна залишати їх без нагляду поблизу місць з підвищеним рівнем небезпеки.

              Загалом, з початку року на водоймах країни вже потонула 671 людина, з яких 72 - діти. При цьому врятовано 239 людей, у тому числі 33 дитини.

               Тож, аби зменшити сумну статистику, фахівці ДСНС патрулюють місця відпочинку біля води, а також щодня проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу з громадянами щодо дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку. Проте, найбільш дієвим превентивним методом є власна обачність та відповідальність кожного громадянина!

Зважаючи на кількість надзвичайних подій біля водойм, рятувальники Ніжинського МРВ УДСНС України у Чернігівській області застерігають:

  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не лишайте дітей без нагляду біля води та не дозволяйте їм самостійно відвідувати місцеві ставки та річки;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас;
  • температура води повинна бути не нижче +17 °С;
  • плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
  • пам'ятайте: відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах.

Шановні громадяни! Дбайте про власну безпеку і у випадку виникнення надзвичайної події негайно телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Начальник Ніжинського МРВ

У ДСНС у  Чернігівській області

Дмитро КРАВЦОВ

 

Пожежі в природних екосистемах.

            Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі. Причинами виникнення пожеж в природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого очисного матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

         На території Ніжинського району розташовані значні площі залежів торфу, які здебільшого межують з лісовими смугами. Разом із тим, неконтрольоване випалювання сухої рослинності, сміття (побутових відходів), листя, зокрема, поблизу торфополів може призвести до затяжного, багатоденного горіння торфу та масштабної пожежі. Пожежі завдають величезної шкоди довкіллю, створюють загрозу для життя рослинного і тваринного світу, а нерідко і людей, та призводять до некерованих надзвичайних ситуацій.

  Шановні громадяни! Дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

  Дотримуйтесь простих правил, зокрема:

- не кидайте сірників, що горять, і недопалків;

- не розводьте багаття та не спалюйте сміття в пожежонебезпечні періоди;

- розпалюйте вогнище тільки на очищеному до шару ґрунту майданчику;

- покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління;

- не залишайте склянну тару, розбите скло та консервні бляшанки в місцях відпочинку (фокусуючи сонячні промені вони можуть стати джерелом пожежі).

Начальник Ніжинського МРВ

У ДСНС у  Чернігівській області

           Дмитро КРАВЦОВ

 

Служба порятунку інформує.

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.  Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області