back

До свята 8 Березня

06 березня 2018

Жінки складають більшість населення області (55%, або 559 тис.).

У розрахунку на кожну тисячу жіночого населення в області припадає 832 чоловіки.

Чернігівська жінка одна з найстарших в Україні. Їй у середньому 46 років, тоді як середній вік чоловіка 40 років. Проживає вона переважно в міських поселеннях (64%). Городянка молодша за сільську жительку на 6 років (44 роки проти 50).

Середній вік сучасної нареченої – 30 років. Одружується вона переважно з чоловіком старшим за себе. Першу дитину найчастіше жінка народжує у віці 20–24 роки. Проте в останні роки все більше жінок стають мамами в більш дорослішому віці (13% породіль у 2017р. були у віці старше 35 років). Кожну п`яту дитину в місті та кожну третю в сільський місцевості народжують жінки поза шлюбом.

Найактивнішою на ринку праці жінка є у віці 30–49 років. Традиційно вона надає перевагу зайнятості в освіті, охороні здоров`я та наданні соціальної допомоги. За виконану роботу жінка отримує винагороду, яка в середньому нижче на 19% за винагороду чоловіків (у 2017 році – 5122 грн проти 6286 грн). Адже «жіночі» професії поступаються в оплаті праці «чоловічим».

Сучасна чернігівчанка має вищий за чоловіка освітній рівень. Якщо серед учнів та слухачів професійно-технічних навчальних закладів хлопці складають дві третини, то серед студентів вищих навчальних закладів дівчат на чверть більше, ніж хлопців. Дівчата надають перевагу таким галузям знань, як освіта, культура і мистецтво, соціальні та поведінкові науки, журналістика, біологія, математика та статистика, соціальна робота. Більше половини аспірантів – жінки, троє з п’яти докторантів – також жінки.

Представниці слабкої статі в області, як і в Україні, витриваліші за чоловіків та живуть довше. На Чернігівщині середня очікувана тривалість життя при народженні жінки на 12 років більше, ніж чоловіка, та становить 77 років.

Головне управління статистики у Чернігівській області