back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

06 березня 2017

Пожежна безпека об’єктів з масовим перебуванням людей.

Протягом 2016 року на Чернігівщині зареєстровано 1664 пожежі, що на 29,3% менше ніж у 2015 році. З них 63 (+12,5%) виникло на об’єктах різних форм власності та 1140 (-19,1%) в житловому секторі громадян. Внаслідок небезпечних факторів вогню загинуло 72 особи проти 80 у 2015 році (-10%).

На об’єктах з масовим перебуванням людей у 2016 році виникло 9 пожеж проти 14 у 2015 році.

В м. Ніжині та Ніжинському районі на об’єктах з масовим перебуванням людей у 2016 році виникла 1 пожежа проти 1 у 2015 році.

Слід зазначити, що дана категорія об’єктів характеризується постійним або тимчасовим перебуванням великої кількості людей, в тому числі дітей та осіб похилого віку з обмеженими фізичними властивостями. Під час проведення планових перевірок з обслуговуючим персоналом зазначених об’єктів проводяться інструктажі, роз’яснюється порядок застосування вогнегасників, проводяться практичні відпрацьовування оперативних планів і карток пожежогасіння, відпрацьовуються на практиці дії персоналу при евакуації людей у випадку виникнення пожежі.

Але, не завжди ця робота приносить бажаний результат. Так, на сьогоднішній день жоден із навчальних, лікувальних, видовищних закладів, об’єкти відпочинку та оздоровлення громадян, будинки для людей похилого віку і інвалідів не відповідають всім нормам пожежної та техногенної безпеки.

За результатами проведених перевірок доводиться констатувати, що в деяких закладах не приділяється належна увага по забезпеченню пожежної безпеки, як наслідок вони експлуатуються із грубими порушеннями, що можуть призвести до виникнення пожежі, ускладнювати її гасіння та евакуацію людей.

Основними порушеннями на об’єктах з масовим перебуванням людей Чернігівської області є:

- не всі приміщення обладнані установками автоматичної пожежної сигналізації та системами оповіщення людей про пожежу;

- майже не проводиться вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій будівель;

- пристрої блискавкозахисту відсутні або несправні;

- не в усіх закладах проведено заміри опору ізоляції електромереж;

- шляхи евакуації та протипожежне водопостачання не в повній мірі відповідають вимогам нормативних актів з питань пожежної безпеки;

- приміщення та територія не забезпечені достатньою кількістю первинних засобів пожежогасіння.

Особливе занепокоєння викликає незадовільний протипожежний стан культових закладів, оскільки під час святкових Богослужінь збирається велика кількість прихожан. Приміщення не забезпечені в достатній кількості первинними засобами пожежогасіння, електрообладнання експлуатується у пожежозагрозливому стані, допускається використання саморобних електрообігрівачів, двері відчиняються не в напрямку виходу з будівель, на шляхах евакуації влаштовані пороги.

На низькому рівні знаходиться виконання елементарних протипожежних заходів, які не потребують значних матеріальних витрат. Відсутні плани евакуації людей з приміщень та знаки безпеки, світильники не мають захисних плафонів, електророзетки, вимикачі, перемикачі влаштовані на горючій основі, допускається з’єднання електричних проводів за допомогою скруток, наявні вогнегасники встановлені у важкодоступних місцях.

ЗВЕРНЕННЯ

рятувальників до мешканців Ніжинщини

З настанням тепла пожежі стали справжнім лихом, адже на весняному сонці торішні залишки рослинності швидко висохли і легко спалахують від кинутого непогашеного сірника або недопалка. Крім того, ігноруючи вимоги безпеки, люди почали масово спалювати на присадибних ділянках, полях і луках суху траву, стерню, листя або сміття. Як результат, на Чернігівщині щодня виникає 30-40 пожеж. Поривами вітру вогонь швидко розповсюджується на значні відстані і охоплює житлові будинки, господарчі споруди та гектари відкритої території.

Окрім того, з потеплінням діти почали проводити більше часу на вулиці без належного нагляду дорослих і часто вигадують небезпечні ігри з вогнем. Лише завдяки реагуванню підрозділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій вдається стримати страшну хвилю вогню та зменшити негативні наслідки від пожеж. У зв’язку з цим, рятувальники звертаються до населення з проханням бути вкрай уважними та обережними у поводженні з вогнем. Не розводьте багаття, не кидайте непогашені недопалки або сірники поблизу будівель, в лісопаркових зонах, на полях, луках та узбіччях доріг.

Якщо Ви отримали від уповноважених служб дозвіл на спалювання рослинності чи сміття, то перш, ніж розпалити багаття, розчистіть навколо нього суху траву в радіусі 1 м. Не розводьте вогнища у вітряну погоду та ближче 15 м від будівель. Постійно контролюйте процес горіння, адже поривами вітру або по сухій траві полум’я може вмить перекинутися на житлові чи господарчі будівлі, автомобілі, дерева тощо. Слідкуйте за розвагами дітей, роз’яснюйте їм про небезпеку пожеж, ховайте від них сірники та запальнички.

Пам'ятайте! При згорянні рослинних залишків у повітря виділяються окиси азоту, чадний газ, важкі метали, низка канцерогенних сполук, а також бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря потрапляють діоксини – одні з найотрутніших речовин. З рослинністю, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Особливо страждають від всього цього діти та ті люди, які мають хворобу легенів чи серця. Тож перед тим, як розпалити багаття, спочатку подумайте про наслідки.

Дмитро Кравцов,

начальник Ніжинського МРВ Управління

ДСНС у Чернігівській області

Служба порятунку інформує

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань. Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

Шановні громадяни ! У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області