back

Служба “101” застерігає!!!

14 серпня 2017

На минулому тижні виникла 1 пожежа:

Вранці 11 серпня на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу квартири за адресою: м. Ніжин, вул. Космонавтів. Внаслідок пожежі вогнем знищено майно та домашні речі в кімнаті. Ймовірна причина пожежі: недолік конструкції та виробництва електроустановок, коротке замикання електромережі. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

• обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.

• виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.

• маленька іскорка може стати причиною великого лиха.

• паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

У Ніжині на міському пляжі потонув 53-річний чоловік.

З настанням спекотної погоди та враховуючи розпал купального сезону, місця відпочинку поблизу водойм переповнені відпочивальниками. За часту, трагедія на воді — це результат власної безпечності, легковажності й безвідповідальності.

Так, ввечері 11 серпня до Служби порятунку "101" у м. Ніжині від співробітників Національної поліції надійшло повідомлення, що в річці Остер на міському пляжі було виявлено тіло 53-річного місцевого жителя.

Причину загибелі з’ясовують правоохоронні органи.

У зв’язку з цим, рятувальники вкотре звертають увагу населення на необхідності суворого дотримання правил безпечної поведінки під час відпочинку біля водойм. Не запливайте далеко від берега, не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння, не пірнайте у невідомих місцях та постійно слідкуйте за розвагами дітей!

Рятувальники закликають громадян не випалювати суху рослинність!

В умовах посушливого та жаркого літа, до оперативно-рятувального підрозділу м. Ніжина все частіше надходять повідомлення про загорання сухої рослинності на сільгоспугіддях, присадибних ділянках, уздовж транспортних магістралей, паркових зон тощо. Як правило, люди, які її підпалюють, вважають, що роблять корисну справу. Насправді, такий безвідповідальним вчинок нерідко переростає у великомасштабну пожежу. Згоряють гектари лісових насаджень, знищуються унікальні види рослин, господарські споруди та житлові будинки, не обходиться і без людських жертв.

Слід завжди пам’ятати про небезпеку, яку несе вогняна стихія поблизу магістралей газопроводів! Горіння минулорічної трави на полях може призвести до відключення ліній електропередач. Від спалювання листя і сміття у повітря потрапляє пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, а також діоксини – одні з найбільш отруйних речовин.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області, звертається до громадян з проханням не випалювати суху траву навіть при невеликих поривах вітру. Адже неконтрольований вогонь під час сухої погоди поширюється з блискавичною швидкістю. Для ліквідації таких пожеж необхідно залучати чимало одиниць спеціальної техніки, витрачати значні ресурси, в тому числі дорогоцінний час, а можливо в ці хвилини, мешканці того чи іншого населеного пункту терміново чекають на допомогу!

Дмитро Кравцов, начальник Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області

ОБЕРЕЖНО ГРИБИ !

Будь- які гриби, навіть їстівні, містять декілька небезпечних токсичних елементів, в першу чергу це мускарин, мускардин, буфотеїн, холін, нейрин, ерготин, корнутин. В їстівних грибах знайдені в мікро дозах отрута, невелика кількість яких смертельна - щавлева, синильна, гельвелова кислоти, миш'як. Концентрація їх може коливатися в широких межах.

Убивчі властивості токсини набувають викликаючи різні зміни в печінці людини, і отруєння розвивається через 6-35 годин після грибного обіду. Саме на печінку приходиться основний удар, і чим більше проміжок між обідом і появою перших ознак отруєння, тим, як правило, тяжчі наслідки.

Далеко не всі отруйні токсини, які містяться в їстівних грибах, можна усунути відварюванням, вимочуванням, висушуванням чи консервуванням. Навіть оброблені таким чином гриби дуже небезпечні.

В грибах, не перероблених в день збирання, виникають продукти розпаду білкових та жирових речовин. По суті це отрута, яка викликає порушення діяльності нервової, серцево-судинної, дихальної, шлунково-травленої системи. Це відноситься і до старих грибів. Тому їх краще залишати у лісі.

Отруєння грибами здебільшого бувають випадковими (потерпілі впевнені, що вживали їстівні гриби) і мають "сімейний" характер. Більшість отруєнь спричинені вживанням пластинчатих отруйних грибів (бліда поганка, мухомори, несправжні опеньки), що помилково сприймаються за їстівні, та умовно-їстівних грибів (сироїжки, дощовики тощо, при розламуванні вони виділяють молочковий сік) – унаслідок невмілої або неправильної кулінарної обробки. Отже, слід пам’ятати, що гриби поділяються на три групи – їстівні, умовно-їстівні та отруйні.

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ ОТРУЄНЬ

Вживання отруйних грибів; неправильне приготування; вживання старих або зіпсованих їстівних грибів; вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть у білих грибів і підберезовиків є небезпечні двійники). Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, пронос, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.

Щоб запобігти отруєнню грибами, рекомендуємо вам заходи та правила, необхідні для виконання кожній людині. Застерігаємо! Купуйте гриби тільки у відведених для їх продажу місцях (магазинах, теплицях, спеціалізованих кіосках), особливо уникайте стихійних ринків. Збирайте і купуйте тільки ті гриби, про які вам відомо, що вони їстівні.

Пам’ятайте! Гриби особливо небезпечні для дітей! Молодий організм ще не може чинити опір отруті, і дитина перед нею зовсім беззахисна. Адже концентрація деяких токсичних речовин може збільшуватися у грибах у декілька разів! Їх співвідношення може дуже коливатися, внаслідок цього токсичні дози, абсолютно нешкідливі для дорослих, стають смертельно небезпечними для дітей. Тому страва, яку їли дорослі, може бути отрутою для малюка! Отруєння малечі грибами проходить дуже тяжко. Легких випадків не буває! Із 100 дітей, які отруїлися грибами, 5 – 6 гинуть, а 25 – 30 стають інвалідами на все життя!

Для маленької людини будь-який їстівний гриб може бути смертельно небезпечним!

Не можна їсти страви з грибів вагітним і жінкам, які годують немовлят!

Служба порятунку інформує.

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.

Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області