back

СЛУЖБА “101” ЗАСТЕРІГАЄ!!!

08 листопада 2016

На минулому тижні виникло 2 пожежі:

Вночі 03 листопада на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку за адресою: с. Вертіївка, вул. Шевченко. Внаслідок пожежі вогнем знищено покрівлю, перекриття та майно житлового будинку. Причина пожежі: необережність під час куріння. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

Ввечері 07 листопада на ПЗЧ 16 ДПРЧ надійшло повідомлення про пожежу легкового автомобіля за адресою: м. Ніжин, вул. Шевченко. Внаслідок пожежі вогнем пошкоджений моторний відсік автомобіля. Причина пожежі: коротке замикання електромережі автомобіля. Перевірку по факту пожежі проводить Ніжинський ВП ГУ Національної поліції України в Чернігівській області.

З метою попередження виникнення пожеж, загибелі та травмування населення на них Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області попереджує:

• обережне користування вогнем допоможе Вам зберегти роками надбане майно, а не рідко і життя Ваше та оточуючих Вас людей.

• виходячи з дому, переконайтесь, що електричні та газові прилади відключені.

• маленька іскорка може стати причиною великого лиха.

• паління в стані алкогольного сп’яніння може призвести не лише до пожежі, а і до загибелі самої людини.

Піротехніки ДСНС знешкодили 5 мінометних мін часів Другої світової війни у м. Ніжині

5 листопада три вибухонебезпечні предмети були виявлені у м. Ніжин на відкритій території по вул. Прилуцькій. Їх помітили місцеві мешканці. Місце виявлення вибухонебезпечних предметів було взято під охорону співробітниками Національної поліції. Сапери, які прибули за викликом, ідентифікували небезпечні знахідки, як три мінометні міни калібром 50 мм. Під час обстеження прилеглої території міношукачами було виявлено ще 2 мінометні міни калібром 50 та 82 мм.

Після проведення невідкладних робіт, всі вибухонебезпечні предмети у встановленому порядку були вивезені спецавтомобілем у визначене місце за межами м. Ніжин та о 12:20 знищені.

Рятувальники нагадують громадянам про необхідність дотримання заходів безпеки у разі виявлення вибухонебезпечних та підозрілих предметів. Якщо Ви знайшли такий, або схожий на нього предмет, ні в якому разі не чіпайте його, а тим більше не завдавайте ударів, не намагайтеся перенести чи розібрати. За допомогою палиць, мотузок або яскравої тканини необхідно позначити та огородити небезпечне місце і не допускати до нього сторонніх осіб, особливо дітей. Про небезпечну знахідку слід негайно повідомити Службу порятунку "101" або правоохоронців за номером "102".

НЕ ДОПУСТІТЬ ЛИХО В ДІМ

Осінні дні. Термометр поки що не «зашкалює», а в квартирах уже нібито пройшовся легенький морозець: холодно. Добрий господар до зими, правда, підготувався завчасно. Поклеїв та утеплив вікна, перевірив справність парового опалення. У приватних будинках ще затепла почищені димарі, перевірені плити та печі... Проте, саме зараз співробітники державного пожежного нагляду виявляють максимум пильності. Чому ? Ну, хоч би з такої причини: щодоби у державі виникає понад 120 пожеж, половина з яких спричинена необережністю при користуванні вогнем, а до 75 % - як правило, у житловому секторі. Причини трагедій рік у рік повторюються: несправність пічного опалення, порушення правил експлуатації побутових електроприладів, використання саморобних обігрівачів тощо. Через це горять будинки, господарські приміщення, а найстрашніше, - що у вогні гинуть люди. Пожежа - страшне лихо, яке, проте, стихійним не назвати. Як правило, до неї призводять необачність, недбалість та нехлюйство самих людей. Прикро, що від цього часто-густо потерпають інші.

