back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

14 січня 2019

 

На минулому тижні виникло 3 пожежі:

Вночі 09 січня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: м. Ніжин, вул. Франка. Внаслідок пожежі вогнем пошкоджено домашнє майно, внутрішнє облицювання стін, перекриття на площі 2м2. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

Вдень 12 січня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу будівлі історичного і природничого відділу Ніжинського краєзнавчого музею ім. Спаського І.Г. Ніжинської міської ради за адресою: м. Ніжин, вул. Батюка. Внаслідок пожежі вогнем знищено комп’ютер в кімнаті історичного відділу, пошкоджено покрівлю на площі 36 м2. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

Ввечері 12 січня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу квартири житлового будинку за адресою: м. Ніжин,  вул. Воздвиженська. Внаслідок пожежі вогнем знищено перекриття на площі 2 м2, пошкоджено покрівлю на площі 10 м2. та майно в квартирі. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

  • обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.
  • виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.
  • маленька іскорка може стати причиною великого лиха.
  • паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

Рятувальники закликають громадян не виходити на тонку кригу

У зв'язку із пониженням температурних показників та морозною погодою на водоймах України сформувався льодовий покрив, товщина якого в деяких місцях є небезпечною. Саме тому Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області закликає громадян не виходити на тонку кригу на ставках, річках та інших водоймах. Адже необдумана та необережна поведінка загрожує вашому життю.

         Щоб зберегти своє здоров’я слід пам’ятати наступне:

- перш ніж ступити на лід, дізнайтесь про товщину льодового покриву на водоймі, виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см; для влаштування ковзанки – не менше 10-12 см; масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 см; масове катання – 25 см; для переправи вантажного автомобіля – 35-55 см, трактора – 40-60 см;

 - виходити на лід і йти по ньому безпечніше там, де вже пройшли люди (по їх слідах чи стежках). Якщо на лід виходите першим, необхідно глянути чи не просів лід, бо він завжди тонший там, де впадають теплі стічні води промислових підприємств, ростуть кущі чи очерет, де швидка течія та б’ють джерела;

 - робити лунки для риболовлі варто на безпечній відстані один від одного;

 - обов’язково майте при собі  міцну мотузку завдовжки 15-20 метрів з петлею на одному кінці та півкілограмовим вантажем - на іншому, два цвяхи або ніж, які допоможуть вибратися на лід, якщо раптом провалитеся. Не  виходьте на лід поодинці і у нічний час. Вирушаючи рибалити, попереджайте рідних куди йдете;

 - перші кроки треба робити не відриваючи ноги від льоду, при переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду;

 - слід особливо обережно спускатися з берега, тому що лід може нещільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря;

 - слід остерігатись місць, де лід покритий снігом. Сніг, який покрив лід, діє як ковдра, під снігом лід наростає повільно. Іноді буває так, що по всій водоймі товщина відкритого льоду становить 10 см, а під снігом усього 3 см;

 - забороняється збиратися на льоду великими групами в одному місці;

 - категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини.

 Що робити, якщо ви провалилися в холодну воду:

 - не піддавайтесь паніці, не кричіть, якщо поруч нікого немає - ви тільки даремно витратите сили, не робіть різких рухів, стабілізуйте подих, уникайте занурення з головою;

 - розкиньте руки в сторони й постарайтеся зачепитися за крайку льоду, додавши тілу горизонтальне положення по напрямку плину;

 - спробуйте обережно налягти грудьми на край льоду й закинути одну, а потім й іншу ногу на лід;

 - вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте у той бік, звідки ви прийшли, де міцність льоду вже відома, повільно повзіть до берега.

            Враховуючи високу ймовірність нещасних випадків на льоду, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до громадян України утримуватись в такі дні від виходу на тонкий лід, який утворився на маленьких озерах та затоках річок, і застерегти від цього своїх дітей. Завзятим рибалкам також слід пам’ятати, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил безпеки при знаходження на льоду.

Начальник Ніжинського МРВ

У ДСНС у  Чернігівській області

Кравцов Д.С.

 

Правила поведінки на водних об'єктах під час святкування Водохреща.

19 січня святкується одне із дванадцяти найбільших свят - Хрещення Господнє або Богоявлення. За традицією, вранці, після урочистої церковної служби, люди збирались на річці коло "йордані" і священики освячували воду, а потім нею окроплювали всіх присутніх. Також, на річці заздалегідь робилася ополонка для купання (часто у вигляді хреста). Вважалося, що той, хто у цей день занурився в освячену воду, очищався від "усякої скверни".

У зв'язку з національною традицією святкування 19 січня Водохрещі Ніжинський МРВ У ДСНС України у Чернігівській області звертається до мешканців та гостей Ніжинського району:
- якщо Ви вирішили зануритися у воду порадьтеся спочатку із лікарем;
- утримайтеся від купання, якщо у Вас хворе серце;
- заходьте у воду в спеціально обладнаних для цього місцях;
-     не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.
       Також святкування передбачає масовий рух людей поблизу води, загроза загибелі людей зростає, тому нагадуємо про елементарні правила, як захистити себе від можливості потрапити під лід та переохолодження.
        Щоб не потрапити під лід:
- обходьте майданчики, які вкриті товстим шаром снігу - лід там завжди більш тонкий;
- біля стоку води, кущів, очерету, в місцях, де водорості вмерзли в лід, є небезпека провалитися;
- обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися з сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря;
- ні в якому разі не перевіряйте товщину льоду ударом ноги. Краще -палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки прийшли. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступню від льоду;
- не виходьте на лід уночі;
- не ходіть на водоймища поодинці і не залишайте дітей без догляду.
           Щоб захистити себе від переохолодження:
- у жодному разі не намагайтеся зігрітися алкогольними напоями (вони сприяють розширенню судин, відтак організм швидко втрачає тепло та замерзає) чи кавою. Слід уникати носіння важких предметів, які здавлюють судини, через що люди насамперед обморожують руки.   Відомо, що від холодів найчастіше страждають ноги. Тому не носіть тісного взуття та одягу;
- не можна відігрівати пошкодженні частини тіла на вулиці.
          Особливу увагу слід звернути на те, як правильно зігрітися після тривалого перебуванні на холоді. У жодному разі не можна раптово занурювати ноги в гарячу воду чи відігрівати їх на гарячій батареї. Швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання. Зігрівати потерпілого потрібно поступово. Можна зробити легкий масаж кінцівок.
         Якщо чутливість і колір шкіри відновились, то в подальшому лікуванні немає потреби, в іншому випадку - негайно зверніться до лікаря.
         Якщо ви любитель самотнього екстремального відпочинку на водоймах узимку, і є вірогідність вашого потрапляння у воду, подбайте про:
- стійкий плавзасіб, на який зможете вибратися навіть у намоклому одязі;
- про спеціальний термо- та гідростійкий одяг;
- водостійкий мобільний телефон, з якого зможете викликати службу порятунку 101;
- гарячий солодкий чай або каву та зміну одягу, теплого й сухого.
          Потрапивши у воду, не панікуйте, зберіться, покличте допомогу. А потім пригадайте та послідовно виконайте усі необхідні заходи самопорятунку та самодопомоги. 
          Головне – ваше бажання вижити та подолати екстремальну і несприятливу для здоров’я ситуацію.

 

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області