back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

09 липня 2018

На минулому тижні виникло 3 пожежі:

Вранці 04 липня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: м. Ніжин, вул. Овдіївська. Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю на веранді по всій площі, пошкоджено стіни та майно. Причина пожежі необережність під час куріння. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

Вдень 06 липня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі за адресою: м. Ніжин, вул. Чкалова. Внаслідок пожежі вогнем знищено перекриття по всій площі та майно розташоване в господарчій будівлі, пошкоджено покрівлю по всій площі. Ймовірна причина пожежі: коротке замикання електромережі. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

Вдень 07 липня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу сухої трави на площі 5 га поблизу с. Колісники, Ніжинського району. Причина пожежі: необережне поводження з вогнем невстановленої особи. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

• обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.

• виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.

• маленька іскорка може стати причиною великого лиха.

• паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

В Ніжинському районі загинуло троє дітей внаслідок обрушення бетонної плити в недобудованій будівлі

6 липня о 16:20 до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Чернігівській області надійшла інформація про те, що у с. Вертіївка Ніжинського району сталося обрушення плити перекриття в двоповерховій недобудованій будівлі. Внаслідок події загинуло 3 дітей, з яких двоє підлітків 2005 та один 2004 років народження.

Для проведення невідкладних робіт по звільненню тіл загиблих дітей було оперативно залучено 18 чоловік особового складу та 4 одиниці спеціальної інженерної техніки від обласного Управління і Спеціального авіаційного загону ДСНС України. Крім того, на місці трагедії працювали співробітники Національної поліції, центру екстреної швидкої медичної допомоги та медицини катастроф та 13 фахівців й 4 одиниці спецтехніки комунальних підприємств м. Ніжина.

Працівниками екстрених служб проведені заходи по розчищенню прилеглої території, а психологами Управління ДСНС в області та Спеціального авіаційного загону ДСНС України родичам загиблих дітей надана екстрена психологічна допомога.

О 20:55 тіла дітей з-під залізобетонної плити були деблоковані за допомогою залученої спецтехніки.

На місці події працювала мобільна оперативна група Управління ДСНС України у Чернігівській області на чолі з начальником Управління полковником служби цивільного захисту Р. Гордовим.

Ніжинський міськрайонний відділ Державної служби України з надзвичайних ситуацій звертається до батьків. Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду ! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Це варто зусиль! Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Знайдіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми про це. Пам'ятайте, що вимірюватимуться ці хвилини ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої біди - потрібно давати дітям чіткі рекомендації, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

ОБЕРЕЖНО НА ВОДІ!

Лише за минулу добу на водоймах загинуло вісім осіб, а з початку червня - 146. Цей показник суттєво перевищує минулорічні червневі показники. Проте, навіть така сумна статистика не зупиняє людей, які нехтують застереженнями співробітників Служби порятунку. Найпоширенішою причиною нещасних випадків на воді є саме недотримання правил безпечної поведінки громадянами. Зокрема, це купання в не обладнаних для цього місцях та купання в нетверезому стані.

Варто пам’ятати, що:

1. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до м/сек, температурі води – не нижче + 180 С, повітря – не нижче + 240 С.

2. Перед купанням рекомендується пройти огляд лікаря.

3. Після прийняття їжі купатися можна не раніше, ніж через 1,5-2 год.

4. Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.

5. У воді варто знаходитись не більше 15 хв.

6. Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити у тіні.

Щоб запобігти трагічним випадкам на водоймищах, не можна входити та пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферичні судини сильно розширені для тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м'язів, що введе за собою припинення дихання.

У міжсезоння, коли спостерігається перепад температур і води, купатися небезпечно. Вода ще не прогрілася до потрібного мінімуму (+ 180 С), і тих, хто необачно кидається у воду, підстерігає судома.

Якщо судома звела м’язи кисті, треба міцно стиснути руку в кулак, зробити нею різкий рух убік, а потім розкрити кулак.

У разі судоми м’язів стегон обхопіть ногу з внутрішнього боку гомілки (біля кісточки за підйом) і, зігнувши в коліні, із силою відтягніть ногу рукою назад до спини. Якщо судома схопила у ділянці живота, переверніться на спину і, утримуючи тіло на поверхні води, рухами рук підтягніть коліна до живота, а потім випростайте ноги.

Дмитро Кравцов, начальник Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області

Служба порятунку інформує

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань. Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

Шановні громадяни ! У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 8-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області