back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

21 листопада 2016

Ви ще не перевірили справність пічного опалення? Тоді біда йде до вас!

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення одна з найпоширеніших причин пожежі і як наслідок людської загибелі. З початку цього року виникло 8 пожеж з цієї причини. Не прочищені, не побілені димоходи, не закладені тріщини, відсутність оброблення між димарем і горищними конструкціями, неправильна топка - все це може призвести до пожежі. Водночас ви можете позбутися даху над головою, а в гіршому варіанті і життя.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області звертається до всіх мешканців Ніжинщини! Задумайтеся про справність вашого пічного опалення, поки не стало пізно. Пам'ятайте, ваша пильність і дотримання правил пожежної безпеки - ваша запорука щасливого майбутнього!

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА ВИМОГИ ДО ПІЧНОГО ОПАЛЕННЯ!

• ЗАПАМ'ЯТАЄТЕ: Всі ремонтні і профілактичні роботи повинні виконувати тільки кваліфіковані спеціалісти з ліцензією на право виконання даних робіт.

• Перед початком опалювального сезону печі та димарі необхідно прочистити, відремонтувати і побілити, закрити тріщини.

• Перед початком опалювального сезону кожну піч, а також стінові димові канали в межах приміщення, і особливо димові труби на горищі треба побілити вапняним або глиняним розчином, щоб на білому фоні можна було помітити з'являються чорні тріщини.

• Піч, димова труба в місцях з'єднання з дерев'яними горищними або міжповерхові перекриття повинні мати потовщення цегляної кладки - розбирання. Не потрібно забувати і про потовщення стінок печі.

• Надзвичайно небезпечно залишати топиться печі без нагляду або на піклування малолітніх дітей. Не можна застосовувати для розпалювання печей горючі і легкозаймисті рідини.

• Будь-яка піч повинна мати самостійний фундамент і не примикати всією площиною одній зі стінок до дерев'яних конструкцій. Потрібно залишати між ними повітряний проміжок - відступки.

• На дерев'яній підлозі перед топкою необхідно прибити металевий (передтопковий) лист розмірами не менше 50 на 70 см.

• Щоб не допускати перегарту печі рекомендується топити її 2-3 рази на день і не більше, ніж по півтори години.

• За 3 години до відходу до сну топка печі повинна бути припинена.

• Щоб уникнути утворення тріщин в кладці, потрібно періодично прочищати димар від скупчується в ньому сажі.

• Не сушіть на печі речі і сирі дрова. І стежте за тим, щоб меблі знаходилися не менше ніж за півметра від печі.

• Ні в якому разі не можна розтоплювати піч дровами, які по довжині не вміщається в топку. За поліна вогонь може вийти назовні і перекинутися на найближчі предмети, підлогу і стіни.

• У місцях, де згоряє та важкозгоряє конструкції будівель (стіни, перегородки, перекриття, балки) примикають до печей і димохідних труб, необхідно передбачити оброблення з неспалимих матеріалів.

Служба порятунку інформує.

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.

Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

В останні роки відмічається значний ріст кількості надзвичайних ситуацій техногенного характеру, пов'язаних з аваріями на промислових виробництвах. Засоби, що витрачаються на ліквідацію наслідків техногенних аварій, більш ніж на порядок перевищують видатки, що виділяються на забезпечення техногенної безпеки.

Одним з найбільш ефективних факторів зниження ризиків виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру є створення і запровадження нових інформаційних технологій контролю за критичними параметрами технологічних процесів на об'єктах з небезпечною діяльністю на основі широкого використання автоматизованих і комп'ютерних засобів. Вагомим кроком у цьому напрямку є впровадження в практичну діяльність на об'єктах підвищеної небезпеки систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення (далі - СРВ).

Відповідно до статті 53 Кодексу цивільного захисту України, протоколу №3 засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 14 жовтня 2013 року визначено завдання з обладнання об'єктів підвищеної небезпеки системами раннього виявлення.

На засіданні Чернігівської обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянуто та затверджено план-графік впровадження систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у разі їх виникнення, згідно якого усі об'єкти підвищеної небезпеки області повинні були здійснити монтаж зазначених систем до кінця 2015 року. На необхідність влаштування СРВ неодноразово вказувалось в актах і приписах, які надавались керівникам за результатами перевірок стану пожежної та техногенної безпеки. Але ця робота проведена не була.

Враховуючи вище викладене, Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області повідомляє про необхідність впровадження СРВ у визначений термін.

Шановні громадяни ! У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області