Тож не зайвим буде ще раз звернутися із запитанням до тих, хто має печі, плити, каміни. Ви готові до опалювального сезону ? Не за були, що сажу слід трусити регулярно, не рідше одного разу на квартал ? Коли ж надумаєте перекинути піч чи обладнати нову, ні в якому разі не запрошуйте майстрів-любителів, які нічого не знають про протипожежний розрив між поверхнею горіння та опалювальним приладом, про оті обов'язкові 38 сантиметрів, за відсутності яких швидко згорять перегородки в печі, а за ними - й вся хата. Якщо ж у вас піч стоїть давно, перевірте наявність металевого килимка на підлозі. Він має бути розміром 57x70 см, щоб якась жаринка, що випала з печі, не наробила лиха. Ні в якому разі не можна сушити біля печі або плити дрова, білизну тощо. Не можна присувати близько до них дивани, ліжка, шафи. Категорично забороняється розпалювати вогонь за допомогою легкозаймистих речовин - як правило, наслідком цього стають опіки рук, обличчя тощо.

Припустимо, у вас усе гаразд: металевий лист на підлозі прибитий, димар почищений, сажа потрушена, вугілля й дрова сухі. Весело миготить вогонь у грубці, тепло і затишно у хаті. Дорослі натопили, аби діткам було добре, та й пішли у своїх справах, залишивши малечу наодинці з вогнем, поки що «замкненим» у печі. Та не слід забувати, що полум'я, мов магніт, притягує до себе малюків, зачаровує їх, примушує забувати про всі батьківські заборони та накази. Тож, шановні батьки, ніколи, ні за яких обставин не залишайте малюків на самоті!

Це основні застереження для жителів сільської місцевості. Проте в містах виникає не менша кількість пожеж. Тож нагадаємо основні правила пожежної безпеки, яких слід дотримуватися у побуті городянам. Ні в якому разі не користуйтесь саморобними електроприладами, а лише заводського виготовлення. Не ставте їх біля легкозаймистих предметів, не залишайте без нагляду ввімкненими у мережу. Якщо системи опалення чи інші комунікації замерзли, не допускайте їх відігрів відкритим вогнем. Ці нескладні, але такі необхідні вимоги допоможуть вам уникнути лиха.

До уваги керівників сільгосппідприємств, працівників сільського господарства !

В осінньо-зимовий період значно збільшується небезпека виникнення пожеж в тваринницьких приміщеннях, кормоцехах, котельних, майстернях та інших сільськогосподарських об’єктах. Щоб запобігти виникненню пожеж в осінньо-зимовий період необхідно:

- категорично заборонити у тваринницьких, господарчих, складських приміщеннях палити, застосовувати для освітлення гасові лампи, користуватися відкритим вогнем та різного роду саморобними електрообігрівальними приладами;

- водопостачальні труби, бочки з водою – утеплити, а у випадку замерзання відігрівати гарячим піском чи водою;

- не допускати захаращення брам та дверей приміщень, призначених для виведення худоби;

- електроводонагрівачі і калорифери винести в окремі ізольовані приміщення, відгороджені від тваринницьких приміщень протипожежною стіною;

- провести планово-попереджувальні ремонти електрообладнання і електромережі, перевірити наявність захисних скляних ковпаків на електролампочках;

- розподільчі щити, вимикачі, запобіжники встановити у тамбурах або ззовні тваринницьких приміщень;

- не влаштовувати стоянку автотранспорту, тракторів та іншої сільгосптехніки в приміщеннях для тварин;

- обладнати вихлопні труби тракторів, які використовуються для роздачі кормів в тваринницьких приміщеннях іскрогасниками;

- провести ремонт електроустановок для обігріву поросят, забезпечити відстань від ламп до спалимих конструкцій згідно діючих норм;

- застосувати на молочно-тваринницьких фермах груповий спосіб прив’язування котрий забезпечує під час пожежі швидке звільнення та виведення тварин з приміщень.

Працівники тваринницьких ферм! Пам’ятайте – тільки суворе дотримання правил пожежної безпеки допоможуть уникнути пожеж та загибелі тварин на фермах.

Шановні громадяни ! У випадку, якщо вам стало відомо про неправомірні дії, як кримінального так і корупційного характеру з боку працівників підрозділів ДСНС ви можете звертатися за телефонами довіри Управління ДСНС України у Чернігівській області: 0-222-65-25-41; 65-25-42; Телефони довіри Ніжинського МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області: 3-15-67; 3-17-43; 2-54-60.

Ніжинський МРВ Управління ДСНС України у Чернігівській області