back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

01 квітня 2019

 

На минулому тижні виникло 10 пожеж:

Вдень 25 березня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про загорання сухої трави на відкритій території  поблизу с. Талалаївка. Внаслідок пожежі вогнем знищено суху траву на площі 20 га.

         Ввечері 25 березня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про загорання сухої трави на відкритій території на околиці м. Ніжина по вул. Ніжинозерна. Внаслідок пожежі вогнем знищено суху траву на площі 0,1 га.

Вдень 28 березня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про загорання сухої трави на відкритій території на околиці с. Березанка. Внаслідок пожежі вогнем знищено суху траву на площі 3 га.

            Ввечері 28 березня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про загорання сухої трави на відкритій території за адресою: м. Ніжин, вул. Кармелюка. Внаслідок пожежі вогнем знищено суху траву на площі 1 га.

Вдень 30 березня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу сміття на полігоні твердих побутових відходів Ніжинської міської ради за адресою: м. Ніжина, вул. Прилуцька. Внаслідок пожежі вогнем знищено сміття на площі 7 га.

            Ввечері 30 березня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу дерева за адресою: м. Ніжина, вул. Набережна Вороб’ївська. Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено дерево.

Вдень 31 березня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про загорання сухої трави на відкритій території за адресою: м. Ніжина по вул. Коцюбинського. Внаслідок пожежі вогнем знищено суху траву на площі 0,3 га.

Вдень 31 березня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про загорання сухої трави на відкритій території за адресою: м. Ніжин, вул. Шмідта. Внаслідок пожежі вогнем знищено суху траву на площі 1 га.

Вночі 31 березня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі за адресою: м. Ніжин, вул. Молодогвардійців. Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю на площі 4 кв.м., огорожу на площі 6 кв.м. Пошкоджено стіни господарчої будівлі на площі 4 кв.м.

Вранці 01 квітня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі за адресою: м. Ніжин, вул. Вознесенська. Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю на всій площі, перекриття на площі 10 кв.м., домашнє майно. Пошкоджено стіни господарчої будівлі на площі 10 кв.м.

Перевірку по всім вище вказаним фактам пожеж проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

  • обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.
  • виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.
  • маленька іскорка може стати причиною великого лиха.
  • паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

 

На території Ніжинського району піротехниками ДСНС знищено 1 артилерійський снаряд часів Другої світової війни

26 березня місцевим жителем смт. Лосинівка був виявлений вибухонебезпечний предмет за адресою: смт. Лосинівка вул. Шевченко, 59, про що він негайно повідомив правоохоронні органи. Фахівцями групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Чернігівській області при обстеженні прилеглої території було виявлено артилерійський снаряд калібром 45 мм часів Другої світової війни. 27 березня о 12:00 даний боєприпас було знищено шляхом контрольованого підриву. 
            Рятувальники Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертаються до громадян з проханням дотримуватись правил безпеки під час виявлення вибухонебезпечних предметів. Якщо ви знайшли предмет, який зовні нагадує боєприпас, ні в якому разі не торкайтеся його. Про небезпечну знахідку негайно повідомте рятувальників або правоохоронців.

 

ЗВЕРНЕННЯ

рятувальників до мешканців Ніжинщини

З настанням тепла пожежі стали справжнім лихом, адже на весняному сонці торішні залишки рослинності швидко висохли і легко спалахують від кинутого непогашеного сірника або недопалка. Крім того, ігноруючи вимоги безпеки, люди почали масово спалювати на присадибних ділянках, полях і луках суху траву, стерню, листя або сміття. Як результат, на Чернігівщині щодня виникає 30-40 пожеж. Поривами вітру вогонь швидко розповсюджується на значні відстані і охоплює житлові будинки, господарчі споруди та гектари відкритої території.

Окрім того, з потеплінням діти почали проводити більше часу на вулиці без належного нагляду дорослих і часто вигадують небезпечні ігри з вогнем.

Лише завдяки реагуванню підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій вдається стримати страшну хвилю вогню та зменшити негативні наслідки від пожеж.

У зв’язку з цим, рятувальники звертаються до населення з проханням бути вкрай уважними та обережними у поводженні з вогнем. Не розводьте багаття, не кидайте непогашені недопалки або сірники поблизу будівель, в лісопаркових зонах, на полях, луках та узбіччях доріг.

Якщо Ви отримали від уповноважених служб дозвіл на спалювання рослинності чи сміття, то перш, ніж розпалити багаття, розчистіть навколо нього суху траву в радіусі 1 м. Не розводьте вогнища у вітряну погоду та ближче 15 м від будівель. Постійно контролюйте процес горіння, адже поривами вітру або по сухій траві полум’я може вмить перекинутися на житлові чи господарчі будівлі, автомобілі, дерева тощо. Слідкуйте за розвагами дітей, роз’яснюйте їм про небезпеку пожеж, ховайте від них сірники та запальнички.

Пам'ятайте! При згорянні рослинних залишків у повітря виділяються окиси азоту, чадний газ, важкі метали, низка канцерогенних сполук, а також бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря потрапляють діоксини – одні з найотрутніших речовин. З рослинністю, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Особливо страждають від всього цього діти та ті люди, які мають хворобу легенів чи серця. Тож перед тим, як розпалити багаття, спочатку подумайте про наслідки. 

Дмитро Кравцов,

Начальник Ніжинського МРВ Управління

ДСНС у Чернігівській області

 

Служба порятунку інформує.

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.  Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

 

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області