back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

15 листопада 2016

На минулому тижні виникло 4 пожежі:

Вранці 12 листопада на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: смт. Лосинівка, вул. Троїцька. Внаслідок пожежі вогнем частково знищено покрівлю, перекриття, пошкоджено стіни та майно житлового будинку. Внаслідок пожежі громадянин Л. отримав опіки. Причина пожежі: порушення правил монтажу електроустановок та електромереж. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

Вдень 12 листопада на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу господарчої будівлі за адресою: м. Ніжин, вул. Григорія Сковороди. Внаслідок пожежі вогнем знищено дві тони макухи. Причина пожежі: самозаймання речей та матеріалів. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

Ввечері 12 листопада на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: с. Дуболугівка, вул. Гірська. Внаслідок пожежі вогнем частково знищено покрівлю, пошкоджено перекриття, стіни та домашнє майно. Причина пожежі: порушення правил монтажу електроустановок та електромереж. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

Вранці 13 листопада на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: м. Ніжин, вул. Тернавіотів. Внаслідок пожежі вогнем частково пошкоджено міжкімнатну перегородку. Причина пожежі: неправильне влаштування та несправність нагрівальних печей та димарів. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

• обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.

• виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.

• маленька іскорка може стати причиною великого лиха.

• паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

Снігові замети (хуртовина)

Дії населення під час стихійного лиха:

- лише у виняткових випадках виходьте з будинків. Забороняється виходити поодинці;

- повідомте членам родини або сусідам, куди ви йдете й коли повернетеся;

- в автомобілі можна рухатися тільки по центральних дорогах і шосе;

- забороняється відходити від машини за межі видимості;

- зупинившись на дорозі, подайте сигнал тривоги переривчастими гудками, підніміть капот або повісьте яскраву тканину на антену, чекайте допомоги в автомобілі. При цьому можна залишити мотор працюючим, відкривши скло для забезпечення вентиляції й запобігання отруєнню чадним газом;

- якщо ви втратили орієнтацію, пересуваючись пішки поза населеним пунктом, зайдіть у перший будинок, що трапиться, уточніть місце знаходження й, по можливості, дочекайтеся закінчення заметілі там;

- якщо вас залишають сили, шукайте укриття й залишайтеся в ньому;

- будьте уважними й обережними при контактах з незнайомими людьми, тому що під час стихійних лих різко зростає число крадіжок з автомобілів, квартир і службових приміщень.

Дії населення після стихійного лиха:

- якщо в умовах сильних заметів ви виявилися блокованими у приміщенні, обережно, без паніки з'ясуєте, чи немає можливості вибратися з-під заметів самостійно (використовуючи наявний інструмент і підручні засоби);

- повідомите керівництву з ліквідації НС чи адміністрації населеного пункту про характер заметів;

- якщо самостійно розібрати сніжний замет не вдається, спробуйте встановити зв'язок з рятувальними підрозділами;

- увімкніть радіотрансляційний приймач (телевізор) і виконуйте вказівки місцевої влади;

- прийміть заходи щодо збереження тепла й ощадливо використовуйте продовольчі запаси.

БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ З ПОБУТОВИМ ГАЗОМ

Якщо ви відчули запах газу в під’їзді, негайно зателефонуйте в аварійну газову службу ! Разом із сусідами спробуйте виявити місце й джерело його витоку. Якщо необхідно проникнути в квартиру, звідки йде газ, ламайте двері. Оголосіть про небезпеку всім мешканцям будинку, переконайте їх не користуватися електричними дзвінками й відкритим вогнем.

Повідомте диспетчеру ГРЕП про те, що трапилося, і попросіть тимчасово відключити ліфт у під'їзді (попередньо вивівши звідти людей). Евакуюйте мешканців із найближчих до джерела витоку газу квартир, виведіть на вулицю дітей і літніх осіб, дихаючи через мокру хустинку. Розчиніть у під’їзді вікна й двері, ретельно його провітріть. Після прибуття фахівців газової служби вкажіть їм джерело витоку тазу і виконуйте їхні вказівки.

Якщо стався вибух газу, негайно викличте аварійну газову службу, рятівників, міліцію та "швидку допомогу", по можливості рятуйте сусідів з-під уламків стін і перекриттів, застосовуючи підручні засоби (ломи, лопати, автомобільний домкрат) і гасіть пожежу. Будьте гранично обережні: вибухи можуть повторитися. Якщо під час вибуху в сусідів ви перебуваєте в квартирі, перекрийте подачу газу і вимкніть усю електрику, негайно залишіть квартиру, закривши за собою двері. Якщо ви незайняті гасінням пожежі або порятунком людей; вийдіть на вулицю і, залишаючись до прибуття рятувальників, надайте першу медичну допомогу постраждалим.

Начальник Ніжинського МРВ У ДСНС України у Чернігівській області Кравцов Д.С.

Служба порятунку інформує.

Якщо Ви почули уривчасте звучання сирен, звукові сигнали підприємств, об’єктів, транспортних засобів, негайно увімкніть теле- і радіоприймачі на хвилях місцевих телерадіокомпаній або ФМ станції "Наше радіо" у діапазоні 104.3 та уважно прослухайте подальші повідомлення.

Після цього дійте без паніки та метушні у відповідності з отриманими вказівками і рекомендаціями. Переконайтеся, що дане повідомлення почули або побачили люди, які мешкають чи працюють поруч, особливо якщо це літні люди або люди із вадами зору чи слуху. Надайте допомогу дітям, вагітним, інвалідам та літнім людям.

Служба порятунку застерігає.

Не залишайте поза увагою залишені підозрілі предмети (пакунки, коробки, валізи, сумки, парасольки, іграшки тощо), підозрілі автомобілі, що залишені без нагляду на тривалий час поблизу місць скупчення людей: вокзалів, автостанцій, зупинок громадського транспорту, ринків, магазинів, розважальних закладів тощо.

Ні в якому разі не чіпайте та не намагайтеся їх відкрити або оглянути. Це мають робити тільки професіонали з вибухотехнічної служби. Про підозрілі предмети або автомобілі одразу повідомте по телефону 102 або 101. До їх приїзду зробіть усе можливе, щоб ніхто не наближався до небезпечної знахідки та відведіть людей на безпечну відстань.

Пам’ятайте: Ваші своєчасні та грамотні дії допоможуть запобігти лиха.

Шановні громадяни ! У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42;

Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області